BMW M4 DTM Edition na objednávku

Streda, 19 október 2016

Továrenský jazdec BMW Motosport Marco Wittmann po sezóne 2014 získal titul šampióna aj v roku 2016 a divízia BMW M na oslavu tohto triumfu pripravila špeciálnu edíciu modelu BMW M4 DTM Champion Edition.

1 BMW M4 Edition
BMW M4 DTM Edition vzniklo na oslavu dvojnásobného víťazstva Marca Wittmanna v DTM

Oproti štandardnému BMW M4 má nová 200-kusová limitovaná edícia výkon zvýšený o 69 koní (51 kW) na 500 koní (368 kW) a krútiaci moment 600 Nm narástol o 50 Nm. Limitované séria má upravený pohon i podvozok. Dizajn obohatili motívy BMW Motorsport.

Zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá len 3,8 sekundy a najvyššia rýchlosť je obmedzená na 305 km/h. Podarilo sa to dosiahnuť pridanou technológiou vstrekovania vody do spaľovacích priestorov, ktorú už má radový šesťvalcový motor modelu BMW M4 GTS. Vstrekovaná voda ochladzuje spaľovacie priestory a zvyšuje výkon o 16 percent.

Kontakt s cestou je úlohou vysokovýkonných pneumatík Michelin Pilot Sport Cup2 s rozmermi 265/35 R19 vpredu a 285/30 R20 vzadu. Sú obuté na diskoch lakovaných v matne sivej farbe Orbit Grey. Brzdné schopnosti majú na starosti karbónovo-keramické brzdy. Integrované pružiace a tlmiace jednotky možno mechanicky nastavovať podľa požiadaviek vodiča.

Edíciu BMW M4 DTM Champion Edition si záujemcovia môžu už objednávať. Pozor! Edícia pre celý svet je obmedzená na 200 kusovú sériu.

1 BMW M4 Edition 2 BMW M4 Edition 3 BMW M4 Edition
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.