BMW M4 DTM Champion Edition - limitovaná edícia

Utorok, 21 október 2014

BMW povzbudené úspechom jazdca Marca Wittmanna a ziskom titulu v DTM, pripravilo unikátnu edíciu modelu BMW M4. Ponesie názov BMW M4 DTM Champion Edition a chváliť sa môže akceleráciou z 0 - 100 km/h za 4,1 sekundy, kombinovanou spotrebou len 8,8 l/100 km a emisiami CO2 iba 204 g/km. Špeciálna edícia BMW M4 Coupé vznikne v počte len 23 kusov, čo korešponduje so štartovým číslom Marca Wittmanna.

BMW M4 DTM Champion Edition
Špeciálne BMW M4 DTM Champion Edition vyrobia len v obmedzenej sérii 23 exemplárov

Automobil bude k dispozícii výhradne v bielej farbe Alpine White. Ďalšie špeciálne črty tohto vozidla, ktoré realizujú v BMW Individual Manufactory v Garchingu ukážu jeho vizuálne prepojenie s pretekárskymi BMW M4 DTM. Charakteristickým rysom edície je matne čierna kapota motora a veko batožinového priestoru, na ktorých sú výrazné farebné prúžky.

V spojení so strechou vyrobenou z uhlíkových kompozitov tvorí čierna kapota a veko priestoru pre batožinu súvislý čierny pás, ktorý ladí s čiernou linkou na bokoch. Celok vhodne dopĺňa oranžový lem ľadviniek masky chladiča, M logo na blatníkoch za prednými kolesami, číslo 23 na bokoch a nápis WIT a DTM Champion 2014 na bočných zadných oknách.

BMW M4 DTM Champion Edition stojí na 19-palcových kolesách, je vybavené čiernym spojlerom na spodnej hrane predného nárazníka, karbónovými prvkami, krytmi spätných zrkadiel a spojlerom a difúzorom v zadnom nárazníku z rovnakého materiálu. Všetky tieto prvky patria do balíka originálneho príslušenstva BMW M Performance.

Vysokootáčkový radový šesťvalec M TwinPower Turbo s výkonom 431 koní (317 kW) je v BMW M4 DTM Champion Edition doplnený o dvojspojkovú prevodovku M DCT Drivelogic, M karbón-keramickými brzdami a balíkom M Driver. Aby 23 budúcich majiteľov týchto špeciálnych modelov BMW M4 DTM Champion Edition dokázali ich potenciál plne využiť, BMW pripraví pre nich vodičský kurz z programu Fahrer training, kde im bude osobne radiť nový šampión DTM. Kurz sa uskutoční na slávnej Nordschleife na Nürburgring, na jednom z miest, kde prebieha intenzívny vývoj vozidiel BMW M.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.