BMW 2 Coupé a Cabrio po modernizácii

Piatok, 12 máj 2017

BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio sa po aktuálnej modernizácii posunuli vyššie v triede prémiových kompaktných vozidiel. Nové BMW 2 Coupé i Cabrio budú mať lepšiu jazdnú dynamiku, budú esteticky príťažlivejšie a automobilka sľubuje z jazdy aj viac nefalšovaných emócií. Nové modely, ktoré sa predstavia v júli tohto roku, získali na agresivite dizajnu prednej časti, ktorá bude mať štandardne LED svetlomety, mnohé vylepšenia interiéru a pribudli aj nové služby v konektivite.

1 BMW 2 Cabrio
BMW 2 Cabrio spolu s kupé v modernizovanej podobe prídu na trh v júli tohto roku

Okrem štandardného vyhotovenia budú BMW 2 Coupé a Cabrio dostupné aj vo verziách Luxury Line, Sport Line a M Sport. Modelový rad zahŕňa aj zastúpenie BMW M Performance, a to BMW M2 40i/M2 40i xDrive. Do ponuky farieb karosérie pribudli odtiene modrá Mediterranean, modrá Seaside a oranžová Sunset. Rozšírila sa aj paleta kolies z ľahkých zliatin na 17 rôznych druhov s priemerom 16, 17 alebo 18 palcov.

S dĺžkou 4432 mm nahusťujú BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio svoj športový charakter do kompaktného balenia. Oba štvormiestne automobily kombinujú svoj dynamický talent s vysokou úrovňou úžitkových vlastností. Coupé má objem batožinového priestoru 390 litrov, zatiaľ čo elektricky ovládaná látková strecha modelu Cabrio ponúka v zatvorenej polohe vďaka dodatočnej izolácii obdivuhodný akustický komfort. Navyše sa môže otvárať aj za jazdy do rýchlosti do 50 km/h.

Centrálny displej s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,8 palca dostal v novom BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio v kombinácii s navigačným systémom Professional možnosť dotykového ovládania. Vďaka tomu je k dispozícii ďalší spôsob ovládania viacerých funkcií, ktorý dopĺňa existujúci koncept obsluhy iDrive s ovládačom iDrive Touch a inteligentné hlasové ovládanie.

Modely novej generácie prinášajú možnosť bezdrôtového nabíjania kompatibilných telefónov pomocou indukčnej dobíjacej priehradky a prostredníctvom navigačného systému BMW možno pristupovať k službe Apple CarPlay. Vstavaný WiFi hotspot potom ponúka internetové pripojenie až pre desať zariadení.

Pre oba modelové rady je pripravená paleta troj-, štvor- a šesťvalcových motorov s výkonmi od 100 kW (136 k) až po 250 kW (340 k) (kombinovaná spotreba paliva od 3,8 - 8,3 l/100 km, kombinované emisie CO2 od 101 do 189 g/km). Všetky benzínové a naftové motory sú súčasťou najmodernejšej rodiny pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics a sú vybavené technológiami BMW TwinPower Turbo.

Nové naftové motory sú vybavené novou technológiou preplňovania a vylepšenými systémami priameho vstrekovania paliva common rail. Na výber je deväť verzií motorov pre BMW radu 2 Coupé a osem pre BMW radu 2 Cabrio. Rôzne modelové varianty prenášajú svoj výkon na kolesá cez šesťstupňovú manuálnu alebo osemstupňovú automatickú prevodovku Steptronic.

Verzia BMW M2, toto kompaktné výkonné športové kupé od M GmbH, dostalo úpravy aké majú štandardné modely kupé a kabriolet. BMW M2 Coupé s výkonným radovým šesťvalcom, pohonom zadných kolies, odľahčeným hliníkovým podvozkom a výrazným dizajnom, má všetko potrebné na to, aby ponúklo najvyšší pôžitok z jazdy.

Nové dvojkové kupé i kabriolet ponúknu vyššie športové jazdné vlastnosti, na čom má zásluhu pohon zadných kolies, ktorý je v tejto triede jedinečný, navyše v tandeme s efektívnymi motormi.

Doteraz sa predalo viac ako 140 000 exemplárov týchto dvoch modelov, ktoré sa vyrábajú v závode BMW v Lipsku. Najväčšími trhmi sú USA, Veľká Británia a Nemecko.

Nové modely BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio budú na trhu od júla 2017.

1 BMW 2 Cabrio BMW 2 Coupé BMW 2 BMW 2 Coupé a Cabrio BMW 2 interiér BMW 2 prístrojový panel
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.