BMW chystá historicky prvé kombi M3 Touring

Nedeľa, 16 august 2020

Divízia vysokovýkonných áut BMW M chystá po prvý raz v histórii rozšírenie modelovej ponuky v prémiovej strednej triede o päťdverový rýchly a výkonný automobil kategórie kombi. Nový model BMW M3 Touring testujú teraz v blízkosti vývojového centra v Garchingu neďaleko Mníchova. Neskôr testy prebehnú aj na Severnej slučke Nordschleife pretekárskeho okruhu Nürburgring.

bmw-m3-touring

Extra priestranné a mimoriadne variabilný batožinový priestor v športovo ladenom vozidle spĺňa sen mnohých priaznivcom praktických kombíkov. Typická jazdná dynamika spojená so zväčšeným vnútorným priestorom a inteligentnou praktickosťou modelu Touring bola doteraz vyhradená iba pre BMW M5. Pýšiť sa verziou Touring (kombi) s označením M5 mohla druhá generácia z roku 1992 a štvrtá z roku 2007.

Vývojári BMW divízie M viackrát doslova snívali o prenesení konceptu M5 Touring aj do trojkového kombi M3. A tak pred 20 rokmi vznikol prototyp na základe vtedajšieho sedanu BMW M3 s praktickejším typom karosérie. Vtedy sa tento model nedostal do sériovej výroby, ale v šiestej generácii BMW M3 sa táto myšlienka prenáša teraz do fázy reálnych testov a onedlho sa M3 Touring stane skutočnosťou a po prvý raz v historii bude realitou na trhu.

Radový šesťvalcový M TwinPower Turbo pod kapotou bude jasnou záležitosťou. Pätoro dverí a mimoriadne variabilný batožinový priestor sú presne tým, čo priaznivci tohto modelu dlho očakávali. Táto štvrtá karosárska verzia v podobe BMW M3 Touring naplní očakávania tých, čo požadujú M špecifickú súhru dynamiky s každodennou použiteľnosťou. Veľké nasávacie otvory vpredu a štvorica koncoviek výfuku vzadu jasne ukazujú, že ikonické DNA modelu M bude zakomponované aj v tomto type karosérie.

Mníchovská značka bude mať v šiestej generácii M3 (po prototype vzniknutom pred dvadsiatimi rokmi na základoch M3 generácie E46) prvé sériové BMW M3 s karosériou kombi. Doplní rad M3 o karosársky variant kombi pravdepodobne v priebehu roku 2022.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.