BMW Concept M4 Coupé oficiálne

Sobota, 31 august 2013

To, čo ešte donedávna bolo prísne tajné, dnes už BMW oficiálne odhalilo, keď na súťaži vzácnych exemplárov minulosti Concours d'Elegance v Pebble Beach predstavilo svoj Concept M4 Coupé. To, čo pod maskovaním ukrývali špionážne zábery paparazzov, odhalili oficiálne fotografie bavorského výrobcu. Takže budúci vysokovýkonný športový model budúcnosti BMW Concept M4 Coupé vidíme na fotografiách v nezamaskovanej podobe.

BMW Concept M4 Coupé
Takto bude vyzerať štvorkové kupé od BMW. Na snímke je koncept budúceho modelu M4.

Nový vysokovýkonný športový model budúcnosti BMW Concept M4 Coupé najvýstižnejšie charakterizoval predseda predstavenstva BMW Friedrich Nitschke. Povedal, že koncept M4 Coupé ideálne vyjadruje filozofiu BMW M, keď"kombinuje gény motoristického športu s neobmedzenou každodennou využiteľnosťou a výrazne emotívnou koncepciou".

Už štyri generácie prenáša BMW M3 pretekársky šport na cesty a BMW Concept M4 Coupé dôsledne nadväzuje na túto tradíciu. Nové modelové označenie M4 sa vzťahuje, podobne ako pri ostatných automobiloch BMW M, na modelový rad, z ktorého vychádza.

Aj pri navrhovaní nového konceptu BMW sa dizajnéri snažili o to, aby budúci model mal čo najviac odlíšení od bežných verzií modelového radu. Pri Concepte M4 je to hlavne predný nárazník s veľkými otvormi na prívod vzduchu do motorového priestoru, rozšírené blatníky a zadný nárazník s difúzorom. Ani tentoraz nepridali na karosériu žiadne zbytočnosti. Koncept posadili na zdvojené päťlúčové dvadsaťpalcové kolesá, za ktorými sú vŕtané, pravdepodobne keramicko-karbónové brzdové kotúče.

Svalnaté zadné partie BMW Concept M4 Coupé naznačujú mimoriadnu silu vozidla. Možno teda usudzovať, že pod kapotou bude výkonný, pravdepodobne preplňovaný benzínový šesťvalec s výkonom okolo 450 koní a krútiacim momentom 550 Nm. Celá sila motora by sa mala prenášať na kolesá zadnej nápravy. Takto vyzbrojený model by mal zvládnuť akceleráciu z nuly na 100 km/h za čas tesne nad štyrmi sekundami.

BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé BMW Concept M4 Coupé
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.