BMW X5 M a X6 M Black Fire Edition

Pondelok, 03 júl 2017

Ak vám v bežne ponúkanej príplatkovej výbave BMW X5 M alebo BMW X6 M niečo chýba, bavorský výrobca prichádza so zákazkovou ponukou BMW Individual.

bmw
Divízia BMW Individual pripravila špeciálnu edíciu modelov BMW X5 M a BMW X6 M

Nemecká automobilka zostáva verná svojej tradícii a prakticky zakaždým po uvedení nových modelov divízia BMW Individual vystrojí tento model tak, aby sa odlišoval od všetkých ostatných. Zvlášť ak ide o špičkový model, takže potom sa nemôže stať, aby napríklad arabský šejk mohol mať práve taký ako je ten váš.

Tak je tomu aj teraz pri modeloch BMW X5 M a X6 M Black Fire Edition. Oba automobily si zákazníci môžu objednať vo verziách, ktoré vizuálne zvýraznia silné stránky oboch týchto modelov. Spája ich výrazný dizajn interiéru a exteriéru so špičkovými exkluzívnymi detailmi výbavy. Špeciálna edícia to všetko dáva dokopy s pôsobivou jazdnou dynamikou a s vysokým výkonom.

Bez ohľadu na to, v ako prostredí sa špeciálne modely BMW X5 M Edition Black Fire a BMW X6 M Edition Black Fire nachádzajú, všade ukazujú svoju jedinečnosť. Pozornosť púta samotný výrazný odtieň čiernej metalickej farby Sapphire Black Metallic. To isté platí aj o dvojitých čiernych M obličkách s čiernymi lamelami. Ide o výnimočný prvok špeciálnej výbavy Black Fire Edition. Oba automobily majú interiér s koženým čalúnením Smoke White Merino a čalúnenie stropu je z Alcantary Smoke White.

O výkonoch motorov je zbytočné hovoriť, keďže oba modely dosahujú špičkový výkon 423 kW/575k, ktorý pochádza zo 4,4-litrového motora V8. Obe vozidlá zrýchľujú z 0 na 100 km/h iba za 4,2 sekundy, k čomu prispieva aj štandardne dodávaná 8-stupňová prevodovka M Steptronic.

Maximálny krútiaci moment 750 Nm posiela výkonný motor na kolesá v rozsahu od 2200 do 5000 otáčok. Pohon všetkých kolies xDrive je nastavený tak, aby viac výkonu išlo na kolesá zadnej nápravy. Systém Dynamic Performance Control sa stará o bezproblémové rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi zadné kolesá.

Rýchle a dynamické auto treba aj spomaliť alebo zastaviť. O to sa starajú zliatinové M brzdy. Dajú sa vynikajúco dávkovať, majú nízku hmotnosť a zároveň sú výnimočne teplotne stabilné. Aby bolo jedinečný výkon motorov M TwinPower turbo aj náležite počuť, o to sa stará špičkové výfukové potrubie.

Udržať auto pod kontrolou má na starosti dynamická kontrola stability (DSC), ktorá umožňuje vodičovi, aby prispôsobil športové prejavy svojho BMW X5 M alebo BMW X6 M konkrétnej situácii a vlastným schopnostiam.

Obe nové špeciálne edície budú zákazníkom k dispozícii od začiatku augusta 2017.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.