BMW potvrdzuje, ostré M5 Touring bude

Utorok, 27 jún 2023

Po nedávno predstavenej novej generácii BMW radu 5 príde aj ostré M5 v podobe tradičného sedanu, ale aj praktickejšie M5 kombi označené ako Touring. Oficiálne to potvrdila automobilka BMW.

bmw-m5-touring
Pod plachtou je ukryté BMW M5 Touring, takto skrýva svoj chrakter vysokovýkonného automobilu

Siedma generácia BMW M5 Sedan už podstupuje svoj testovací program, takže divízia BMW M pokračuje aj v roku 2024 vo svojej produktovej ofenzíve a potvrdzuje rozšírenie svojho modelového radu o vysoko výkonnú verziu Touring.

Oba prototypy sú starostlivo maskované, a zakrývajú tak svoj charakter vysoko výkonných áut. Budúca generácia modelu BMW M5 vstúpila do praktickej fázy procesu sériového vývoja a nový vysokovýkonný sedan dokončuje testovacie jazdy, vrátane na pretekárskych okruhoch po celom svete.

Testovanie variantu kombi sa ešte len očakáva, najprv v mestskej premávke v okolí Mníchova, centrále BMW M. Zlaďovanie systémov pohonu a podvozku nového M5 sedan a Touring bude okrem iného aj na Nürburgringu, na Severnej slučke zvanej Nordschleife. Tu chce automobilka zaistiť rovnováhu medzi športovými výkonmi na pretekárskej dráhe, pri komfortnom každodennom jazdení a pri jazdách na dlhé vzdialenosti.

Budúci model BMW M5 Sedan i verzia Touring dostanú aj úplne novo vyvinutý čiastočne elektrifikovaný pohon. Jeho výkonnostné vlastnosti plne zodpovedajú označeniu M. K tomu sa pridáva prepracovaná technológia podvozku s inovatívnymi systémami, ktoré uľahčujú dynamiku jazdy a agilitu.

Pripravované BMW M5 Touring príde v roku 2024.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.