Alfa Romeo MiTo: talianska kráska

Streda, 03 december 2008

Model MiTo slávnej talianskej značky Alfa Romeo bojoval tento rok o prestížny titul európske Auto roka 2009. To čo modelu MiTo nevyšlo v prestížnej európskej ankete, získal v inej, tentoraz v susednej Českej republike, kde v kategórii sériových automobilov získal titul AutoDesign Awards 2008.

Alfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo

Cieľom anketa AutoDesign Awards bolo ukázať, čo na vzhľade automobilu oceňuje odborná verejnosť. Porota zložená z 25 nezávislých dizajnérov, motoristických novinárov a dizajnérov volila najlepší dizajn roka 2008 v kategórii sériovo vyrábaných automobilov a v kategórii koncepčných automobilov. V kategórii koncepčných vozidiel súťažilo 33 vybraných modelov a v kategórii sériových až 50 automobilov. Každý z porotcov vyberal z oboch kategórií vždy 5 vozidiel s najlepším dizajnom a priraďoval im body. Víťazom sa stal automobil s najväčším počtom získaných bodov.

Alfa Romeo MiTo

Víťazstvo tohtoročnej novinky Alfa Romeo potvrdzuje, že Alfa MiTo je ranou do čierneho, a to nielen z hľadiska dizajnu. Titul AutoDesign Awards získal automobil, ktorý má nielen krásny dizajn, ale pre ktorý sú charakteristické aj jeho vynikajúce jazdné vlastnosti a v hojnej miere poskytuje aj potešenie z jazdy. Ocenenie pre MiTo znovu potvrdilo, že značka Alfa Romeo sa vracia medzi prestížne automobily.

Porota ohodnotila MiTo ako jednoznačne najvýraznejšiu novinku roka, ktorá vyniká elegantnými vonkajšími tvarmi, ale rovnako aj prepracovaným a originálnym interiérom. MiTo je podľa poroty zvodný automobil, ktorý zaujme už na prvý pohľad a zrejme iba málo vážnych záujemcov bude premýšľať, či sa im MiTo páči alebo nie a rozhodovať budú zrejme city. Z modelu MiTo cítiť vášeň, radosť i jednoduchú krásu. Alfa Romeo tak s novým modelom MiTo predbehla v ankete Renault Lagunu Coupé, ktorý skončil na druhom mieste i VW Scirocco, ktorý sa umiestnil ako tretí.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.