BMW X4. Pozrite si video.

Štvrtok, 10 júl 2014

BMW X4 je ďalším mníchovským SUV. X4 stojí na základoch modelu X3 a po prvý raz sa ako produkčný model predstavil začiatkom tohto roku na autosalóne v New Yorku, v Európe o málo neskôr na autosalóne v Lipsku. My vám nový X4 ukážeme v krátkom videu.

1 BMW X4
Nové BMW X4 svojimi tvarmi evokuje kupé. Model vychádza z menšieho SUV X3.

Nový BMW X4 by sme mohli nazvať aj menšie X6, pretože tak trochu kráča v šľapajách svojho väčšieho a skôr narodeného súrodenca. Ako sme povedali, vychádza z modelu X3, ale X4 je viac športovo ladený. Napríklad tvarovaním karosérie. Nové X4 výraznou prednou časťou a plynule zvažujúcou sa strechou pripomína kupé. Ale aj tým, že vodič tohto päťmiestneho auta i spolujazdec vpredu sedia o 20 mm nižšie ako v X3.

2 BMW X4 svetlá
Originálne riešené hlavné svetlomety a svetlá do hmly nového modelu BMW X4

Nové X4 bude mať spočiatku pod kapotou šesť motorov spĺňajúcich emisnú normu Euro 6. Ako to už zvyčajne býva, tri sú na benzínový pohon a tri poháňa nafta. Ponúkaný výkon je od 184 (135 kW) do 313 koní (230 kW) a všetky budú mať pohon štyroch kolies.

Video

Podľa starších informácií by nový BMW X4 mal prísť do predaja už v priebehu tohto mesiaca. Cena základného modelu xDrive20i so štvorvalcovým benzínovým motorom a s objemom 2,0 litra a výkonom 184 koní sa bude predávať za 46.200 eur, najdrahší bude model xDrive35d so šesťvalcovým turbodieselovým motorom s objemom 3,0 litra a výkonom 313 koní. Jeho cena 59.100 eur.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.