BMW X4. Pozrite si video.

Štvrtok, 10 júl 2014

BMW X4 je ďalším mníchovským SUV. X4 stojí na základoch modelu X3 a po prvý raz sa ako produkčný model predstavil začiatkom tohto roku na autosalóne v New Yorku, v Európe o málo neskôr na autosalóne v Lipsku. My vám nový X4 ukážeme v krátkom videu.

1 BMW X4
Nové BMW X4 svojimi tvarmi evokuje kupé. Model vychádza z menšieho SUV X3.

Nový BMW X4 by sme mohli nazvať aj menšie X6, pretože tak trochu kráča v šľapajách svojho väčšieho a skôr narodeného súrodenca. Ako sme povedali, vychádza z modelu X3, ale X4 je viac športovo ladený. Napríklad tvarovaním karosérie. Nové X4 výraznou prednou časťou a plynule zvažujúcou sa strechou pripomína kupé. Ale aj tým, že vodič tohto päťmiestneho auta i spolujazdec vpredu sedia o 20 mm nižšie ako v X3.

2 BMW X4 svetlá
Originálne riešené hlavné svetlomety a svetlá do hmly nového modelu BMW X4

Nové X4 bude mať spočiatku pod kapotou šesť motorov spĺňajúcich emisnú normu Euro 6. Ako to už zvyčajne býva, tri sú na benzínový pohon a tri poháňa nafta. Ponúkaný výkon je od 184 (135 kW) do 313 koní (230 kW) a všetky budú mať pohon štyroch kolies.

Video

Podľa starších informácií by nový BMW X4 mal prísť do predaja už v priebehu tohto mesiaca. Cena základného modelu xDrive20i so štvorvalcovým benzínovým motorom a s objemom 2,0 litra a výkonom 184 koní sa bude predávať za 46.200 eur, najdrahší bude model xDrive35d so šesťvalcovým turbodieselovým motorom s objemom 3,0 litra a výkonom 313 koní. Jeho cena 59.100 eur.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.