Veľká cena Maďarska: Hamilton znovu víťazí

Pondelok, 06 august 2007

Pred pretekmi: Massovi nevyšla kvalifikácia; po incidente poslali Alonsa (zostal stáť v pit stope po tom, čo mal uvoľniť miesto čakajúcemu tímovému kolegovi Hamiltonovi) z pole position o päť miest dozadu; ťažil z toho, prirodzene, Hamilton – získal pole position; Räikkönen až tretí na štarte – tak by sa dala charakterizovať atmosféra pred Veľkou cenou Maďarska na Hungarogingu.

Zo zákulisia: vedenie tímu McLaren dávalo vinu za to, čo sa stalo v depe Hamiltonovi. Vraj nedodržal dohovor a nemal tam čo robiť!

Veľká cena Maďarska Veľká cena Maďarska Veľká cena Maďarska

A samotné preteky? Zvýhodnený Hamilton najlepšie odštartoval a až do cieľa ani na chvíľku nepustil pred seba dobiedzajúceho Räikkönena a zvíťazil systémom štart-cieľ. Massa štartoval zo 14. pozície a žiadnu stíhaciu jazdu nepredviedol. Heidfeld si urputne a úspešne držal tretiu priečku pred Alonsom až do cieľa. Meno Schumacher vďaka Ralfovi znovu medzi najlepšími a Toyota sa začína spamätávať. Honde sa o tom zatiaľ iba sníva. Inak dosť nudné preteky.

Veľká cena Maďarska Veľká cena Maďarska Veľká cena Maďarska

Po pretekoch: Ron Dennis ako šéf stajne McLaren-Mercedes priznal isté napätie v tíme i medzi jazdcami, podľa neho to však vyplýva z toho, že obaja cítia šancu získať pre seba titul. Nemieni však nič meniť na stratégii rovnosti jazdcov. Špekuluje sa o tom, či Alonso neukončí po tejto sezóne svoje pôsobenia v tíme McLaren. Flavio Briatore nechce komentovať, či sa neuvažuje o návrate Alonsa do tímu Renault. Existujú aj hlasy, že bublina okolo Alonsa a Hamiltona je zbytočne nafúknutá a onedlho sama spľasne.

Veľká cena Maďarska Veľká cena Maďarska

Konečné poradie Veľkej ceny Maďarska

1. L. Hamilton McLaren-Mercedes
2. K. Räikkönen Ferrari +0,7 s
3. N. Heidfeld BMW +43,1 s
4. F. Alonso McLaren-Mercedes +44,8 s
5. R. Kubica BMW +47,6 s
6. R. Schumacher Toyota +50,6 s
7. N. Rosberg Williams-Toyota +59,1 s
8. H. Kovalainen Renault +68,1 s
9. M. Webber Red Bull-Renault +76,3 sec
10. J. Trulli Toyota - 1 kolo
11. D. Coulthard Red Bull-Renault - 1 kolo
12. G. Fisichella Renault - 1 kolo
13. F. Massa Ferrari - 1 kolo
14. A. Wurz Williams-Toyota - 1 kolo
15. T. Sato Super Aguri-Honda - 1 kolo
16. S- Vettel STR-Ferrari - 1 kolo
17. A. Sutil Spyker-Ferrari - 2 kolá
18. R. Barrichello Honda - 2 kolá

Nedokončili

V. Liuzzi STR-Ferrari
A. Davidson Super Aguri-Honda
J. Button Honda
S. Yamamoto Spyker-Ferrari

Priebežné poradie jazdcov

1. L. Hamilton 80
2. F. Alonso 73
3. K. Räikkönen 60
4. F. Massa 59
5. N. Heidfeld 42
6. R. Kubica 28
7. G. Fisichella 17
8. H. Kovalainen 16
9. A. Wurz 13
10. M. Webber 8
-- D. Coulthard 8
12. J. Trulli 7
-- N. Rosberg 7
14. R. Schumacher 5
15. T. Sato 4
16. J. Button 1
-- S. Vettel 1

Priebežné poradie tímov

1. McLaren 138
2. Ferrari 119
3. BMW Sauber 71
4. Renault 33
5. Williams 20
6. Red Bull 16
7. Toyota 12
8. Super Aguri 4
9. Honda 1
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.