A46 od MS Design: Viditeľná nadradenosť

Piatok, 26 apríl 2013

Rakúska spoločnosť MS Design predstavila na exkluzívnom podujatí Top Marques Monaco, ktoré sa konalo od 18. do 21. apríla, svoj nový produkt pomenovaný A45, ktorý neskôr premenovala na A46. Jeho základom je Audi S4. Sedan A46 má byť náhradou za Audi RS4, ktorý Audi vyrába len vo verzii kombi a s výrobou RS4 sedan zatiaľ neráta.

A46 by MS Design
Rýchly, výkonný, športový – taký je nový produkt rakúskej spoločnosti MS Design

Použitou pohonnou jednotkou modelu A46 je vidlicový šesťvalec s objemom 3,0 litra s výkonom 450 koní. Oproti S4, z ktorého nový model vychádza, má A46 výkon zvýšený o 117 koní a najvyššia rýchlosť je teraz 287 km/h. Autu nechýba difúzor z uhlíkových vlákien a nový výfukový systém s dvoma výfukmi.

Aby svoju silu mohol A46 efektívne a predovšetkým bezpečne preniesť na cestu, je vybavený špeciálne upraveným podvozkom a brzdovým systémom. Má výškovo nastaviteľné športové odpruženie a 8,5x20 palcové kolesá z ľahkých zliatin matnej čiernej farby, ktoré majú zaistiť trakciu aj pri extrémnych situáciách.

Interiéru A46 sa prezentuje v športovom, ale napriek tomu elegantnom dizajne a vyhotovení. Čalúnenie je kombinácia jemnej kože a ultra jemného semišu, ktoré dokonale sadne a vynikajúco dopĺňajú A46.

A46 používa na prenos vysokého výkonu 450 koní pohon všetkých kolies. Vyšší výkon oproti Audi S4 evidentne zlepšil akceleráciu z nuly na 100 km/h za menej ako 4,5 sekundy, čo je o viac ako o pol sekundy menej ako dosahuje fabrický model S4.

Nový A46 má podľa MS Design presvedčiť svojim výrazným dizajnom a špičkovým výkonom v duchu motta spoločnosti Viditeľné nadradenosti.

Model A46 je zatiaľ dostupný len priamo u tuningového úpravcu MS Design, a to buď ako kompletné auto alebo vo forme upgradu na vlastné S4.

A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design A46 by MS Design
Autor: J. Goldberger
Foto: SM Design
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.