BMW má ďalšie M3 - Pickup

Streda, 06 apríl 2011

Presne 1. apríla uzrel svetlo sveta najrýchlejší pick-up na svete. Je tomu tak naozaj, alebo si z nás mníchovský výrobca prémiových áut vystrelil? Keďže podľa kalendára je prvý apríl, nie všetko, čo sa povie, musí byť pravda. V tomto prípade však idú žarty stranou a BMW M3 Picup je realitou. A tak po "emtrojkových" kupé, kabriolete a sedane prichádza teraz štvrtý karosársky variant a BMW má aj M3 Pickup.

BMW M3 Pickup
Divízia M nemeckej automobilky BMW vyvinula najrýchlejší športovo-úžitkový automobil na svete. Nesie označenie BMW M3 Pickup, má výkon 420 koní a uvezie 450 kg náklad.

Prvý high-performance pickup na svete vyvinula v prísnom utajení divízia BMW M. BMW M3 Pickup, jednoznačne najšportovejší zástupca tejto kategórie, rozpáli predstavivosť každého motoristu, ktorý dokáže oceniť špičkovú dynamiku v kombinácii s praktickosťou. Pod kapotou pracuje 420 koní a zadnú nápravu môžete zaťažiť nákladom až do 450 kg. Táto kombinácia vynáša tradíciu produktov BMW M na úplne novú úroveň súladu radosti z jazdy pretekárskeho charakteru s každodennou využiteľnosťou. Tento unikátny automobil už absolvoval rozsiahlu sériu testov na Severnej slučke okruhu Nürburgring a mohol tak absolvovať svoju svetovú premiéru 1. apríla 2011.

Touto novinkou divízia BMW M poskytuje ďalší dôkaz svojej výnimočnej kompetencie v oblasti vývoja a výroby exkluzívnych automobilov. Vďaka vysokootáčkovému motoru V8 pod prednou kapotou, veľkorysému nákladovému priestoru za kabínou a demontovateľnej streche typu Targa, si posádka v novom BMW M3 Pickup užije bezprecedentne novú interpretáciu typického M pocitu pri jazde.

Merania v aerodynamickom tuneli testovacieho centra BMW Group potvrdili veľmi nízky súčiniteľ odporu vzduchu cx nového typu karosérie, ktorá je na úrovni BMW M3 Coupé. Aj M3 Pickup dokázal svoje schopnosti na Severnej slučke okruhu Nürburgring. Oficiálny čas na kolo zatiaľ nebol zverejnený, ručička rýchlomera však počas testoval atakovala hranicu 300 km/h.

BMW M3 Pickup
Najrýchlejší pick-up na svete sa predviedol naplno aj v raji rýchlosti, na Nürburgringu

Maximálna nosnosť BMW M3 Pickup je 450 kg. Ložná plocha je pokrytá kvalitným hliníkovým plechom a umožňuje odviezť najväčšie množstvo nákladu v histórii modelov BMW M. Podľa kritéria, využívaného na demonštráciu praktických schopností prémiových automobilov, to znamená schopnosť odviezť až 20 štandardných 46palcových golfových bagov. M3 Pickup je prvým modelom BMW M3 v histórii, ktorý je vybavený ťažným zariadením.

Napriek svojim nesporným kvalitám sa nové BMW M3 Pickup nevyberie na golfové ihrisko ani do sériovej výroby, ale si zachová status jedinečného a unikátneho exempláru.

BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.