BMW 2 Gran Tourer: Novinka má sedem miest

Streda, 18 február 2015

Nové MPV BMW 2 Gran Tourer je prvým prémiovým sedemmiestnym kompaktom. Po modeli 2 Active Tourer je ďalším modelom bavorskej automobilky s pohonom predných kolies. Sedemmiestna verzia rodinného auta je navyše ešte praktickejšia ako predchádzajúci dvojkový Active Tourer.

1 BMW 2 Gran Tourer
Nové kompaktné sedemmiestne MPV bavorskej značky sa volá BMW 2 Grand Tourer

Aj pri veľkorysom batožinovom priestore má BMW 2 Gran Tourer dostatok priestoru pre cestujúcich na predných sedadlách i oboch radoch zadných sedadiel. Dobrú variabilitu zaisťuje posuvná zadná lavica s operadlami delenými v pomere 40/20/40.

Operadlá sa sklápajú jednoducho iba stlačením tlačidla. Voliteľný tretí rad sedadiel je možné úplne ukryť do podlahy. Nové BMW radu 2 Gran Tourer charakterizuje okrem priestranného interiéru a pohodlia aj známe vlastnosťami značky BMW – dynamika, komfort a kvalitou.

Pre nový model je pripravených päť novo vyvinutých prepĺňaných motorov s tromi a štyrmi valcami (od 85 kW/116 k do 141 kW/192 k, kombinovanou spotrebou od 3,9 do 6,4 l/100 km; emisiami CO2 od 104 do 149 g/km) – to v spojitosti s unikátnym balíkom BMW EfficientDynamics.

Model BMW 220d xDrive Gran Tourer bude jediným vozidlom v triede prémiových kompaktov s ponukou siedmich sedadiel a pohonom všetkých kolies hneď v čase svojho uvedenia na trh.

Asistenčné a informačné systémy spolu s možnosťami zábavy pod hlavičkou BMW ConnectedDrive zvyšujú bezpečnosť jazdy a jej pohodlie. Napríklad Head-Up Display, ktorý premieta všetky dôležité informácie o jazde priamo do zorného poľa vodiča. Podobne aj systém Traffic Jam Assistant, ktorý pomáha vodičovi bezpečne akcelerovať, brzdiť a zostať v jazdnom pruhu.

2 BMW 2 Gran Tourer
Elegantné línie, sedem miest, päť motorov novej generácie a štyri stupne výbavy - to je nové kompaktné MPV bavorskej značky BMW

Nový dvojkový Gran Tourer bude dostupný v štyroch modelových verziách. Model Advantage ponúkne oproti štandardnej verzii napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu, parkovací asistent, radarový tempomat s brzdením a multifunkčný volant. Model Sport Line obsahuje exkluzívne športové prvky, ponúkne kolesá z ľahkej zliatiny a športové sedadlá.

Model Luxury Line zdôrazní svoju exkluzivitu chrómovými aplikáciami, vybranými kolesami z ľahkých zliatin a koženými prvkami. Model M Sport ponúkne okrem iného výber prvkov z balíka M Aerodynamics, vysoko lesklé odtiene farieb Shadow Line, kožený volant a športové sedadlá.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.