BMW 2 Coupé a Cabrio po modernizácii

Piatok, 12 máj 2017

BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio sa po aktuálnej modernizácii posunuli vyššie v triede prémiových kompaktných vozidiel. Nové BMW 2 Coupé i Cabrio budú mať lepšiu jazdnú dynamiku, budú esteticky príťažlivejšie a automobilka sľubuje z jazdy aj viac nefalšovaných emócií. Nové modely, ktoré sa predstavia v júli tohto roku, získali na agresivite dizajnu prednej časti, ktorá bude mať štandardne LED svetlomety, mnohé vylepšenia interiéru a pribudli aj nové služby v konektivite.

1 BMW 2 Cabrio
BMW 2 Cabrio spolu s kupé v modernizovanej podobe prídu na trh v júli tohto roku

Okrem štandardného vyhotovenia budú BMW 2 Coupé a Cabrio dostupné aj vo verziách Luxury Line, Sport Line a M Sport. Modelový rad zahŕňa aj zastúpenie BMW M Performance, a to BMW M2 40i/M2 40i xDrive. Do ponuky farieb karosérie pribudli odtiene modrá Mediterranean, modrá Seaside a oranžová Sunset. Rozšírila sa aj paleta kolies z ľahkých zliatin na 17 rôznych druhov s priemerom 16, 17 alebo 18 palcov.

S dĺžkou 4432 mm nahusťujú BMW radu 2 Coupé a BMW radu 2 Cabrio svoj športový charakter do kompaktného balenia. Oba štvormiestne automobily kombinujú svoj dynamický talent s vysokou úrovňou úžitkových vlastností. Coupé má objem batožinového priestoru 390 litrov, zatiaľ čo elektricky ovládaná látková strecha modelu Cabrio ponúka v zatvorenej polohe vďaka dodatočnej izolácii obdivuhodný akustický komfort. Navyše sa môže otvárať aj za jazdy do rýchlosti do 50 km/h.

Centrálny displej s vysokým rozlíšením a s uhlopriečkou 8,8 palca dostal v novom BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio v kombinácii s navigačným systémom Professional možnosť dotykového ovládania. Vďaka tomu je k dispozícii ďalší spôsob ovládania viacerých funkcií, ktorý dopĺňa existujúci koncept obsluhy iDrive s ovládačom iDrive Touch a inteligentné hlasové ovládanie.

Modely novej generácie prinášajú možnosť bezdrôtového nabíjania kompatibilných telefónov pomocou indukčnej dobíjacej priehradky a prostredníctvom navigačného systému BMW možno pristupovať k službe Apple CarPlay. Vstavaný WiFi hotspot potom ponúka internetové pripojenie až pre desať zariadení.

Pre oba modelové rady je pripravená paleta troj-, štvor- a šesťvalcových motorov s výkonmi od 100 kW (136 k) až po 250 kW (340 k) (kombinovaná spotreba paliva od 3,8 - 8,3 l/100 km, kombinované emisie CO2 od 101 do 189 g/km). Všetky benzínové a naftové motory sú súčasťou najmodernejšej rodiny pohonných jednotiek BMW EfficientDynamics a sú vybavené technológiami BMW TwinPower Turbo.

Nové naftové motory sú vybavené novou technológiou preplňovania a vylepšenými systémami priameho vstrekovania paliva common rail. Na výber je deväť verzií motorov pre BMW radu 2 Coupé a osem pre BMW radu 2 Cabrio. Rôzne modelové varianty prenášajú svoj výkon na kolesá cez šesťstupňovú manuálnu alebo osemstupňovú automatickú prevodovku Steptronic.

Verzia BMW M2, toto kompaktné výkonné športové kupé od M GmbH, dostalo úpravy aké majú štandardné modely kupé a kabriolet. BMW M2 Coupé s výkonným radovým šesťvalcom, pohonom zadných kolies, odľahčeným hliníkovým podvozkom a výrazným dizajnom, má všetko potrebné na to, aby ponúklo najvyšší pôžitok z jazdy.

Nové dvojkové kupé i kabriolet ponúknu vyššie športové jazdné vlastnosti, na čom má zásluhu pohon zadných kolies, ktorý je v tejto triede jedinečný, navyše v tandeme s efektívnymi motormi.

Doteraz sa predalo viac ako 140 000 exemplárov týchto dvoch modelov, ktoré sa vyrábajú v závode BMW v Lipsku. Najväčšími trhmi sú USA, Veľká Británia a Nemecko.

Nové modely BMW 2 Coupé a BMW 2 Cabrio budú na trhu od júla 2017.

1 BMW 2 Cabrio BMW 2 Coupé BMW 2 BMW 2 Coupé a Cabrio BMW 2 interiér BMW 2 prístrojový panel
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.