Brabus B63S - 700 Widestar má premiéru v Dubaji

Utorok, 05 november 2013

Dnes 5. novembra sa začína v Dubaji, Spojených arabských emirátoch, medzinárodný autosalón Dubai International Motor Show. Práve tu má svetovú premiéru Brabus B63S – 700 Widestar Police, novinka renomovaného nemeckého tuningového úpravcu Brabus. Tento model bude vo svojej službe využívať dubajská polícia.

001
Policajný Brabus B63S–700 Widestar má v týchto dňoch svetovú premiéru v Dubaji

Novinku Brabus B63S – 700 Widestar Police postavil nemecký Brabus na báze modelu Mercedes-Benz G 63 AMG. Nemecký úpravca pridal pôvodnému silnému off-roadu prvky na využívanie na asfaltových cestách a motoru ďalšie kone, takže teraz jeho vidlicový osemvalcový motor s dvoma turbodúchadlami disponuje úctyhodným výkonom 700 koní (515 kW).

Nový automobil s pohonom všetkých kolies odetý do policajnej rovnošaty dosahuje najvyššiu rýchlosť 240 km/h a v šprinte z pokoja na 100 kilometrov za hodinu potrebuje len 4,9 sekundy. Kontakt auta s vozovkou a prenos sily sprostredkúvajú 23palcové kované kolesá Brabus Platinum. Vynikajúci jazdný komfort a jazdnú dynamiku zaisťuje Brabus pomocou vlastného stabilizačného systému Dynamic Ride Control.

Dubajský medzinárodný autosalón Dabai Motor Show, ktorý otvorili dnes a ktorý sa koná v priestoroch Dubai World Trade Center, potrvá do 9. novembra tohto roku. Ak by ste sa rozhodli autosalón vo vzdialených Spojených arabských emirátoch navštíviť, tak pripomíname, že denná vstupenka na autosalón sa predáva za 55 AED. Dňa 6. novembra je autosalón otvorený od 11,00 do 22,00, 7. a 8. novembra od 11,00 do 23,00 a 9. novembra od 11,00 do 22,00.

001 002 003
Autor: J. Goldberger
Foto: Brabus
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.