Bravo pokračuje v ozdravovaní talianskeho koncernu

Nedeľa, 10 jún 2007

Druhý útok uzdravujúceho sa Fiatu prišiel v podobe nového modelu Bravo, ktorý mal v Ženeve svoju svetovú premiéru. Fiat sa pomenovaním nástupcu Stila vrátil k jeho predchodcovi. Bravo pokračuje v trende nastúpenom veľmi úspešným Grande Punto, a aj od tohto modelu môže Fiat očakávať jeho úspešné účinkovanie najmä na európskom trhu, kde sa má začať predávať už v apríli tohto roku.

Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo

Na tento štart sa nové Bravo s pôsobivým dizajnom postaví s jedným benzínovým motorom s objemom 1,4 litra (66 kW/90 k) a dopĺňať základnú motorovú paletu budú dva turbodiesely 1,9 l (88 kW/120 k a 110 kW/150 k). Neskôr pribudnú dva 1,4-litrové preplňované benzínové motory s výkonom 88 kW/120 k a 110 kW/150 k. Nový Fiat Bravo nezostane nič dlžný svojmu dynamickému dizajnu, keď už s najslabším motorom dosiahne stokilometrovú rýchlosť za 12,5 s a dokáže ručičku tachometra vyhnať k hranici 180 km/h. Milou pripomienkou blížiaceho sa 50. výročia začatia výroby a uvedenia do predaja Fiatu 500 bola v Ženeve expozícia tohto legendárneho ľudového automobilu. Zároveň signálom, že k tomuto výročiu, ktoré pripadá na 4. júl tohto roka, predstaví turínska automobilka už dlhšie avizovanú a veľmi očakávanú retronovinku Fiat 500.

Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.