BMW Motorrad Concept Link: Bezemisná mestská vízia

Pondelok, 12 jún 2017

BMW predstavilo na podujatí Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2017, ktoré sa konalo koncom mája, svoju víziu bezemisnej mestskej mobility na dvoch kolesách pod menom Motorrad Concept Link.

BMW Motorrad Concept LInk

Dizajnová štúdia inšpirovala svojich tvorcov konceptom BMW Motorrad Vision Next 100 a spája digitálnu konektivitu s požiadavkami na mestskú mobilitu na dvoch kolesách. Vytvára nové cesty a dizajnom aj technológiami sa pohybuje mimo zabehnutých konvencií.

Koncept nadväzuje na spomínanú staršiu štúdiu Vision Next 100. Futuristické tvary pokrývajú oceľovo strieborné farby a plné kolesá tak trošku pripomínajú motocykle z filmu Tron: Legacy. Akoby dizajnovou ozdobou pôsobí použitie káblov od batérie k elektromotoru.

Zaujímavo je riešené aj nízke sedadlo, ktoré umožňuje nielen obvyklé nastupovanie, ale tiež zozadu. Batožinový priestor je pod sedadlom za posuvným vekom, ktoré sa môže ovládať bezdotykovo pomocou špeciálnej bundy jazdca.

"Koncept BMW Motorrad so svojím nadčasovým a zredukovaným štýlom je oveľa viac ako štúdia. Vozidlo skôr vnímam ako symbol novej doby," povedal riaditeľ dizajnu BMW Motorrad Edgar Heinrich.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.