BMW M4 DTM Edition na objednávku

Streda, 19 október 2016

Továrenský jazdec BMW Motosport Marco Wittmann po sezóne 2014 získal titul šampióna aj v roku 2016 a divízia BMW M na oslavu tohto triumfu pripravila špeciálnu edíciu modelu BMW M4 DTM Champion Edition.

1 BMW M4 Edition
BMW M4 DTM Edition vzniklo na oslavu dvojnásobného víťazstva Marca Wittmanna v DTM

Oproti štandardnému BMW M4 má nová 200-kusová limitovaná edícia výkon zvýšený o 69 koní (51 kW) na 500 koní (368 kW) a krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Limitované séria má upravený pohon i podvozok. Dizajn obohatili motívy BMW Motorsport.

Zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá len 3,8 sekundy a najvyššia rýchlosť je obmedzená na 305 km/h. Podarilo sa to dosiahnuť pridanou technológiou vstrekovania vody do spaľovacích priestorov, ktorú už má radový šesťvalcový motor modelu BMW M4 GTS. Vstrekovaná voda ochladzuje spaľovacie priestory a zvyšuje výkon o 16 percent.

Kontakt s cestou je úlohou vysokovýkonných pneumatík Michelin Pilot Sport Cup2 s rozmermi 265/35 R19 vpredu a 285/30 R20 vzadu. Sú obuté na diskoch lakovaných v matne sivej farbe Orbit Grey. Brzdné schopnosti majú na starosti karbónovo-keramické brzdy. Integrované pružiace a tlmiace jednotky možno mechanicky nastavovať podľa požiadaviek vodiča.

Edíciu BMW M4 DTM Champion Edition si záujemcovia môžu už objednávať. Pozor! Edícia pre celý svet je obmedzená na 200 kusovú sériu.

1 BMW M4 Edition 2 BMW M4 Edition 3 BMW M4 Edition
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.