BMW má ďalšie M3 - Pickup

Streda, 06 apríl 2011

Presne 1. apríla uzrel svetlo sveta najrýchlejší pick-up na svete. Je tomu tak naozaj, alebo si z nás mníchovský výrobca prémiových áut vystrelil? Keďže podľa kalendára je prvý apríl, nie všetko, čo sa povie, musí byť pravda. V tomto prípade však idú žarty stranou a BMW M3 Picup je realitou. A tak po "emtrojkových" kupé, kabriolete a sedane prichádza teraz štvrtý karosársky variant a BMW má aj M3 Pickup.

BMW M3 Pickup
Divízia M nemeckej automobilky BMW vyvinula najrýchlejší športovo-úžitkový automobil na svete. Nesie označenie BMW M3 Pickup, má výkon 420 koní a uvezie 450 kg náklad.

Prvý high-performance pickup na svete vyvinula v prísnom utajení divízia BMW M. BMW M3 Pickup, jednoznačne najšportovejší zástupca tejto kategórie, rozpáli predstavivosť každého motoristu, ktorý dokáže oceniť špičkovú dynamiku v kombinácii s praktickosťou. Pod kapotou pracuje 420 koní a zadnú nápravu môžete zaťažiť nákladom až do 450 kg. Táto kombinácia vynáša tradíciu produktov BMW M na úplne novú úroveň súladu radosti z jazdy pretekárskeho charakteru s každodennou využiteľnosťou. Tento unikátny automobil už absolvoval rozsiahlu sériu testov na Severnej slučke okruhu Nürburgring a mohol tak absolvovať svoju svetovú premiéru 1. apríla 2011.

Touto novinkou divízia BMW M poskytuje ďalší dôkaz svojej výnimočnej kompetencie v oblasti vývoja a výroby exkluzívnych automobilov. Vďaka vysokootáčkovému motoru V8 pod prednou kapotou, veľkorysému nákladovému priestoru za kabínou a demontovateľnej streche typu Targa, si posádka v novom BMW M3 Pickup užije bezprecedentne novú interpretáciu typického M pocitu pri jazde.

Merania v aerodynamickom tuneli testovacieho centra BMW Group potvrdili veľmi nízky súčiniteľ odporu vzduchu cx nového typu karosérie, ktorá je na úrovni BMW M3 Coupé. Aj M3 Pickup dokázal svoje schopnosti na Severnej slučke okruhu Nürburgring. Oficiálny čas na kolo zatiaľ nebol zverejnený, ručička rýchlomera však počas testoval atakovala hranicu 300 km/h.

BMW M3 Pickup
Najrýchlejší pick-up na svete sa predviedol naplno aj v raji rýchlosti, na Nürburgringu

Maximálna nosnosť BMW M3 Pickup je 450 kg. Ložná plocha je pokrytá kvalitným hliníkovým plechom a umožňuje odviezť najväčšie množstvo nákladu v histórii modelov BMW M. Podľa kritéria, využívaného na demonštráciu praktických schopností prémiových automobilov, to znamená schopnosť odviezť až 20 štandardných 46palcových golfových bagov. M3 Pickup je prvým modelom BMW M3 v histórii, ktorý je vybavený ťažným zariadením.

Napriek svojim nesporným kvalitám sa nové BMW M3 Pickup nevyberie na golfové ihrisko ani do sériovej výroby, ale si zachová status jedinečného a unikátneho exempláru.

BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.