A46 od MS Design: Viditeľná nadradenosť

Piatok, 26 apríl 2013

Rakúska spoločnosť MS Design predstavila na exkluzívnom podujatí Top Marques Monaco, ktoré sa konalo od 18. do 21. apríla, svoj nový produkt pomenovaný A45, ktorý neskôr premenovala na A46. Jeho základom je Audi S4. Sedan A46 má byť náhradou za Audi RS4, ktorý Audi vyrába len vo verzii kombi a s výrobou RS4 sedan zatiaľ neráta.

A46 by MS Design
Rýchly, výkonný, športový – taký je nový produkt rakúskej spoločnosti MS Design

Použitou pohonnou jednotkou modelu A46 je vidlicový šesťvalec s objemom 3,0 litra s výkonom 450 koní. Oproti S4, z ktorého nový model vychádza, má A46 výkon zvýšený o 117 koní a najvyššia rýchlosť je teraz 287 km/h. Autu nechýba difúzor z uhlíkových vlákien a nový výfukový systém s dvoma výfukmi.

Aby svoju silu mohol A46 efektívne a predovšetkým bezpečne preniesť na cestu, je vybavený špeciálne upraveným podvozkom a brzdovým systémom. Má výškovo nastaviteľné športové odpruženie a 8,5x20 palcové kolesá z ľahkých zliatin matnej čiernej farby, ktoré majú zaistiť trakciu aj pri extrémnych situáciách.

Interiéru A46 sa prezentuje v športovom, ale napriek tomu elegantnom dizajne a vyhotovení. Čalúnenie je kombinácia jemnej kože a ultra jemného semišu, ktoré dokonale sadne a vynikajúco dopĺňajú A46.

A46 používa na prenos vysokého výkonu 450 koní pohon všetkých kolies. Vyšší výkon oproti Audi S4 evidentne zlepšil akceleráciu z nuly na 100 km/h za menej ako 4,5 sekundy, čo je o viac ako o pol sekundy menej ako dosahuje fabrický model S4.

Nový A46 má podľa MS Design presvedčiť svojim výrazným dizajnom a špičkovým výkonom v duchu motta spoločnosti Viditeľné nadradenosti.

Model A46 je zatiaľ dostupný len priamo u tuningového úpravcu MS Design, a to buď ako kompletné auto alebo vo forme upgradu na vlastné S4.

A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design
Autor: J. Goldberger
Foto: SM Design
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.