Brabus B63S - 700 Widestar má premiéru v Dubaji

Utorok, 05 november 2013

Dnes 5. novembra sa začína v Dubaji, Spojených arabských emirátoch, medzinárodný autosalón Dubai International Motor Show. Práve tu má svetovú premiéru Brabus B63S – 700 Widestar Police, novinka renomovaného nemeckého tuningového úpravcu Brabus. Tento model bude vo svojej službe využívať dubajská polícia.

001
Policajný Brabus B63S–700 Widestar má v týchto dňoch svetovú premiéru v Dubaji

Novinku Brabus B63S – 700 Widestar Police postavil nemecký Brabus na báze modelu Mercedes-Benz G 63 AMG. Nemecký úpravca pridal pôvodnému silnému off-roadu prvky na využívanie na asfaltových cestách a motoru ďalšie kone, takže teraz jeho vidlicový osemvalcový motor s dvoma turbodúchadlami disponuje úctyhodným výkonom 700 koní (515 kW).

Nový automobil s pohonom všetkých kolies odetý do policajnej rovnošaty dosahuje najvyššiu rýchlosť 240 km/h a v šprinte z pokoja na 100 kilometrov za hodinu potrebuje len 4,9 sekundy. Kontakt auta s vozovkou a prenos sily sprostredkúvajú 23palcové kované kolesá Brabus Platinum. Vynikajúci jazdný komfort a jazdnú dynamiku zaisťuje Brabus pomocou vlastného stabilizačného systému Dynamic Ride Control.

Dubajský medzinárodný autosalón Dabai Motor Show, ktorý otvorili dnes a ktorý sa koná v priestoroch Dubai World Trade Center, potrvá do 9. novembra tohto roku. Ak by ste sa rozhodli autosalón vo vzdialených Spojených arabských emirátoch navštíviť, tak pripomíname, že denná vstupenka na autosalón sa predáva za 55 AED. Dňa 6. novembra je autosalón otvorený od 11,00 do 22,00, 7. a 8. novembra od 11,00 do 23,00 a 9. novembra od 11,00 do 22,00.

001 002 003
Autor: J. Goldberger
Foto: Brabus
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.