BMW 2 Gran Tourer: Novinka má sedem miest

Streda, 18 február 2015

Nové MPV BMW 2 Gran Tourer je prvým prémiovým sedemmiestnym kompaktom. Po modeli 2 Active Tourer je ďalším modelom bavorskej automobilky s pohonom predných kolies. Sedemmiestna verzia rodinného auta je navyše ešte praktickejšia ako predchádzajúci dvojkový Active Tourer.

1 BMW 2 Gran Tourer
Nové kompaktné sedemmiestne MPV bavorskej značky sa volá BMW 2 Grand Tourer

Aj pri veľkorysom batožinovom priestore má BMW 2 Gran Tourer dostatok priestoru pre cestujúcich na predných sedadlách i oboch radoch zadných sedadiel. Dobrú variabilitu zaisťuje posuvná zadná lavica s operadlami delenými v pomere 40/20/40.

Operadlá sa sklápajú jednoducho iba stlačením tlačidla. Voliteľný tretí rad sedadiel je možné úplne ukryť do podlahy. Nové BMW radu 2 Gran Tourer charakterizuje okrem priestranného interiéru a pohodlia aj známe vlastnosťami značky BMW – dynamika, komfort a kvalitou.

Pre nový model je pripravených päť novo vyvinutých prepĺňaných motorov s tromi a štyrmi valcami (od 85 kW/116 k do 141 kW/192 k, kombinovanou spotrebou od 3,9 do 6,4 l/100 km; emisiami CO2 od 104 do 149 g/km) – to v spojitosti s unikátnym balíkom BMW EfficientDynamics.

Model BMW 220d xDrive Gran Tourer bude jediným vozidlom v triede prémiových kompaktov s ponukou siedmich sedadiel a pohonom všetkých kolies hneď v čase svojho uvedenia na trh.

Asistenčné a informačné systémy spolu s možnosťami zábavy pod hlavičkou BMW ConnectedDrive zvyšujú bezpečnosť jazdy a jej pohodlie. Napríklad Head-Up Display, ktorý premieta všetky dôležité informácie o jazde priamo do zorného poľa vodiča. Podobne aj systém Traffic Jam Assistant, ktorý pomáha vodičovi bezpečne akcelerovať, brzdiť a zostať v jazdnom pruhu.

2 BMW 2 Gran Tourer
Elegantné línie, sedem miest, päť motorov novej generácie a štyri stupne výbavy - to je nové kompaktné MPV bavorskej značky BMW

Nový dvojkový Gran Tourer bude dostupný v štyroch modelových verziách. Model Advantage ponúkne oproti štandardnej verzii napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu, parkovací asistent, radarový tempomat s brzdením a multifunkčný volant. Model Sport Line obsahuje exkluzívne športové prvky, ponúkne kolesá z ľahkej zliatiny a športové sedadlá.

Model Luxury Line zdôrazní svoju exkluzivitu chrómovými aplikáciami, vybranými kolesami z ľahkých zliatin a koženými prvkami. Model M Sport ponúkne okrem iného výber prvkov z balíka M Aerodynamics, vysoko lesklé odtiene farieb Shadow Line, kožený volant a športové sedadlá.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.