BMW má ďalšie M3 - Pickup

Streda, 06 apríl 2011

Presne 1. apríla uzrel svetlo sveta najrýchlejší pick-up na svete. Je tomu tak naozaj, alebo si z nás mníchovský výrobca prémiových áut vystrelil? Keďže podľa kalendára je prvý apríl, nie všetko, čo sa povie, musí byť pravda. V tomto prípade však idú žarty stranou a BMW M3 Picup je realitou. A tak po "emtrojkových" kupé, kabriolete a sedane prichádza teraz štvrtý karosársky variant a BMW má aj M3 Pickup.

BMW M3 Pickup
Divízia M nemeckej automobilky BMW vyvinula najrýchlejší športovo-úžitkový automobil na svete. Nesie označenie BMW M3 Pickup, má výkon 420 koní a uvezie 450 kg náklad.

Prvý high-performance pickup na svete vyvinula v prísnom utajení divízia BMW M. BMW M3 Pickup, jednoznačne najšportovejší zástupca tejto kategórie, rozpáli predstavivosť každého motoristu, ktorý dokáže oceniť špičkovú dynamiku v kombinácii s praktickosťou. Pod kapotou pracuje 420 koní a zadnú nápravu môžete zaťažiť nákladom až do 450 kg. Táto kombinácia vynáša tradíciu produktov BMW M na úplne novú úroveň súladu radosti z jazdy pretekárskeho charakteru s každodennou využiteľnosťou. Tento unikátny automobil už absolvoval rozsiahlu sériu testov na Severnej slučke okruhu Nürburgring a mohol tak absolvovať svoju svetovú premiéru 1. apríla 2011.

Touto novinkou divízia BMW M poskytuje ďalší dôkaz svojej výnimočnej kompetencie v oblasti vývoja a výroby exkluzívnych automobilov. Vďaka vysokootáčkovému motoru V8 pod prednou kapotou, veľkorysému nákladovému priestoru za kabínou a demontovateľnej streche typu Targa, si posádka v novom BMW M3 Pickup užije bezprecedentne novú interpretáciu typického M pocitu pri jazde.

Merania v aerodynamickom tuneli testovacieho centra BMW Group potvrdili veľmi nízky súčiniteľ odporu vzduchu cx nového typu karosérie, ktorá je na úrovni BMW M3 Coupé. Aj M3 Pickup dokázal svoje schopnosti na Severnej slučke okruhu Nürburgring. Oficiálny čas na kolo zatiaľ nebol zverejnený, ručička rýchlomera však počas testoval atakovala hranicu 300 km/h.

BMW M3 Pickup
Najrýchlejší pick-up na svete sa predviedol naplno aj v raji rýchlosti, na Nürburgringu

Maximálna nosnosť BMW M3 Pickup je 450 kg. Ložná plocha je pokrytá kvalitným hliníkovým plechom a umožňuje odviezť najväčšie množstvo nákladu v histórii modelov BMW M. Podľa kritéria, využívaného na demonštráciu praktických schopností prémiových automobilov, to znamená schopnosť odviezť až 20 štandardných 46palcových golfových bagov. M3 Pickup je prvým modelom BMW M3 v histórii, ktorý je vybavený ťažným zariadením.

Napriek svojim nesporným kvalitám sa nové BMW M3 Pickup nevyberie na golfové ihrisko ani do sériovej výroby, ale si zachová status jedinečného a unikátneho exempláru.

BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup BMW M3 Pickup
Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.