BMW M8 sa bude vyrábať. V predaji už na budúci rok.

Utorok, 06 jún 2017

BMW predstavilo koncom mája koncept luxusného športového kupé BMW radu 8. Teraz prichádza z Mníchova bomba ešte väčšieho kalibru: Bavori pracujú súčasne aj na novom športovom modeli M8.

BMW M8 prototyp
Prototyp BMW M8 vyzerá veľmi sľubne. Nadviaže na tradíciu luxusných športových kupé?

Popri vývoji štandardného BMW radu 8 pracujú inžinieri BMW M na plné otáčky aj na modeli M. Prvý z prototypov BMW M8, teraz ešte plne maskovaný, sa predstavil koncom mája na jazdnej prezentácii ako súčasť sprievodného programu 24-hodinových pretekov na okruhu Nürburgring.

Klasické prvky modelov M, ako väčšie prívody vzduchu, modifikované brzdy a športový výfuk so štyrmi koncovkami naznačujú výrazne zvýšený výkon a dynamický potenciál vozidla, teda presne to, čomu neodolá žiadny nadšenec vzrušujúcej jazdy plnej emócií.

Vývoj štandardného BMW radu 8 a športového modelu M prebiehajú paralelne. BMW M8 bude mať gény radu 8 a zároveň zdokonalené jazdné vlastnosti s veľkou nádielkou dynamickej ostrosti, precíznosti a agilnosti. Súhra týchto faktorov ponúkne zážitok z jazdy typický pre BMW M a uspokojí aj tie najnáročnejšie očakávania budúcich zákazníkov.

Z tlačovej správy tiež vyplýva, že konštruktéri pracujú aj na pretekárskom modeli BMW M8 GTE, ktorý bude znamenať návrat BMW Motorsport na preteky 24hodín Le Mans a prípravy v tomto smere sú v plnom prúde.

Vývoj nového pretekárskeho automobilu je je vždy napínavý, v prípade BMW M8 GTE je očakávanie o to vzrušujúcejšie. Zatiaľ BMW neukáže žiadne fotografie, ale podľa riaditeľa BMW Motorsport Jensa Marquardta bude model M8 GTE vyzerať úžasne.

BMW plánuje nový model M8 GTE predstaviť v prvej polovici tohto roka. Svoj pretekársky debut zažije podľa riaditeľa BMW Motorsport na 24-hodinových pretekoch na okruhu Daytona v januári 2018.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.