Alpine A110: Najkrajšie Auto roka 2017

Piatok, 02 február 2018

Model A110 znovuzrodenej značky Alpine získal na Festivale Automobile International v Paríži prestížnu cenu Najkrajšie auto roka 2017. Pri jej preberaní sa najvyšší šéf skupiny Renault Carlos Ghosn poďakoval všetkým, ktorí sa na obnovení značky Alpine podieľali.

1 Alpine A110

Nová Alpine A110 nadväzuje na rovnomenný model zo šesťdesiatych, až osemdesiatych rokov minulého storočia. Oživený model sa vďaka Aliancii Renault vydaril. Na predchodcu nadväzuje nielen svojim retro vzhľadom, ale napodobňuje ho aj charakterovo. Nová Alpine A110 je kompaktné, ľahké a agilné športové auto stvorené pre radosť z jazdy.

Alpine A110 stojí na úplne novej hliníkovej platforne, má motor umiestnený uprostred, pohon zadných kolies a váži len 1080 kg. Je dlhý 4178 milimetrov, má šírku 1798 milimetrov a výšku len 1252 mm. Rozdelenie hmotnosti medzi nápravy je 44: 56.

Pohonnou jednotkou je preplňovaný benzínový štvorvalec s objemom 1,8 litra s výkonom 252 koní (185 kW) a najvyšším krútiacom momentom 320 Nm. Výkon na zadné kolesá sa prenáša cez sedemstupňovú dvojspojkovú prevodovku Getrag, ktorá má zaistiť optimálny výkon za všetkých okolností.

Nová Alpine A110 mieri do priestoru, v ktorom kraľujú modely ako napríklad Alfa Romeo 4C, Porsche 718 Cayman či Toyota GT86.

1 Alpine A110 2 Alpine A110 3 Alpine A110
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.