BMW začína v Mníchove s výrobou ikonického M3

Utorok, 17 november 2020

Pred pár dňami sa rozbehla sériová výroba nového modelu BMW M3 v materskom závode v Mníchove.

1-bmw-m3-coupe

V septembri tohto roku predstavila spoločnosť BMW M najnovšiu generáciu vysoko výkonných automobilov prémiového segmentu strednej triedy, modely BMW M3 a BMW M4. Prichádzajú 35 rokov po debute úplne prvého BMW M3.

Pri tejto príležitosti riaditeľ mníchovského závodu BMW M Robert Engelhorn povedal, že "sme veľmi radi, že budeme v materskom závode vyrábať nové BMW M3. Je to model, ktorý má v našom závode veľa fanúšikov, vrátane mňa." Týmito slovami komentoval šéf BMW M spustenie výroby v Mníchove.

Príchod nového BMW M3 završuje ponuku modelov BMW radu 3 v mníchovskom závode. Od sedanu a touringu až po model M3, vrátane všetkých plug-in hybridných, benzínových a naftových motorov. Všetky modely a varianty pohonu sa vyrábajú na rovnakej linke.

"Integrácia modelu M3 prebehla hladko. Využili sme obrovské skúsenosti s predchádzajúcimi generáciami vozidiel BMW M," vysvetlil Robert Engelhorn. BMW M4 sa vyrábalo v Mníchove až do jari. Teraz našlo svoj nový domov v závode Dingolfing. To znamená, že pre nové M3 by mohol prijať napríklad aj samostatný proces montáže CFRP strechy modelu M4 Coupe.

Na druhej strane sa v rámci vlastnej výroby sedadiel v mníchovskom závode, kde sa vyrábajú novo vyvinuté karbónové sedadlá, zavádzajú úplne nové manuálne pracovné postupy. Kapota a bočné panely modelu M3 sa tiež vyrábajú a montujú ručne.

Uvedenie nových modelov BMW M3 a BMW M4 Coupe na trh bude v marci 2021. Prvýkrát v histórii modelov BMW M3 a BMW M4 bude k dispozícii systém pohonu všetkých kolies, a to od leta 2021.

1-bmw-m3-coupe 2-bmw-m3 3-bmw-m3
(janGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.