BMW začína v Mníchove s výrobou ikonického M3

Utorok, 17 november 2020

Pred pár dňami sa rozbehla sériová výroba nového modelu BMW M3 v materskom závode v Mníchove.

1-bmw-m3-coupe

V septembri tohto roku predstavila spoločnosť BMW M najnovšiu generáciu vysoko výkonných automobilov prémiového segmentu strednej triedy, modely BMW M3 a BMW M4. Prichádzajú 35 rokov po debute úplne prvého BMW M3.

Pri tejto príležitosti riaditeľ mníchovského závodu BMW M Robert Engelhorn povedal, že "sme veľmi radi, že budeme v materskom závode vyrábať nové BMW M3. Je to model, ktorý má v našom závode veľa fanúšikov, vrátane mňa." Týmito slovami komentoval šéf BMW M spustenie výroby v Mníchove.

Príchod nového BMW M3 završuje ponuku modelov BMW radu 3 v mníchovskom závode. Od sedanu a touringu až po model M3, vrátane všetkých plug-in hybridných, benzínových a naftových motorov. Všetky modely a varianty pohonu sa vyrábajú na rovnakej linke.

"Integrácia modelu M3 prebehla hladko. Využili sme obrovské skúsenosti s predchádzajúcimi generáciami vozidiel BMW M," vysvetlil Robert Engelhorn. BMW M4 sa vyrábalo v Mníchove až do jari. Teraz našlo svoj nový domov v závode Dingolfing. To znamená, že pre nové M3 by mohol prijať napríklad aj samostatný proces montáže CFRP strechy modelu M4 Coupe.

Na druhej strane sa v rámci vlastnej výroby sedadiel v mníchovskom závode, kde sa vyrábajú novo vyvinuté karbónové sedadlá, zavádzajú úplne nové manuálne pracovné postupy. Kapota a bočné panely modelu M3 sa tiež vyrábajú a montujú ručne.

Uvedenie nových modelov BMW M3 a BMW M4 Coupe na trh bude v marci 2021. Prvýkrát v histórii modelov BMW M3 a BMW M4 bude k dispozícii systém pohonu všetkých kolies, a to od leta 2021.

1-bmw-m3-coupe 2-bmw-m3 3-bmw-m3
(janGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.