BMW 6: Limitovaná edícia M Sport príde v apríli

Sobota, 11 marec 2017

V apríli tohto roku príde na trh špeciálna limitovaná edícia modelov BMW 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

BMW 6 M Sport Limitedseries

Limitovaná edícia M Sport Limited Edition BMW radu 6 sa spozná podľa vonkajšieho vzhľadu i na vnútornom vybavení. Nové prvky výbavy balíka M Sport sa dajú konfigurovať s každým modelom radu 6 a prinášajú unikátnu skladbu možností a dizajnových riešení pre interiér aj exteriér. Limitovaná edícia M Sport Limited Edition bude dostupná pre obmedzený počet modelov 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

Prvky limitovanej edície M Sport Limited Edition pre BMW radu 6 zahŕňajú modrý exteriérový metalický lak vo verzii Sonic Speed Blue a 20-palcové kolesá M z ľahkých zliatin v novom dizajne v dvojfarebnom vyhotovení vrátane pneumatík s núdzovým dojazdom. Výrazného športového ducha a exkluzívnu eleganciu limitovaných vozidiel umocňujú karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Vodič a spolujazdec na prednom sedadle si budú môcť vychutnať jazdu z komfortných sedadiel BMW Individual čalúnených jemnou kožou Merino v čierno-modrej farebnej kombinácii. Sú v ponuke iba pre modely limitovanej edície a dopĺňajú ich koberce s kontrastným prešívaním v modrej farbe Fjord Blue. Interiér ozvláštňujú karbónové obklady, volič automatickej prevodovky s karbónovými aplikáciami a prahy dverí s logom M Sport Limited Edition.

Pre všetky modely BMW 6, tak Coupé, Cabrio ako aj Gran Coupé, je na výber radový 6-valcový benzínový motor s výkonom 320 koní (235 kW), alebo benzínový V8 s výkonom 450 koní (330 kW), prípadne radový 6-valcový naftový motor s výkonom 313 koní (230 kW).

Všetky motory sa štandardne dodávajú s automatickou 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Okrem štandardného prenosu výkonu na zadné kolesá sú za príplatok všetky verzie BMW radu 6 k dispozícii aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.