BMW X1 s predĺženým rázvorom pre Čínu

Pondelok, 25 apríl 2016

BMW vyvinulo špeciálne pre Čínu BMW X1 s predĺženým rázvorom. Vychádza tak v ústrety domácim zákazníkom, pre potreby ktorých takto upravený nový model tejto kategórie viac vyhovuje. Model X1 s predĺženým rázvorom sa bude vyrábať v čínskom závode Tiexi v Šen-jangu.

BMW X1
Nové BMW X1 so zväčšeným rázvorom náprav pripravil nemecký výrobca pre výrobný závod Tiexi v Šen-jangu v Číne, kde nemecká automobilka má etablovanú svoju výrobu

BMW X1 prvej generácie sa celosvetovo predalo viac ako 800 000 exemplárov, z nich takmer 200 000 v Číne. Približne 140 000 zišlo z výrobnej linky tamojšieho závodu v Tiexi spoločnosti BMW Brilliance v meste Šen-jang.

Nové BMW X1 s predĺženým rázvorom ponúka obzvlášť veľkorysý priestor v zadnej časti, pričom je ešte univerzálnejšie. Automobilka venovala veľkú pozornosť kvalite nového produktu. Okrem toho, že nové BMW X1 sa môže chváliť výrazne väčšími rozmermi, dizajnom z rodiny modelov BMW X, zdokonalenou funkčnosťou a vyšším posedom vodiča i spolujazdca, prináša ešte intenzívnejšiu zmes DNA modelov SAV (Sports Activity Vehicle).

Nové BMW X1 dostalo úplne novú generáciu motorov s technológiou BMW TwinPower Turbo i najnovšiu verziu inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive, čo prináša hlavne vodičovi výnimočnú radosť z jazdy a pre užívateľa vyššiu efektivitu.

Množstvo inovatívnych prvkov výbavy nového "čínskeho" modelu X1, ako inteligentná konektivita, moderné prémiové prostredie kabíny, vysoko kvalitné materiály a vynikajúca povrchová úprava sú dôkazom pokroku nového BMW X1 s predĺženým rázvorom v porovnaní s jeho predchodcom.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.