BMW X5 pre Čínu: Veľkolepý vzhľad a vysoký komfort

Piatok, 18 marec 2022

Veľkolepý vzhľad, vysoký komfort a výhradne pre čínsky trh. To sú nové modely BMW X5 xDrive30Li a BMW X5 xDrive40Li, ktorých výrobu rozbehne nemecká automobilka už v apríli tohto roku v Číne.

BMW-X5

BMW rozširuje svoje výrobné kapacity pre modelový rad X5. Nové modely s predĺženým rázvorom a priestrannejším interiérom spĺňajú požiadavky bohatých Číňanov. Modely ako BMW X5 xDrive30Li a BMW X5 xDrive40Li najlepšie uspokoja ich chúťky. Práve výroba týchto modelov rozbehne nemecká automobilka už onedlho v spoločnom podniku BMW Brilliance Automotive v Číne.

Výrobou týchto modelov na čínskom území pokračuje spoločnosť BMW v rozširovaní výrobnej kapacity pre modelový rad X5 a vo zvyšovaní rozmanitosti modelového radu výkonných vozidiel segmentu Sports Activity Vehicle (SAV). Nové výkonné modely s predĺženým rázvorom vyhovujú požiadavkám cieľových skupín Číňanov. Výroba modelov X5 pre ostatné trhy pokračuje v americkom Spartanburgu.

Závod v Spartanburgu je najväčším závodom v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti BMW a zároveň aj kompetenčným centrom pre modely BMW X. Závod vyrába dva najpredávanejšie modely automobilky BMW v USA, a to X5 a X3. Okrem toho sa koncom roka 2022 začne vyrábať aj prvý vysokovýkonný plug-in hybridný model divízie BMW M, model XM.

Verzie BMW X5 vyrábané v Šen-jangu sú prispôsobené požiadavkám čínskych zákazníkov, najväčšiemu automobilovému trhu na svete. Ich rázvor sa v porovnaní s modelmi BMW X5 vyrobenými v USA väčší o 130 milimetrov, čo slúži na zvýšenie pohodlia sedenia a priestoru pre nohy pasažierov v druhom rade sedadiel.

Štandardná výbava nových modelov vyrábaných v Číne je prispôsobená požiadavkám čínskych zákazníkov. Zahŕňa prvky, ako špeciálne navrhnuté komfortné sedadlá a štyri stupne dodatočného sklonu operadiel zadných sedadiel, panoramatické strešné okno, náladové osvetlenie, či na mieru prispôsobený balík prvkov M Aerodynamics alebo priehradka na mobilný telefón s indukčným nabíjaním.

Pre čínskych sú na výber dva úsporné benzínové motory s technológiou BMW TwinPower Turbo. Štvorvalcový motor pre nový X5 xDrive30Li a šesťvalcový pre X5 xDrive40Li. Výkon na vozovku prenáša samočinná osemstupňová prevodovka Steptronic a inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive.

Zárukou vysokého komfortu je aj špeciálne vyladená technológia podvozku, vrátane štandardne elektronicky riadených tlmičov a vzduchového pruženia oboch náprav s automatickou reguláciou svetlej výšky. Tá je na prianie pre modely X5 xDrive40Li, kde vytvára rovnováhu medzi športovými vlastnosťami a komfortom.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.