BMW X5 M a X6 M Black Fire Edition

Pondelok, 03 júl 2017

Ak vám v bežne ponúkanej príplatkovej výbave BMW X5 M alebo BMW X6 M niečo chýba, bavorský výrobca prichádza so zákazkovou ponukou BMW Individual.

bmw
Divízia BMW Individual pripravila špeciálnu edíciu modelov BMW X5 M a BMW X6 M

Nemecká automobilka zostáva verná svojej tradícii a prakticky zakaždým po uvedení nových modelov divízia BMW Individual vystrojí tento model tak, aby sa odlišoval od všetkých ostatných. Zvlášť ak ide o špičkový model, takže potom sa nemôže stať, aby napríklad arabský šejk mohol mať práve taký ako je ten váš.

Tak je tomu aj teraz pri modeloch BMW X5 M a X6 M Black Fire Edition. Oba automobily si zákazníci môžu objednať vo verziách, ktoré vizuálne zvýraznia silné stránky oboch týchto modelov. Spája ich výrazný dizajn interiéru a exteriéru so špičkovými exkluzívnymi detailmi výbavy. Špeciálna edícia to všetko dáva dokopy s pôsobivou jazdnou dynamikou a s vysokým výkonom.

Bez ohľadu na to, v ako prostredí sa špeciálne modely BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire nachádzajú, všade ukazujú svoju jedinečnosť. Pozornosť púta samotný výrazný odtieň čiernej metalickej farby Sapphire Black Metallic. To isté platí aj o dvojitých čiernych M obličkách s čiernymi lamelami. Ide o výnimočný prvok špeciálnej výbavy Black Fire Edition. Oba automobily majú interiér s koženým čalúnením Smoke White Merino a čalúnenie stropu je z Alcantary Smoke White.

O výkonoch motorov je zbytočné hovoriť, keďže oba modely dosahujú špičkový výkon 423 kW/575k, ktorý pochádza zo 4,4-litrového motora V8. Obe vozidlá zrýchľujú z 0 na 100 km/h iba za 4,2 sekundy, k čomu prispieva aj štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic.

Maximálny krútiaci moment 750 Nm posiela výkonný motor na kolesá v rozsahu od 2200 do 5000 otáčok. Pohon všetkých kolies xDrive je nastavený tak, aby viac výkonu išlo na kolesá zadnej nápravy. Systém Dynamic Performance Control sa stará o bezproblémové rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi zadné kolesá.

Rýchle a dynamické auto treba aj spomaliť alebo zastaviť. O to sa starajú zliatinové M brzdy. Dajú sa vynikajúco dávkovať, majú nízku hmotnosť a zároveň sú výnimočne teplotne stabilné. Aby bolo jedinečný výkon motorov M TwinPower turbo aj náležite počuť, o to sa stará špičkové výfukové potrubie.

Udržať auto pod kontrolou má na starosti dynamická kontrola stability (DSC), ktorá umožňuje vodičovi, aby prispôsobil športové prejavy svojho BMW X5 M alebo BMW X6 M konkrétnej situácii a vlastným schopnostiam.

Obe nové špeciálne edície budú zákazníkom k dispozícii od začiatku augusta 2017.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.