Sobota, 01 jún 2024

Na jeseň tohto roku pripravuje britská automobilka svetovú premiéru Mini John Cooper Works nového radu. Ešte predtým sa nové Mini predvedie na okruhu v Nürburgringu na 24-hodinových vytrvalostných pretekoch, ktoré budú od 1. do 2. júna, takže už od dnes.

miini-john-cooper-works

Piatok, 26 apríl 2024

Česká automobilka Škoda Auto predstavuje Škoda Vision Gran Turismo, štúdiu čisto elektrického vozidla v hre Gran Turismo 7 pre konzoly PlayStation.

1-skoda-vision-gran-turismo
Štúdia Škoda Vision Gran Turismo pre konzoly PlayStation

Streda, 24 apríl 2024

Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.

bmw-i5-touring
BMW i Touring

Piatok, 15 marec 2024

Dnes 15. marca spoločnosť Škoda Auto počas priameho prenosu z Mladej Boleslavi predstaví svoj výhľad do budúcnosti i strategické plány automobilky. Zároveň poodhalí dizajnovú štúdiu, ktorá naznačuje podobu nového plne elektrického modelu Škoda.

mission-iinterior
Architektúra moderného interiéru štúdie nového elektromobilu Škoda

Streda, 14 február 2024

Aktuálna druhá generácia veľkého SUV ingolstadtskej automobilky po druhý raz mení svoju fazónu a zabojuje o ďalšiu dlhovekosť priaznivcov ťažkého kalibru so štyrmi kruhmi v znaku.

1-audi-q7
Modernizácia veľkého SUV Audi Q7 najviac zmenila na vzhľade jeho prednú časť, vrátane masky chladiča

Pondelok, 12 február 2024

Ford pokračuje v elektrifikácii svojich úžitkových automobilov novou kompaktnou dodávkou Transit Connect s plug-in hybridným pohonom (PHEV). Pokročilé pohonné hybridné ústrojenstvo umožňuje v cieľovom režime konkurencieschopný dojazd 110 kilometrov.

1-ford-transit-connect-PHEV
Ford Transit Connect PHEV

Streda, 07 február 2024

Nový Suzuki Swift vychádza z konceptu, ktorý japonská automobilka ukázala koncom októbra 2023 na výstave Japan Mobility Show a ktorý mal veľmi blízko k produkčnému modelu. Krátko nato, už začiatkom novembra 2023, predstavilo Suzuki reálnu sériovú verziu, o mesiac neskôr potom aj európsku špecifikáciu.

1-suzuki-swift
Nové Suzuki Swist poháňa okrem čistých "spaľovákov" aj hybridný pohon

Sobota, 03 február 2024

Značka MINI rozširuje svoje porfólio o nový elektrický model Mini Aceman, ktorý sa už onedlho predstaví verejnosti. Ide o model výlučne s elektrickým pohonom, ktorý zaujme pozíciu medzi modelmi Mini Cooper a Mini Contryman. Model pre päť pasažierov dostal štvoro dverí a veľké zadné dvere batožinového priestoru.

1-mini-aceman
Nový plne elektrický Mini Aceman pri posledných testoch pred uvedením do predaja na piesočnatých púštnych cestách

Sobota, 03 február 2024

Renault ďalej vylepšuje dojazd svojho elektrického úžitkového modelu Master E-Tech, čo v novom ponímaní stredne veľkej dodávky znamená predĺženie elektrického dojazdu na jedno nabitie 460 kilometrov.

1-renault-master

Utorok, 30 január 2024

Legenda. Mýtus. Ikona. Tak hodnotí taliansky výrobca svoj jedinečný skúter Vespa, ktorého limitovanú sériu, model 946 Dragon a k nemu štylizovanú bundu Dragon Varsity práve uvádza do obehu.

1-vespa-946-dragon
Vespa 946 Dragon limitovanej série sa predstavuje v plnej paráde čínskeho draka

Nedeľa, 07 január 2024

Vtedy pred 50 rokmi to bola akási prvotina, ktorou si nemecká automobilka BMW chcela vyskúšať, ako je to vyrábať autá mimo domovskej krajiny a v ďalekej Južnej Afrike postavila automobilku.

