BMW Motorrad Concept Link: Bezemisná mestská vízia

Pondelok, 12 jún 2017

BMW predstavilo na podujatí Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2017, ktoré sa konalo koncom mája, svoju víziu bezemisnej mestskej mobility na dvoch kolesách pod menom Motorrad Concept Link.

BMW Motorrad Concept LInk

Dizajnová štúdia inšpirovala svojich tvorcov konceptom BMW Motorrad Vision Next 100 a spája digitálnu konektivitu s požiadavkami na mestskú mobilitu na dvoch kolesách. Vytvára nové cesty a dizajnom aj technológiami sa pohybuje mimo zabehnutých konvencií.

Koncept nadväzuje na spomínanú staršiu štúdiu Vision Next 100. Futuristické tvary pokrývajú oceľovo strieborné farby a plné kolesá tak trošku pripomínajú motocykle z filmu Tron: Legacy. Akoby dizajnovou ozdobou pôsobí použitie káblov od batérie k elektromotoru.

Zaujímavo je riešené aj nízke sedadlo, ktoré umožňuje nielen obvyklé nastupovanie, ale tiež zozadu. Batožinový priestor je pod sedadlom za posuvným vekom, ktoré sa môže ovládať bezdotykovo pomocou špeciálnej bundy jazdca.

"Koncept BMW Motorrad so svojím nadčasovým a zredukovaným štýlom je oveľa viac ako štúdia. Vozidlo skôr vnímam ako symbol novej doby," povedal riaditeľ dizajnu BMW Motorrad Edgar Heinrich.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.