BMW X4. Pozrite si video.

Štvrtok, 10 júl 2014

BMW X4 je ďalším mníchovským SUV. X4 stojí na základoch modelu X3 a po prvý raz sa ako produkčný model predstavil začiatkom tohto roku na autosalóne v New Yorku, v Európe o málo neskôr na autosalóne v Lipsku. My vám nový X4 ukážeme v krátkom videu.

1 BMW X4
Nové BMW X4 svojimi tvarmi evokuje kupé. Model vychádza z menšieho SUV X3.

Nový BMW X4 by sme mohli nazvať aj menšie X6, pretože tak trochu kráča v šľapajách svojho väčšieho a skôr narodeného súrodenca. Ako sme povedali, vychádza z modelu X3, ale X4 je viac športovo ladený. Napríklad tvarovaním karosérie. Nové X4 výraznou prednou časťou a plynule zvažujúcou sa strechou pripomína kupé. Ale aj tým, že vodič tohto päťmiestneho auta i spolujazdec vpredu sedia o 20 mm nižšie ako v X3.

2 BMW X4 svetlá
Originálne riešené hlavné svetlomety a svetlá do hmly nového modelu BMW X4

Nové X4 bude mať spočiatku pod kapotou šesť motorov spĺňajúcich emisnú normu Euro 6. Ako to už zvyčajne býva, tri sú na benzínový pohon a tri poháňa nafta. Ponúkaný výkon je od 184 (135 kW) do 313 koní (230 kW) a všetky budú mať pohon štyroch kolies.

Video

Podľa starších informácií by nový BMW X4 mal prísť do predaja už v priebehu tohto mesiaca. Cena základného modelu xDrive20i so štvorvalcovým benzínovým motorom a s objemom 2,0 litra a výkonom 184 koní sa bude predávať za 46.200 eur, najdrahší bude model xDrive35d so šesťvalcovým turbodieselovým motorom s objemom 3,0 litra a výkonom 313 koní. Jeho cena 59.100 eur.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.