BMW R 18 v exkluzívnych úpravách

Pondelok, 25 apríl 2022

BMW Motorrad predstavil v polovici januára tohto roku na výstave Verona Motor Bike Expo exkluzívne zákazkové motocykle vo verziách R 18 M a R 18 Aurora postavené na báze ikonického BMW R 18.

1-bmw-r18-aurora
Pre verziu BMW R 18 Aurora boli inšpiráciou cruisery zo 70-tych rokov

Exkluzívne motocykle vyvinuli dvaja slávni talianski úpravcovia s podporou motocyklovej divízie BMW Motorrad Italia a talianskej dílerskej siete. Výstava vo Verone bola ideálnym miestom na predstavenie exkluzívnych motocyklov BMW R 18 M a BMW R 18 Aurora postavených na báze ikonického BMW R 18.

Vystavovaný exemplár R 18 M je projekt, ktorý navrhol taliansky časopis Low Ride a vytvorila ho spoločnosť American Dreams. Druhý model R 18 Aurora je dielom spoločnosti Garage 221, ktorú oslovil BMW Motorrad Roma.

V označení modelu BMW R 18 M písmeno M znamená, že okrem športových verzií dvojstopových produktov BMW sa dnes toto označovanie používa aj vo svete jednej stopy.

Zdrojom inšpirácie pre projekt BMW R 18 M bola myšlienka dať cestnému jednostopovému krížniku BMW uhladenejší a športovejší vzhľad a nezabudnúť na retro línie pôvodného modelu BMW R 18. M v označení motocykla znamená v tomto prípade Motorsport.

BMW R 18 M vyniká stabilitou jazdy, má dlhý rázvor a vysoký výkon veľkého motora typu boxer s objemom 1800 cm3. Vďaka týmto danostiam má motocykel bleskové štarty a zaslúži si ako športový tak aj retro vzhľad. Výsledkom je vzrušujúci a výkonný cruiser bez toho, aby sa narušila podstata originálu BMW R 18.

Sen spoločnosti Garage 221 vytvoriť zákazkový motocykel na báze BMW R 18 sa splnil pretvorením originálu na BMW R 18 Aurora. Línie nového krížnika ciest si vyžadovali nové prvky vyššieho ducha zo segmentu Heritage, od línie nádrže, blatníkov tesne obopínajúcich kolesá a veľkej kapotáže až po charakteristické tvary boxeru.

Tvorca modelu BMW R 18 Aurora, spoločnosť Garage 221, použil prvky a diely pochádzajúce z iných modelov BMW. Sedadlo je z modelu BMW R 1200 C z roku 2005, vzpery pre kapotáž je z držiakov smeroviek z modelu BMW R 100 z roku 1982 a časť zadného rámu z modelu K 75 z roku 1991. Aj pre farbu kapotáže použili kód farby modelu RT 100 z roku 1983.

Pri pretváraní originálu BMW R 18 na verziu Aurora boli inšpiráciou cruisery zo 70-tych rokov, a to pre ich pôsobivú estetickú vyváženosť.

1-bmw-r18-aurora 2-bmw-r18-m 3-bmw-r18-m
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.