1-bmw-alpina
Priam fascinujúci pohľad na špeciálny model BMW Alpina B3 50 Years, ktorým si BMW pripomína 50 rokov od vzniku svojho závodu v Južnej Afrike

Streda, 27 december 2023

V prvej polovici septembra tohto roku uvádzal Peugeot svoj úplne nový model 3008 a s ním aj nové elektrické SUV e-3008 s karosériou fastbacku. Francúzska automobilka tak posunula dizajn nového modelu z hľadiska kreativity na vyššiu úroveň, lepšie dojmy z jazdy a elektrickú verziu na novú vyššiu úroveň.

1-peugeot-e-3008

Štvrtok, 14 december 2023

Najväčšia dodávka Renault Master je tu. Štvrtá generácia strieda po trinástich rokoch tú aktuálnu, ktorá jazdí u nás i po svetových cestách, keďže Master je globálny model, a jazdí aj v Amerike. Okrem úplne nového dizajnu karosérie ponúkne úsporné tri vznetové a dva elekrické pohony, a perspektívu má aj na vodíkový pohon.

1-renault-master

Utorok, 21 november 2023

Hyundai o novom modeli Tucson hovorí, že po rediznajne prichádza s rafinovanejším a dynamickejším dizajnom. Hlavné zmeny nového faceliftovaného Tucsona sú hlavne v interiéri. O zmenách techniky ani o pohonoch sa Hyndai nezmieňuje.

1-hyundai-tucson
Hyundai Tucson po modernizácii vyzerá byť dynamickejší

Utorok, 14 november 2023

Brabus a KTM uviedli tento rok v spolupráci unikátny motocykel označený ako Brabus 1300 R. Vo svojom jadre je definovaný charakteristickým štýlom superšportov BRABUS. V prípade novinky BRABUSu a KTM ide o mimoriadne jedinečný stroj a športový charakter motocykla.

1-Brabus-1300-R
BRABUS 1300 R prvej mimoriadnej edície jedinečného motocykla luxusnej a športovej mobility

Štvrtok, 09 november 2023

Silueta chystaného nového Renaultu Master, auta kategórie veľkých dodávok, je predzvesťou príchodu novej generácie ľahkého úžitkového vozidla, ktoré nielen u nás, ale v celej Európe patrí medzi najžiadanejšie vo svojej kategórii.

renault-master
Silueta pripravovaného nového modelu Renault Master

Streda, 08 november 2023

Mníchovská automobilka BMW, do portfólia ktorej spadá aj značka MINI, vyrobila výnimočnú 999 kusovú limitovanú sériu elektrického kabrioletu s označením MINI Cooper SE Cabrio.

1-mini-cooper-se-cabrio
MINI Cooper SE Cabrio z limitovanej série

Štvrtok, 02 november 2023

Krátko pred svetovou premiérou zverejnila česká automobilka Škoda Auto video upútavku na štvrtú generáciu modelu Superb, na ktorej predstavuje exteriérové a interiérové highlighty nového modelu. Nový Superb sa dnes naživo predstaví v celosvetovej on-line premiére.

1-skoda-superb
Škoda Superb koncept

Štvrtok, 19 október 2023

Škoda Enyaq pre modelový rok 2024 doznal viacero vylepšení. Má vyšší výkon, dlhší dojazd, kratšie časy nabíjania, viaceré technické vylepšenia a menšie vizuálne zmeny v súlade s novou vizuálnou identitou značky. Do výroby nový Enyaq vstupuje od novembra.

1-skoda-enyaq
Nová Škoda Enyaq pre modelový rok 2024 dostala viacero vylepšení

Pondelok, 16 október 2023

Suzuki predstaví na Japan Mobility Show koncom októbra tohto roku nový Swift ako koncept budúceho nového modelu. Nový Swift štvrtej generácie sa na trhu očakáva v priebehu roku 2024 a má ísť naďalej o kompaktný hatchback so širokým postojom, ktorý je pre tento model typický, bude však oblejší.

1-suzuki-swift-concept
Suzuki Swift Concept absolvuje v Tokiu svoju svetovú premiéru
Stránky: 1 2 3 4 5 6 ... 61 Ďalšia »
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring