BMW 6: Limitovaná edícia M Sport príde v apríli

Sobota, 11 marec 2017

V apríli tohto roku príde na trh špeciálna limitovaná edícia modelov BMW 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

BMW 6 M Sport Limitedseries

Limitovaná edícia M Sport Limited Edition BMW radu 6 sa spozná podľa vonkajšieho vzhľadu i na vnútornom vybavení. Nové prvky výbavy balíka M Sport sa dajú konfigurovať s každým modelom radu 6 a prinášajú unikátnu skladbu možností a dizajnových riešení pre interiér aj exteriér. Limitovaná edícia M Sport Limited Edition bude dostupná pre obmedzený počet modelov 6 Coupé, 6 Cabrio a 6 Gran Coupé.

Prvky limitovanej edície M Sport Limited Edition pre BMW radu 6 zahŕňajú modrý exteriérový metalický lak vo verzii Sonic Speed Blue a 20-palcové kolesá M z ľahkých zliatin v novom dizajne v dvojfarebnom vyhotovení vrátane pneumatík s núdzovým dojazdom. Výrazného športového ducha a exkluzívnu eleganciu limitovaných vozidiel umocňujú karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Vodič a spolujazdec na prednom sedadle si budú môcť vychutnať jazdu z komfortných sedadiel BMW Individual čalúnených jemnou kožou Merino v čierno-modrej farebnej kombinácii. Sú v ponuke iba pre modely limitovanej edície a dopĺňajú ich koberce s kontrastným prešívaním v modrej farbe Fjord Blue. Interiér ozvláštňujú karbónové obklady, volič automatickej prevodovky s karbónovými aplikáciami a prahy dverí s logom M Sport Limited Edition.

Pre všetky modely BMW 6, tak Coupé, Cabrio ako aj Gran Coupé, je na výber radový 6-valcový benzínový motor s výkonom 320 koní (235 kW), alebo benzínový V8 s výkonom 450 koní (330 kW), prípadne radový 6-valcový naftový motor s výkonom 313 koní (230 kW).

Všetky motory sa štandardne dodávajú s automatickou 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Okrem štandardného prenosu výkonu na zadné kolesá sú za príplatok všetky verzie BMW radu 6 k dispozícii aj s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.