BMW 2 Coupé a Cabrio po modernizácii

Piatok, 12 máj 2017

BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio sa po aktuálnej modernizácii posunuli vyššie v triede prémiových kompaktných vozidiel. Nové BMW 2 Coupé i Cabrio budú mať lepšiu jazdnú dynamiku, budú esteticky príťažlivejšie a automobilka sľubuje z jazdy aj viac nefalšovaných emócií. Nové modely, ktoré sa predstavia v júli tohto roku, získali na agresivite dizajnu prednej časti, ktorá bude mať štandardne LED svetlomety, mnohé vylepšenia interiéru a pribudli aj nové služby v konektivite.

1 BMW 2 Cabrio
BMW 2 Cabrio spolu s kupé v modernizovanej podobe prídu na trh v júli tohto roku

Okrem štandardného vyhotovenia budú BMW 2 Coupé a Cabrio dostupné aj vo verziách Luxury Line, Sport Line a M Sport. Modelový rad zahŕňa aj zastúpenie BMW M Performance, a to BMW M2 40i/M2 40i xDrive. Do ponuky farieb karosérie pribudli odtiene modrá Mediterranean, modrá Seaside a oranžová Sunset. Rozšírila sa aj paleta kolies z ľahkých zliatin na 17 rôznych druhov s priemerom 16, 17 alebo 18 palcov.

S dĺžkou 4432 mm nahusťujú BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio svoj športový charakter do kompaktného balenia. Oba štvormiestne automobily kombinujú svoj dynamický talent s vysokou úrovňou úžitkových vlastností. Coupé má objem batožinového priestoru 390 litrov, zatiaľ čo elektricky ovládaná látková strecha modelu Cabrio ponúka v zatvorenej polohe vďaka dodatočnej izolácii obdivuhodný akustický komfort. Navyše sa môže otvárať aj za jazdy do rýchlosti do 50 km/h.

Centrálny displej s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,8 palca dostal v novom BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio v kombinácii s navigačným systémom Professional možnosť dotykového ovládania. Vďaka tomu je k dispozícii ďalší spôsob ovládania viacerých funkcií, ktorý dopĺňa existujúci koncept obsluhy iDrive s ovládačom iDrive Touch a inteligentné hlasové ovládanie.

Modely novej generácie prinášajú možnosť bezdrôtového nabíjania kompatibilných telefónov pomocou indukčnej dobíjacej priehradky a prostredníctvom navigačného systému BMW možno pristupovať k službe Apple CarPlay. Vstavaný WiFi hotspot potom ponúka internetové pripojenie až pre desať zariadení.

Pre oba modelové rady je pripravená paleta troj-, štvor- a šesťvalcových motorov s výkonmi od 100 kW (136 k) až po 250 kW (340 k) (kombinovaná spotreba paliva od 3,8 - 8,3 l/100 km, kombinované emisie CO2 od 101 do 189 g/km). Všetky benzínové a naftové motory sú súčasťou najmodernejšej rodiny pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics a sú vybavené technológiami BMW TwinPower Turbo.

Nové naftové motory sú vybavené novou technológiou preplňovania a vylepšenými systémami priameho vstrekovania paliva common rail. Na výber je deväť verzií motorov pre BMW radu 2 Coupé a osem pre BMW radu 2 Cabrio. Rôzne modelové varianty prenášajú svoj výkon na kolesá cez šesťstupňovú manuálnu alebo osemstupňovú automatickú prevodovku Steptronic.

Verzia BMW M2, toto kompaktné výkonné športové kupé od M GmbH, dostalo úpravy aké majú štandardné modely kupé a kabriolet. BMW M2 Coupé s výkonným radovým šesťvalcom, pohonom zadných kolies, odľahčeným hliníkovým podvozkom a výrazným dizajnom, má všetko potrebné na to, aby ponúklo najvyšší pôžitok z jazdy.

Nové dvojkové kupé i kabriolet ponúknu vyššie športové jazdné vlastnosti, na čom má zásluhu pohon zadných kolies, ktorý je v tejto triede jedinečný, navyše v tandeme s efektívnymi motormi.

Doteraz sa predalo viac ako 140 000 exemplárov týchto dvoch modelov, ktoré sa vyrábajú v závode BMW v Lipsku. Najväčšími trhmi sú USA, Veľká Británia a Nemecko.

Nové modely BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio budú na trhu od júla 2017.

1 BMW 2 Cabrio BMW 2 Coupé BMW 2 BMW 2 Coupé a Cabrio BMW 2 interiér BMW 2 prístrojový panel
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.