BMW 6: Limitovaná edícia M Sport príde v apríli

Sobota, 11 marec 2017

V apríli tohto roku príde na trh špeciálna limitovaná edícia modelov BMW 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

BMW 6 M Sport Limitedseries

Limitovaná edícia M Sport Limited Edition BMW radu 6 sa spozná podľa vonkajšieho vzhľadu i na vnútornom vybavení. Nové prvky výbavy balíka M Sport sa dajú konfigurovať s každým modelom radu 6 a prinášajú unikátnu skladbu možností a dizajnových riešení pre interiér aj exteriér. Limitovaná edícia M Sport Limited Edition bude dostupná pre obmedzený počet modelov 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

Prvky limitovanej edície M Sport Limited Edition pre BMW radu 6 zahŕňajú modrý exteriérový metalický lak vo verzii Sonic Speed Blue a 20-palcové kolesá M z ľahkých zliatin v novom dizajne v dvojfarebnom vyhotovení vrátane pneumatík s núdzovým dojazdom. Výrazného športového ducha a exkluzívnu eleganciu limitovaných vozidiel umocňujú karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Vodič a spolujazdec na prednom sedadle si budú môcť vychutnať jazdu z komfortných sedadiel BMW Individual čalúnených jemnou kožou Merino v čierno-modrej farebnej kombinácii. Sú v ponuke iba pre modely limitovanej edície a dopĺňajú ich koberce s kontrastným prešívaním v modrej farbe Fjord Blue. Interiér ozvláštňujú karbónové obklady, volič automatickej prevodovky s karbónovými aplikáciami a prahy dverí s logom M Sport Limited Edition.

Pre všetky modely BMW 6, tak Coupé, Cabrio ako aj Gran Coupé, je na výber radový 6-valcový benzínový motor s výkonom 320 koní (235 kW), alebo benzínový V8 s výkonom 450 koní (330 kW), prípadne radový 6-valcový naftový motor s výkonom 313 koní (230 kW).

Všetky motory sa štandardne dodávajú s automatickou 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Okrem štandardného prenosu výkonu na zadné kolesá sú za príplatok všetky verzie BMW radu 6 k dispozícii aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.