BMW X4. Pozrite si video.

Štvrtok, 10 júl 2014

BMW X4 je ďalším mníchovským SUV. X4 stojí na základoch modelu X3 a po prvý raz sa ako produkčný model predstavil začiatkom tohto roku na autosalóne v New Yorku, v Európe o málo neskôr na autosalóne v Lipsku. My vám nový X4 ukážeme v krátkom videu.

1 BMW X4
Nové BMW X4 svojimi tvarmi evokuje kupé. Model vychádza z menšieho SUV X3.

Nový BMW X4 by sme mohli nazvať aj menšie X6, pretože tak trochu kráča v šľapajách svojho väčšieho a skôr narodeného súrodenca. Ako sme povedali, vychádza z modelu X3, ale X4 je viac športovo ladený. Napríklad tvarovaním karosérie. Nové X4 výraznou prednou časťou a plynule zvažujúcou sa strechou pripomína kupé. Ale aj tým, že vodič tohto päťmiestneho auta i spolujazdec vpredu sedia o 20 mm nižšie ako v X3.

2 BMW X4 svetlá
Originálne riešené hlavné svetlomety a svetlá do hmly nového modelu BMW X4

Nové X4 bude mať spočiatku pod kapotou šesť motorov spĺňajúcich emisnú normu Euro 6. Ako to už zvyčajne býva, tri sú na benzínový pohon a tri poháňa nafta. Ponúkaný výkon je od 184 (135 kW) do 313 koní (230 kW) a všetky budú mať pohon štyroch kolies.

Video

Podľa starších informácií by nový BMW X4 mal prísť do predaja už v priebehu tohto mesiaca. Cena základného modelu xDrive20i so štvorvalcovým benzínovým motorom a s objemom 2,0 litra a výkonom 184 koní sa bude predávať za 46.200 eur, najdrahší bude model xDrive35d so šesťvalcovým turbodieselovým motorom s objemom 3,0 litra a výkonom 313 koní. Jeho cena 59.100 eur.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.