Blíži sa premiéra vlajkových lodí BMW 7 a BMW i7

Streda, 13 apríl 2022

Mníchovská automobilka BMW predstaví už o týždeň nové BMW radu 7 vrátane nového plne elektrického BMW i7. Svetová digitálna premiéra bude naživo dostupná prakticky na celom svete.

bmw-i7
Plne elektrické BMW i7 v podobe ako sa predstaví vo svetovej premiére

Nemecký výrobca prémiových automobilov BMW predstaví úplne nové BMW radu 7 a plne elektrickú verziu BMW i7 v stredu budúci týždeň. Dôraz pri ich vývoji sa kládol najmä na technologické novinky, na novú prednú časť vychádzajúcu z tradičných dizajnových prvkov značky BMW a na výnimočný zážitok z interiéru.

S novým elektrickým modelom BMW i7 rozšíri bavorský výrobca prémiových automobilov svoju ponuku lokálne bezemisne jazdiacich vozidiel aj do exkluzívneho segmentu svojich špičkových automobilov.

Frank Weber, člen predstavenstva spoločnosti BMW: "Nové BMW radu 7 je v mnohých ohľadoch úplne prelomové a naplno demonštruje inovatívnu silu značky BMW. Plne elektrické BMW i7 je najvýkonnejším modelom z rodiny BMW radu 7. Spája najlepší zážitok z jazdy s výnimočným digitálnym zážitkom."

Nové BMW i7 bude mať na výber charakteristické ticho, alebo zvuky BMW Iconic Sounds Electric, na ktorého vývoji pracoval Hans Zimmer.

Charakteristické dizajnové prvky modelu BMW, ako dvojité okrúhle hlavné svetlomety a mriežka chladiča BMW, dostali úplne nový tvar a dosiahli tak moderný a výrazný vzhľad. Medzi špeciálne dizajnové elementy patria veľmi ľahké časti vytvorené z exkluzívneho krištáľového skla či osvetlené kontúry obličiek mriežky chladiča.

V interiéri sa kládol dôraz na inovatívny užívateľský zážitok, ktorý vytvárajú nové režimy My Modes a najmodernejšia verzia operačného systému iDrive. Režimy My Modes umožňujú vodičovi, aby si dôkladne upravil jazdné vlastnosti vozidla a atmosféru v interiéri presne podľa svojich preferencií.

Novo vyvinutá presklená panoramatická strecha pridáva intenzívny pocit priestoru, modernosti a pohodlia. V interiéri nového BMW radu 7 sa to prejavuje aj individuálne nastaviteľným LED osvetlením.

Zadná časť interiéru nového BMW 7 ponúka jedinečný komfort cestovania napríklad v podobe výnimočného kino zážitku. Obrazovka BMW Theatre Screen, ktorá sa spustí zo stropu, poskytuje mimoriadne širokouhlú zobrazovaciu plochu s uhlopriečkou až 31 palcov a panoramatický formát rozlíšenie až 8K.

Zadné sedadlá sa vďaka tomu premenia na exkluzívny súkromný kino priestor, v ktorom si cestujúci môžu vybrať svoj vlastný zábavný program spomedzi rozsiahlej ponuky streamovacích služieb a užiť si sledovanie počas jazdy.

Sledovať svetovú premiéru dvoch vlajkových lodí nemeckého prémiového automobilového výrobcu bude v stredu 20. apríla dostupné na bmwgroup.com, ale aj na https://www.live.bmwgroup.com/de/live-streaming/.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.