BMW 2 Gran Tourer: Novinka má sedem miest

Streda, 18 február 2015

Nové MPV BMW 2 Gran Tourer je prvým prémiovým sedemmiestnym kompaktom. Po modeli 2 Active Tourer je ďalším modelom bavorskej automobilky s pohonom predných kolies. Sedemmiestna verzia rodinného auta je navyše ešte praktickejšia ako predchádzajúci dvojkový Active Tourer.

1 BMW 2 Gran Tourer
Nové kompaktné sedemmiestne MPV bavorskej značky sa volá BMW 2 Grand Tourer

Aj pri veľkorysom batožinovom priestore má BMW 2 Gran Tourer dostatok priestoru pre cestujúcich na predných sedadlách i oboch radoch zadných sedadiel. Dobrú variabilitu zaisťuje posuvná zadná lavica s operadlami delenými v pomere 40/20/40.

Operadlá sa sklápajú jednoducho iba stlačením tlačidla. Voliteľný tretí rad sedadiel je možné úplne ukryť do podlahy. Nové BMW radu 2 Gran Tourer charakterizuje okrem priestranného interiéru a pohodlia aj známe vlastnosťami značky BMW – dynamika, komfort a kvalitou.

Pre nový model je pripravených päť novo vyvinutých prepĺňaných motorov s tromi a štyrmi valcami (od 85 kW/116 k do 141 kW/192 k, kombinovanou spotrebou od 3,9 do 6,4 l/100 km; emisiami CO2 od 104 do 149 g/km) – to v spojitosti s unikátnym balíkom BMW EfficientDynamics.

Model BMW 220d xDrive Gran Tourer bude jediným vozidlom v triede prémiových kompaktov s ponukou siedmich sedadiel a pohonom všetkých kolies hneď v čase svojho uvedenia na trh.

Asistenčné a informačné systémy spolu s možnosťami zábavy pod hlavičkou BMW ConnectedDrive zvyšujú bezpečnosť jazdy a jej pohodlie. Napríklad Head-Up Display, ktorý premieta všetky dôležité informácie o jazde priamo do zorného poľa vodiča. Podobne aj systém Traffic Jam Assistant, ktorý pomáha vodičovi bezpečne akcelerovať, brzdiť a zostať v jazdnom pruhu.

2 BMW 2 Gran Tourer
Elegantné línie, sedem miest, päť motorov novej generácie a štyri stupne výbavy - to je nové kompaktné MPV bavorskej značky BMW

Nový dvojkový Gran Tourer bude dostupný v štyroch modelových verziách. Model Advantage ponúkne oproti štandardnej verzii napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu, parkovací asistent, radarový tempomat s brzdením a multifunkčný volant. Model Sport Line obsahuje exkluzívne športové prvky, ponúkne kolesá z ľahkej zliatiny a športové sedadlá.

Model Luxury Line zdôrazní svoju exkluzivitu chrómovými aplikáciami, vybranými kolesami z ľahkých zliatin a koženými prvkami. Model M Sport ponúkne okrem iného výber prvkov z balíka M Aerodynamics, vysoko lesklé odtiene farieb Shadow Line, kožený volant a športové sedadlá.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.