Bravo pokračuje v ozdravovaní talianskeho koncernu

Nedeľa, 10 jún 2007

Druhý útok uzdravujúceho sa Fiatu prišiel v podobe nového modelu Bravo, ktorý mal v Ženeve svoju svetovú premiéru. Fiat sa pomenovaním nástupcu Stila vrátil k jeho predchodcovi. Bravo pokračuje v trende nastúpenom veľmi úspešným Grande Punto, a aj od tohto modelu môže Fiat očakávať jeho úspešné účinkovanie najmä na európskom trhu, kde sa má začať predávať už v apríli tohto roku.

Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo

Na tento štart sa nové Bravo s pôsobivým dizajnom postaví s jedným benzínovým motorom s objemom 1,4 litra (66 kW/90 k) a dopĺňať základnú motorovú paletu budú dva turbodiesely 1,9 l (88 kW/120 k a 110 kW/150 k). Neskôr pribudnú dva 1,4-litrové preplňované benzínové motory s výkonom 88 kW/120 k a 110 kW/150 k. Nový Fiat Bravo nezostane nič dlžný svojmu dynamickému dizajnu, keď už s najslabším motorom dosiahne stokilometrovú rýchlosť za 12,5 s a dokáže ručičku tachometra vyhnať k hranici 180 km/h. Milou pripomienkou blížiaceho sa 50. výročia začatia výroby a uvedenia do predaja Fiatu 500 bola v Ženeve expozícia tohto legendárneho ľudového automobilu. Zároveň signálom, že k tomuto výročiu, ktoré pripadá na 4. júl tohto roka, predstaví turínska automobilka už dlhšie avizovanú a veľmi očakávanú retronovinku Fiat 500.

Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo Fiat Bravo
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.