BMW X1 s predĺženým rázvorom pre Čínu

Pondelok, 25 apríl 2016

BMW vyvinulo špeciálne pre Čínu BMW X1 s predĺženým rázvorom. Vychádza tak v ústrety domácim zákazníkom, pre potreby ktorých takto upravený nový model tejto kategórie viac vyhovuje. Model X1 s predĺženým rázvorom sa bude vyrábať v čínskom závode Tiexi v Šen-jangu.

BMW X1
Nové BMW X1 so zväčšeným rázvorom náprav pripravil nemecký výrobca pre výrobný závod Tiexi v Šen-jangu v Číne, kde nemecká automobilka má etablovanú svoju výrobu

BMW X1 prvej generácie sa celosvetovo predalo viac ako 800 000 exemplárov, z nich takmer 200 000 v Číne. Približne 140 000 zišlo z výrobnej linky tamojšieho závodu v Tiexi spoločnosti BMW Brilliance v meste Šen-jang.

Nové BMW X1 s predĺženým rázvorom ponúka obzvlášť veľkorysý priestor v zadnej časti, pričom je ešte univerzálnejšie. Automobilka venovala veľkú pozornosť kvalite nového produktu. Okrem toho, že nové BMW X1 sa môže chváliť výrazne väčšími rozmermi, dizajnom z rodiny modelov BMW X, zdokonalenou funkčnosťou a vyšším posedom vodiča i spolujazdca, prináša ešte intenzívnejšiu zmes DNA modelov SAV (Sports Activity Vehicle).

Nové BMW X1 dostalo úplne novú generáciu motorov s technológiou BMW TwinPower Turbo i najnovšiu verziu inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive, čo prináša hlavne vodičovi výnimočnú radosť z jazdy a pre užívateľa vyššiu efektivitu.

Množstvo inovatívnych prvkov výbavy nového "čínskeho" modelu X1, ako inteligentná konektivita, moderné prémiové prostredie kabíny, vysoko kvalitné materiály a vynikajúca povrchová úprava sú dôkazom pokroku nového BMW X1 s predĺženým rázvorom v porovnaní s jeho predchodcom.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.