BMW X5 M a X6 M Black Fire Edition

Pondelok, 03 júl 2017

Ak vám v bežne ponúkanej príplatkovej výbave BMW X5 M alebo BMW X6 M niečo chýba, bavorský výrobca prichádza so zákazkovou ponukou BMW Individual.

bmw
Divízia BMW Individual pripravila špeciálnu edíciu modelov BMW X5 M a BMW X6 M

Nemecká automobilka zostáva verná svojej tradícii a prakticky zakaždým po uvedení nových modelov divízia BMW Individual vystrojí tento model tak, aby sa odlišoval od všetkých ostatných. Zvlášť ak ide o špičkový model, takže potom sa nemôže stať, aby napríklad arabský šejk mohol mať práve taký ako je ten váš.

Tak je tomu aj teraz pri modeloch BMW X5 M a X6 M Black Fire Edition. Oba automobily si zákazníci môžu objednať vo verziách, ktoré vizuálne zvýraznia silné stránky oboch týchto modelov. Spája ich výrazný dizajn interiéru a exteriéru so špičkovými exkluzívnymi detailmi výbavy. Špeciálna edícia to všetko dáva dokopy s pôsobivou jazdnou dynamikou a s vysokým výkonom.

Bez ohľadu na to, v ako prostredí sa špeciálne modely BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire nachádzajú, všade ukazujú svoju jedinečnosť. Pozornosť púta samotný výrazný odtieň čiernej metalickej farby Sapphire Black Metallic. To isté platí aj o dvojitých čiernych M obličkách s čiernymi lamelami. Ide o výnimočný prvok špeciálnej výbavy Black Fire Edition. Oba automobily majú interiér s koženým čalúnením Smoke White Merino a čalúnenie stropu je z Alcantary Smoke White.

O výkonoch motorov je zbytočné hovoriť, keďže oba modely dosahujú špičkový výkon 423 kW/575k, ktorý pochádza zo 4,4-litrového motora V8. Obe vozidlá zrýchľujú z 0 na 100 km/h iba za 4,2 sekundy, k čomu prispieva aj štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic.

Maximálny krútiaci moment 750 Nm posiela výkonný motor na kolesá v rozsahu od 2200 do 5000 otáčok. Pohon všetkých kolies xDrive je nastavený tak, aby viac výkonu išlo na kolesá zadnej nápravy. Systém Dynamic Performance Control sa stará o bezproblémové rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi zadné kolesá.

Rýchle a dynamické auto treba aj spomaliť alebo zastaviť. O to sa starajú zliatinové M brzdy. Dajú sa vynikajúco dávkovať, majú nízku hmotnosť a zároveň sú výnimočne teplotne stabilné. Aby bolo jedinečný výkon motorov M TwinPower turbo aj náležite počuť, o to sa stará špičkové výfukové potrubie.

Udržať auto pod kontrolou má na starosti dynamická kontrola stability (DSC), ktorá umožňuje vodičovi, aby prispôsobil športové prejavy svojho BMW X5 M alebo BMW X6 M konkrétnej situácii a vlastným schopnostiam.

Obe nové špeciálne edície budú zákazníkom k dispozícii od začiatku augusta 2017.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.