BMW odhaľuje nové elektrické Gran Coupé i4. Príde čoskoro.

Piatok, 19 marec 2021

Automobilka BMW sa chystá rozšíriť svoju ponuku elektrických automobilov. Ešte v tomto roku príde do predaja okrem veľkého SUV iX aj štvordverové kupé i4. Premiéra tohto modelu kategórie gran turisto by mala byť čo nevidieť.

1-bmw-i4

Po tom, čo automobilka ukázala snímky zamaskovaných prototypov i4, zverejnila v týchto dňoch fotografie kompletne odhaleného modelu. Už sa vie, že BMW i4 príde aj v športovej verzii M Performance s výkonom až 530 koní (390 kW).

BMW i4 je plne elektrické štvordverové Gran Coupé, ktoré vstúpi na trh v priebehu roka 2021, vrátane už spomínanej verzie BMW M Performance. Nebude to plnohodnotné M3, ale pôjde o vysoko športovo ladený automobil. Ponúka rovnováhu bavoráckej športovosti, komfortu a udržateľnej výkonnosti, čo je v tomto segmente jedinečné.

Modelový rad BMW i4 bude v ponuke v rôznych verziách s dojazdom až do 590 km (merané podľa metodiky WLTP). Výkon najsilnejšej verzie bude až do úrovne 530 koní (390 kW). S ním dokáže zrýchliť BMW i4 Gran Coupé z nuly na 100 km/h za približne 4 sekundy.

Súčasne s elektrickým i4 príde na trh aj konvenčné BMW 4 Gran Cuopé so spaľovacími motormi.

"Vďaka svojmu športovému vzhľadu, najlepšej dynamike jazdy vo svojej triede a nulovým lokálnym emisiám a BMW i4 ponúkne vlastnosti typické pre BMW. Srdce značky BMW je teraz plne elektrické," povedal Pieter Nota, člen predstavenstva BMW AG, ktorý je zodpovedný za oblasť Zákazník, značka a predaj.

Viac o novom modeli BMW i4 zverejní bavorská automobilka v najbližších týždňoch.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.