BMW X6 M Design Edition: 100 exemplárov

Pondelok, 02 december 2013

BMW M GmbH pripravilo limitovanú edíciu 100 exemplárov BMW X6 M, ktoré nazvalo BMW X6 M Design Edition. Táto exkluzívna línia s výlučne štýlovými úpravami obsahuje zvláštne športové a dizajnové prvky ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Aj keď technika limitovanej série tohto veľkého SUV zostáva nezmenená, vzhľad pre mnohých zákazníkov bude dôležitejší.

BMW X6 M Design Edition
BMW X6 M v stokusovej edícii s Mkovou trikolórou zamieri k elitným zákazníkom

Čo je na limitovanej edícii iné ako na sériovom modeli? Z obrázku vidieť, že sú to najmä čierne ľadvinky, Mkové trikolóry na kapote a bokoch, čierne kryty vonkajších zrkadiel, karbónový predný spojler vpredu i na veku batožinového priestoru a 21palcové kolesá.

Interiér BMW X6 M Design Edition je kompletne čalúnený prírodnou kožou Merino vrátane palubnej dosky v dvojfarebnom vyhotovení čierna/červená Mugello s kontrastnými stehmi v červenej farbe Mugello.

Exkluzívne len pre BMW X6 M Design Edition boli vytvorené interiérové lišty v čiernom klavírnom laku s plaketou, ktorá nesie označenie edície. Zvonku je BMW X6 M Design Edition rozpoznateľné podľa 21palcových diskov M Performance z ľahkých zliatin s dvojitými lúčmi a prvkami z karbónu.

Zákazníci si môžu vyberať z troch ponúkaných farieb limitovaného BMW X6 M Design Edition. Môže to byť niektorá z týchto metalických exteriérových farieb: alpská biela, zafírová čierna alebo červená Melbourn. Všetko spolu pôsobí športovo-elegantnou farebnou harmóniou.

Flexibilné schopnosti BMW X6 M ako Sports Acitvity Coupé pre najvyššie nároky na jedinečnú športové využitie a elegantný luxus sú v X6 M Design Edition akcentované a sú v ponuke v zaujímavej cene. BMW X6 M Design Edition bude vyrobených iba 100 kusov.

BMW X6 M Design Edition BMW X6 M Design Edition BMW X6 M Design Edition BMW X6 M Design Edition
Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.