A46 od MS Design: Viditeľná nadradenosť

Piatok, 26 apríl 2013

Rakúska spoločnosť MS Design predstavila na exkluzívnom podujatí Top Marques Monaco, ktoré sa konalo od 18. do 21. apríla, svoj nový produkt pomenovaný A45, ktorý neskôr premenovala na A46. Jeho základom je Audi S4. Sedan A46 má byť náhradou za Audi RS4, ktorý Audi vyrába len vo verzii kombi a s výrobou RS4 sedan zatiaľ neráta.

A46 by MS Design
Rýchly, výkonný, športový – taký je nový produkt rakúskej spoločnosti MS Design

Použitou pohonnou jednotkou modelu A46 je vidlicový šesťvalec s objemom 3,0 litra s výkonom 450 koní. Oproti S4, z ktorého nový model vychádza, má A46 výkon zvýšený o 117 koní a najvyššia rýchlosť je teraz 287 km/h. Autu nechýba difúzor z uhlíkových vlákien a nový výfukový systém s dvoma výfukmi.

Aby svoju silu mohol A46 efektívne a predovšetkým bezpečne preniesť na cestu, je vybavený špeciálne upraveným podvozkom a brzdovým systémom. Má výškovo nastaviteľné športové odpruženie a 8,5x20 palcové kolesá z ľahkých zliatin matnej čiernej farby, ktoré majú zaistiť trakciu aj pri extrémnych situáciách.

Interiéru A46 sa prezentuje v športovom, ale napriek tomu elegantnom dizajne a vyhotovení. Čalúnenie je kombinácia jemnej kože a ultra jemného semišu, ktoré dokonale sadne a vynikajúco dopĺňajú A46.

A46 používa na prenos vysokého výkonu 450 koní pohon všetkých kolies. Vyšší výkon oproti Audi S4 evidentne zlepšil akceleráciu z nuly na 100 km/h za menej ako 4,5 sekundy, čo je o viac ako o pol sekundy menej ako dosahuje fabrický model S4.

Nový A46 má podľa MS Design presvedčiť svojim výrazným dizajnom a špičkovým výkonom v duchu motta spoločnosti Viditeľné nadradenosti.

Model A46 je zatiaľ dostupný len priamo u tuningového úpravcu MS Design, a to buď ako kompletné auto alebo vo forme upgradu na vlastné S4.

A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design
Autor: J. Goldberger
Foto: SM Design
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.