VC Malajzie: Vettel opäť suverénny

Nedeľa, 10 apríl 2011

Po Austrálii vyhral nemecký jazdec Red Bullu Sebastian Vettel aj druhé preteky seriálu majstrovstiev sveta formuly 1 – Veľkú cenu Malajzie na okruhu v Sepangu. Druhý v cieli bol Brit Jenson Button na McLarene a tretí "náhradný" pilot Renaultu Nick Heidfeld z Nemecka, ktorý po Kubicovom ťažkom zranení na rallye nahradil poľskú formulovú hviezdu.

VC Malajzie
Monoposty McLaren a Red Bull patrili k najrýchlejším, v cieli bolo poradie opačné

Štvrtý prešiel cieľovom čiarou Mark Webber na druhom Red Bulle, ktorý sa po neúspešnom štarte ku koncu pretekov pekne rozjazdil a v závere pretekov útočil na stupeň víťazov. Heidfeld si však pozíciu ubránil. Piaty skončil Felipe Massa na Ferrari, šiesty Fernando Alonso na druhom Ferrari. Siedmy bol bývalý majster sveta Lewis Hamilton, ôsmy Kobayashi, deviaty M. Schumacher a na poslednom desiatom bodovanom mieste nováčik F1, Brit Paul Di Resta z tímu Force India.

Po pretekoch sa však poradie zmenilo. Alonso a Hamilton dostali 20-sekundové penalizácie za vzájomnú kolíziu (Alonso za spôsobenie kontaktu s Hamiltonom a Hamilton za viacnásobné menenie smeru pri Alonsovom pokuse dostať sa pred neho) a tak sa poradie na siedmom a ôsmom mieste menilo. Hamilton klesol zo siedmeho na ôsme miesto a Kobayashi postúpil z ôsmeho miesta na siedme. Alonso si napriek penalizácii udržal šiestu priečku.

Aj druhé preteky seriálu potvrdili, že najlepšie pripravené monoposty majú tímy Red Bull, McLaren a Ferrari. S veľmi malým odstupom za nimi je Renault. Mercedes ani v tejto sezóne nevie držať s nimi krok a tak jazdci Schumacher ani Rosberg na ne nemajú. Rus Petrov na druhom Renaulte bojoval o miesto v druhej päťke, po nedobrovoľnom opustení dráhy štyri kolá pred koncom mal však haváriu a preteky po "rallye skoku" pri návrate na trať nedokončil.

Výsledky Veľkej ceny Malajzie (56 kôl, 310,408 km)

bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5