Cena pre Ford Kuga

Nedeľa, 13 apríl 2008

Ford Kuga je ďalším modelom značky Ford oceneným za svoj antialergický interiér. Spoločne s modelmi Ka, Focus (vrátane Focus CC), C-MAX, S-MAX, Galaxy a Mondeo má teraz etiketu Allergy tested interior. Kuga sa objaví na niektorých európskych trhoch už počas leta, na Slovensku na jeseň.

Ford Kuga

Automobily Ford spĺňajú prísne štandardy TÜV, nezávislej nemeckej testovacej a hodnotiacej organizácie, ktorej certifikát je zárukou, že materiály použité v interiéri boli vybrané tak, aby minimalizovali riziko alergickej reakcie na najnižšiu možnú úroveň. Ford Kuga prešiel početnými testami podľa prísnych skúšobných postupov organizácie TÜV. Viac než 100 materiálov a komponentov bolo testovaných na škodlivé a alergiu spôsobujúce látky. Všetky komponenty, s ktorými je koža v dlhšom kontakte, ako volant, čalúnenie sedadiel, koberčeky a bezpečnostné pásy, boli dermatologicky testované.

Aby Ford dosiahol tieto štandardy, odborníci podieľajúci sa na interiéri modelu Kuga, rozhodli vyhnúť sa použitiu materiálov ako sú latex, chróm a nikel, ktoré môžu niektorým ľuďom spôsobiť alergické reakcie. Navyše automobily Ford sú vybavené vysoko výkonným peľovým filtrom, ktorý účinne zachytáva peľ a tak zabraňuje jeho vniknutiu do interiéru vozidla, čo ocenia najmä alergici.

Ford Kuga je pre spoločnosť Ford of Europe prvým crossoverom skonštruovaným tak, aby jazdnými vlastnosťami a ostatnými schopnosťami príjemne prekvapil. Lákadlom pre potenciálnych zákazníkov je aj jeho antialergický interiér.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."