BMW X1 s predĺženým rázvorom pre Čínu

Pondelok, 25 apríl 2016

BMW vyvinulo špeciálne pre Čínu BMW X1 s predĺženým rázvorom. Vychádza tak v ústrety domácim zákazníkom, pre potreby ktorých takto upravený nový model tejto kategórie viac vyhovuje. Model X1 s predĺženým rázvorom sa bude vyrábať v čínskom závode Tiexi v Šen-jangu.

BMW X1
Nové BMW X1 so zväčšeným rázvorom náprav pripravil nemecký výrobca pre výrobný závod Tiexi v Šen-jangu v Číne, kde nemecká automobilka má etablovanú svoju výrobu

BMW X1 prvej generácie sa celosvetovo predalo viac ako 800 000 exemplárov, z nich takmer 200 000 v Číne. Približne 140 000 zišlo z výrobnej linky tamojšieho závodu v Tiexi spoločnosti BMW Brilliance v meste Šen-jang.

Nové BMW X1 s predĺženým rázvorom ponúka obzvlášť veľkorysý priestor v zadnej časti, pričom je ešte univerzálnejšie. Automobilka venovala veľkú pozornosť kvalite nového produktu. Okrem toho, že nové BMW X1 sa môže chváliť výrazne väčšími rozmermi, dizajnom z rodiny modelov BMW X, zdokonalenou funkčnosťou a vyšším posedom vodiča i spolujazdca, prináša ešte intenzívnejšiu zmes DNA modelov SAV (Sports Activity Vehicle).

Nové BMW X1 dostalo úplne novú generáciu motorov s technológiou BMW TwinPower Turbo i najnovšiu verziu inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive, čo prináša hlavne vodičovi výnimočnú radosť z jazdy a pre užívateľa vyššiu efektivitu.

Množstvo inovatívnych prvkov výbavy nového "čínskeho" modelu X1, ako inteligentná konektivita, moderné prémiové prostredie kabíny, vysoko kvalitné materiály a vynikajúca povrchová úprava sú dôkazom pokroku nového BMW X1 s predĺženým rázvorom v porovnaní s jeho predchodcom.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.