BMW M4 DTM Champion Edition - limitovaná edícia

Utorok, 21 október 2014

BMW povzbudené úspechom jazdca Marca Wittmanna a ziskom titulu v DTM, pripravilo unikátnu edíciu modelu BMW M4. Ponesie názov BMW M4 DTM Champion Edition a chváliť sa môže akceleráciou z 0 - 100 km/h za 4,1 sekundy, kombinovanou spotrebou len 8,8 l/100 km a emisiami CO2 iba 204 g/km. Špeciálna edícia BMW M4 Coupé vznikne v počte len 23 kusov, čo korešponduje so štartovým číslom Marca Wittmanna.

BMW M4 DTM Champion Edition
Špeciálne BMW M4 DTM Champion Edition vyrobia len v obmedzenej sérii 23 exemplárov

Automobil bude k dispozícii výhradne v bielej farbe Alpine White. Ďalšie špeciálne črty tohto vozidla, ktoré realizujú v BMW Individual Manufactory v Garchingu ukážu jeho vizuálne prepojenie s pretekárskymi BMW M4 DTM. Charakteristickým rysom edície je matne čierna kapota motora a veko batožinového priestoru, na ktorých sú výrazné farebné prúžky.

V spojení so strechou vyrobenou z uhlíkových kompozitov tvorí čierna kapota a veko priestoru pre batožinu súvislý čierny pás, ktorý ladí s čiernou linkou na bokoch. Celok vhodne dopĺňa oranžový lem ľadviniek masky chladiča, M logo na blatníkoch za prednými kolesami, číslo 23 na bokoch a nápis WIT a DTM Champion 2014 na bočných zadných oknách.

BMW M4 DTM Champion Edition stojí na 19-palcových kolesách, je vybavené čiernym spojlerom na spodnej hrane predného nárazníka, karbónovými prvkami, krytmi spätných zrkadiel a spojlerom a difúzorom v zadnom nárazníku z rovnakého materiálu. Všetky tieto prvky patria do balíka originálneho príslušenstva BMW M Performance.

Vysokootáčkový radový šesťvalec M TwinPower Turbo s výkonom 431 koní (317 kW) je v BMW M4 DTM Champion Edition doplnený o dvojspojkovú prevodovku M DCT Drivelogic, M karbón-keramickými brzdami a balíkom M Driver. Aby 23 budúcich majiteľov týchto špeciálnych modelov BMW M4 DTM Champion Edition dokázali ich potenciál plne využiť, BMW pripraví pre nich vodičský kurz z programu Fahrer training, kde im bude osobne radiť nový šampión DTM. Kurz sa uskutoční na slávnej Nordschleife na Nürburgring, na jednom z miest, kde prebieha intenzívny vývoj vozidiel BMW M.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.