BMW 6: Limitovaná edícia M Sport príde v apríli

Sobota, 11 marec 2017

V apríli tohto roku príde na trh špeciálna limitovaná edícia modelov BMW 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

BMW 6 M Sport Limitedseries

Limitovaná edícia M Sport Limited Edition BMW radu 6 sa spozná podľa vonkajšieho vzhľadu i na vnútornom vybavení. Nové prvky výbavy balíka M Sport sa dajú konfigurovať s každým modelom radu 6 a prinášajú unikátnu skladbu možností a dizajnových riešení pre interiér aj exteriér. Limitovaná edícia M Sport Limited Edition bude dostupná pre obmedzený počet modelov 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

Prvky limitovanej edície M Sport Limited Edition pre BMW radu 6 zahŕňajú modrý exteriérový metalický lak vo verzii Sonic Speed Blue a 20-palcové kolesá M z ľahkých zliatin v novom dizajne v dvojfarebnom vyhotovení vrátane pneumatík s núdzovým dojazdom. Výrazného športového ducha a exkluzívnu eleganciu limitovaných vozidiel umocňujú karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Vodič a spolujazdec na prednom sedadle si budú môcť vychutnať jazdu z komfortných sedadiel BMW Individual čalúnených jemnou kožou Merino v čierno-modrej farebnej kombinácii. Sú v ponuke iba pre modely limitovanej edície a dopĺňajú ich koberce s kontrastným prešívaním v modrej farbe Fjord Blue. Interiér ozvláštňujú karbónové obklady, volič automatickej prevodovky s karbónovými aplikáciami a prahy dverí s logom M Sport Limited Edition.

Pre všetky modely BMW 6, tak Coupé, Cabrio ako aj Gran Coupé, je na výber radový 6-valcový benzínový motor s výkonom 320 koní (235 kW), alebo benzínový V8 s výkonom 450 koní (330 kW), prípadne radový 6-valcový naftový motor s výkonom 313 koní (230 kW).

Všetky motory sa štandardne dodávajú s automatickou 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Okrem štandardného prenosu výkonu na zadné kolesá sú za príplatok všetky verzie BMW radu 6 k dispozícii aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.