BMW X6 M Design Edition: 100 exemplárov

Pondelok, 02 december 2013

BMW M GmbH pripravilo limitovanú edíciu 100 exemplárov BMW X6 M, ktoré nazvalo BMW X6 M Design Edition. Táto exkluzívna línia s výlučne štýlovými úpravami obsahuje zvláštne športové a dizajnové prvky ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Aj keď technika limitovanej série tohto veľkého SUV zostáva nezmenená, vzhľad pre mnohých zákazníkov bude dôležitejší.

BMW X6 M Design Edition
BMW X6 M v stokusovej edícii s Mkovou trikolórou zamieri k elitným zákazníkom

Čo je na limitovanej edícii iné ako na sériovom modeli? Z obrázku vidieť, že sú to najmä čierne ľadvinky, Mkové trikolóry na kapote a bokoch, čierne kryty vonkajších zrkadiel, karbónový predný spojler vpredu i na veku batožinového priestoru a 21palcové kolesá.

Interiér BMW X6 M Design Edition je kompletne čalúnený prírodnou kožou Merino vrátane palubnej dosky v dvojfarebnom vyhotovení čierna/červená Mugello s kontrastnými stehmi v červenej farbe Mugello.

Exkluzívne len pre BMW X6 M Design Edition boli vytvorené interiérové lišty v čiernom klavírnom laku s plaketou, ktorá nesie označenie edície. Zvonku je BMW X6 M Design Edition rozpoznateľné podľa 21palcových diskov M Performance z ľahkých zliatin s dvojitými lúčmi a prvkami z karbónu.

Zákazníci si môžu vyberať z troch ponúkaných farieb limitovaného BMW X6 M Design Edition. Môže to byť niektorá z týchto metalických exteriérových farieb: alpská biela, zafírová čierna alebo červená Melbourn. Všetko spolu pôsobí športovo-elegantnou farebnou harmóniou.

Flexibilné schopnosti BMW X6 M ako Sports Acitvity Coupé pre najvyššie nároky na jedinečnú športové využitie a elegantný luxus sú v X6 M Design Edition akcentované a sú v ponuke v zaujímavej cene. BMW X6 M Design Edition bude vyrobených iba 100 kusov.

BMW X6 M Design Edition BMW X6 M Design Edition BMW X6 M Design Edition BMW X6 M Design Edition
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."