BMW má ďalšie M3 - Pickup

Streda, 06 apríl 2011

Presne 1. apríla uzrel svetlo sveta najrýchlejší pick-up na svete. Je tomu tak naozaj, alebo si z nás mníchovský výrobca prémiových áut vystrelil? Keďže podľa kalendára je prvý apríl, nie všetko, čo sa povie, musí byť pravda. V tomto prípade však idú žarty stranou a BMW M3 Picup je realitou. A tak po "emtrojkových" kupé, kabriolete a sedane prichádza teraz štvrtý karosársky variant a BMW má aj M3 Pickup.

BMW M3 Pickup
Divízia M nemeckej automobilky BMW vyvinula najrýchlejší športovo-úžitkový automobil na svete. Nesie označenie BMW M3 Pickup, má výkon 420 koní a uvezie 450 kg náklad.

Prvý high-performance pickup na svete vyvinula v prísnom utajení divízia BMW M. BMW M3 Pickup, jednoznačne najšportovejší zástupca tejto kategórie, rozpáli predstavivosť každého motoristu, ktorý dokáže oceniť špičkovú dynamiku v kombinácii s praktickosťou. Pod kapotou pracuje 420 koní a zadnú nápravu môžete zaťažiť nákladom až do 450 kg. Táto kombinácia vynáša tradíciu produktov BMW M na úplne novú úroveň súladu radosti z jazdy pretekárskeho charakteru s každodennou využiteľnosťou. Tento unikátny automobil už absolvoval rozsiahlu sériu testov na Severnej slučke okruhu Nürburgring a mohol tak absolvovať svoju svetovú premiéru 1. apríla 2011.

Touto novinkou divízia BMW M poskytuje ďalší dôkaz svojej výnimočnej kompetencie v oblasti vývoja a výroby exkluzívnych automobilov. Vďaka vysokootáčkovému motoru V8 pod prednou kapotou, veľkorysému nákladovému priestoru za kabínou a demontovateľnej streche typu Targa, si posádka v novom BMW M3 Pickup užije bezprecedentne novú interpretáciu typického M pocitu pri jazde.

Merania v aerodynamickom tuneli testovacieho centra BMW Group potvrdili veľmi nízky súčiniteľ odporu vzduchu cx nového typu karosérie, ktorá je na úrovni BMW M3 Coupé. Aj M3 Pickup dokázal svoje schopnosti na Severnej slučke okruhu Nürburgring. Oficiálny čas na kolo zatiaľ nebol zverejnený, ručička rýchlomera však počas testoval atakovala hranicu 300 km/h.

BMW M3 Pickup
Najrýchlejší pick-up na svete sa predviedol naplno aj v raji rýchlosti, na Nürburgringu

Maximálna nosnosť BMW M3 Pickup je 450 kg. Ložná plocha je pokrytá kvalitným hliníkovým plechom a umožňuje odviezť najväčšie množstvo nákladu v histórii modelov BMW M. Podľa kritéria, využívaného na demonštráciu praktických schopností prémiových automobilov, to znamená schopnosť odviezť až 20 štandardných 46palcových golfových bagov. M3 Pickup je prvým modelom BMW M3 v histórii, ktorý je vybavený ťažným zariadením.

Napriek svojim nesporným kvalitám sa nové BMW M3 Pickup nevyberie na golfové ihrisko ani do sériovej výroby, ale si zachová status jedinečného a unikátneho exempláru.

BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring