BMW Individual aj pre rad 4 Gran Coupe

Streda, 04 jún 2014

Individualizácia modelov vyšších tried znamená obohatenie modelového radu tak, aby sa vyhovelo najnáročnejším zákazníkom. Mníchovská automobilka BMW tak obohacuje teraz svoje portfóĺio o nové BMW 4 Gran Coupe. Môžete ho mať s čímkoľvek, čo si zaumienite!

1 BMW 4 Gran Coupe Individual
BMW 4 Gran Coupe si zákazníci môžu vyšperkovať podľa ľubovôle a výšky svojho konta

Ak má zákazník bohaté bankové konto, môže si zaškrtávať v cenníku dodatkových výbav všetko čo v ňom nájde. Ak chce ešte viac, tak musí "prestúpiť" do divízie BMW Individual, kde si môže priať takmer čokoľvek. Potom sa od ostatného davu, ktorý má síce rovnaký model, ale nie v tak noblesnej výbave, bude výrazne odlišovať.

Takže môžeme konštatovať, že prvé štvordverové kupé značky BMW v luxusnej strednej triede je vo svojom segmente jedinečným počinom.

Už exteriér i interiér základného modelu BMW radu 4 Gran Coupe má atraktívne prvky kolekcie BMW Individual, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritériá kladené na dizajn, voľbu materiálov a ich spracovanie. Kompletná výbava nielen dokonale dopĺňa charakter modelu BMW radu 4 Gran Coupe, ale zároveň umožňuje precízne prispôsobenie konfigurácie vozidla osobitému štýlu jeho majiteľa.

Pre štvorkové Gran Coupe Individual pripravila automobilka navyše špeciálne matné laky zo série BMW Individual, ktoré sú ukážkou ako zvýrazniť osobitosť modelu BMW 4 Gran Coupe Individual. Z bohatej ponuky si zákazník môže vybrať metalické farby Frozen Brilliant White, Frozen Grey, Frozen Bronze alebo Frozen Cashmere Silver. Štýlový vzhľad vozidla dopĺňajú 19-palcové kolesá BMW Individual z ľahkej zliatiny s lúčmi v tvare písmena V.

Maximálnym komfortom hýri aj interiér BMW Individual. Starostlivo vyberané materiály dodávajú výbave modelu radu 4 Gran Coupe nádych exkluzivity. Výnimočný štýl interiéru umocňuje rozšírené čalúnenie z jemnozrnnej kože Merino, ktoré môže byť vo farbách Golden Brown, Cashmere Beige, Nutmeg, Opal White alebo čiernej Black. Môže byť na sedadlách, na výplni dverí, lakťových opierkach i palubnej doske. Štýlový vzhľad dotvára tiež kožou potiahnutá prístrojová doska.

Záujemca o BMW 4 Gran Coupe sa môže rozhodnúť tiež pre špeciálny volant BMW Individual potiahnutý najjemnejšou kožou, výnimočné antracitové čalúnenie stropu z ponuky Individual alebo pre špičkové drevené dekoračné doplnky Piano Black, Plane Dark Red-Brown alebo Ash Grain White. Na rýchle rozpoznanie môže mať tento exkluzívny model prahové lišty BMW Individual

Pri uvádzaní na trh sa bude model BMW radu 4 Gran Coupe ponúkať aj v špeciálnej verzii Individual Composition. To ponúka exkluzívne spracovaný interiér pozostávajúci z obloženia BMW Individual z jemnozrnnej kože Merino, kožou potiahnutej prístrojovej dosky BMW Individual, vnútorných ozdobných líšt BMW Individual a koženého volantu BMW Individual.

Samostatné doplnky z BMW Individual Composition a BMW Individual si zákazník môže objednať osobitne a kombinovať so všetkými radmi vybavenia BMW Lines, ako aj balíkom BMW M Sport.

1 BMW 4 Gran Coupe Individual 2 BMW 4 Gran Coupe Individual 3 BMW 4 Gran Coupe Individual 4 BMW 4 Gran Coupe Individual 5 BMW 4 Gran Coupe Individual 6 BMW 4 Gran Coupe Individual
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.