Ambiciózna Cupra v elektrických rallye

Nedeľa, 24 október 2021

Značka Cupra, športová odnož Seatu, má veľké ambície na podujatiach prvej sezóny majstrovstiev elektrických SUV.

e-Cupra
Elektrická e-Cupra na jednom z púštnych podujatí šampionátu elektrických SUV

Po podujatí v púšti Al-'Ula v Saudskej Arábii, potom v oblasti Lac Rose pri Dakare (Senegal) a v Grónsku sa tímy šampionátu Extreme E presúvajú do Európy na Sardíniu. Cieľ tímu Cupra XE na štvrtom podujatí prvej sezóny majstrovstiev elektrických SUV je prebojovať sa do finále na Island X Prix a vybojovať pre značku prvú trofej.

Tím Cupra na to má. Je to v rukách takých špičkových jazdcov tímu ako sú švédsky jazdec Mattias Ekström a Nemka Jutta Kleinschmidtová. Budú sa usilovať doviesť pretekársky špeciál e-Cupra ABT XE1 na medailovú pozíciu. Veď už na podujatí v Grónsku sa prebojovali do semifinále a v kvalifikácii dosiahli druhý najrýchlejší čas.

Najbližšie podujatie seriálu Island X Prix sa uskutoční na Capo Teulada na juhozápade Sardínie. Trať je vytýčená vo výcvikovom priestore talianskej armády, v teritóriu, ktoré sa výrazne líši od predchádzajúcich podujatí. Vyznačuje sa tvrdším povrchom, plným kameňov a zarasteným krovinami, čo bude predstavovať veľkú výzvu pre všetkých účastníkov.

Jutta Kleinschmidt, víťazka Rallye Dakar 2001: "Zdokonalili sme každý drobný detail na aute, v stratégii i procesoch. Teraz je čas, aby sme za to dostali odmenu." Skvelá bývalá rallye jazdkyňa sa rýchlo adaptovala na elektrické SUV e-Cupra a hravo si vie poradiť s výkonom 550 koní. Podujatie na Sardínii sa koná už tento víkend a nemecká jazdkyňa bude s ním súťažne jazdiť po tretí raz.

Autor: J. Goldberger
Foto: Cupra
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.