BMW M4 DTM Champion Edition - limitovaná edícia

Utorok, 21 október 2014

BMW povzbudené úspechom jazdca Marca Wittmanna a ziskom titulu v DTM, pripravilo unikátnu edíciu modelu BMW M4. Ponesie názov BMW M4 DTM Champion Edition a chváliť sa môže akceleráciou z 0 - 100 km/h za 4,1 sekundy, kombinovanou spotrebou len 8,8 l/100 km a emisiami CO2 iba 204 g/km. Špeciálna edícia BMW M4 Coupé vznikne v počte len 23 kusov, čo korešponduje so štartovým číslom Marca Wittmanna.

BMW M4 DTM Champion Edition
Špeciálne BMW M4 DTM Champion Edition vyrobia len v obmedzenej sérii 23 exemplárov

Automobil bude k dispozícii výhradne v bielej farbe Alpine White. Ďalšie špeciálne črty tohto vozidla, ktoré realizujú v BMW Individual Manufactory v Garchingu ukážu jeho vizuálne prepojenie s pretekárskymi BMW M4 DTM. Charakteristickým rysom edície je matne čierna kapota motora a veko batožinového priestoru, na ktorých sú výrazné farebné prúžky.

V spojení so strechou vyrobenou z uhlíkových kompozitov tvorí čierna kapota a veko priestoru pre batožinu súvislý čierny pás, ktorý ladí s čiernou linkou na bokoch. Celok vhodne dopĺňa oranžový lem ľadviniek masky chladiča, M logo na blatníkoch za prednými kolesami, číslo 23 na bokoch a nápis WIT a DTM Champion 2014 na bočných zadných oknách.

BMW M4 DTM Champion Edition stojí na 19-palcových kolesách, je vybavené čiernym spojlerom na spodnej hrane predného nárazníka, karbónovými prvkami, krytmi spätných zrkadiel a spojlerom a difúzorom v zadnom nárazníku z rovnakého materiálu. Všetky tieto prvky patria do balíka originálneho príslušenstva BMW M Performance.

Vysokootáčkový radový šesťvalec M TwinPower Turbo s výkonom 431 koní (317 kW) je v BMW M4 DTM Champion Edition doplnený o dvojspojkovú prevodovku M DCT Drivelogic, M karbón-keramickými brzdami a balíkom M Driver. Aby 23 budúcich majiteľov týchto špeciálnych modelov BMW M4 DTM Champion Edition dokázali ich potenciál plne využiť, BMW pripraví pre nich vodičský kurz z programu Fahrer training, kde im bude osobne radiť nový šampión DTM. Kurz sa uskutoční na slávnej Nordschleife na Nürburgring, na jednom z miest, kde prebieha intenzívny vývoj vozidiel BMW M.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."