Cena pre Ford Kuga

Nedeľa, 13 apríl 2008

Ford Kuga je ďalším modelom značky Ford oceneným za svoj antialergický interiér. Spoločne s modelmi Ka, Focus (vrátane Focus CC), C-MAX, S-MAX, Galaxy a Mondeo má teraz etiketu Allergy tested interior. Kuga sa objaví na niektorých európskych trhoch už počas leta, na Slovensku na jeseň.

Ford Kuga

Automobily Ford spĺňajú prísne štandardy TÜV, nezávislej nemeckej testovacej a hodnotiacej organizácie, ktorej certifikát je zárukou, že materiály použité v interiéri boli vybrané tak, aby minimalizovali riziko alergickej reakcie na najnižšiu možnú úroveň. Ford Kuga prešiel početnými testami podľa prísnych skúšobných postupov organizácie TÜV. Viac než 100 materiálov a komponentov bolo testovaných na škodlivé a alergiu spôsobujúce látky. Všetky komponenty, s ktorými je koža v dlhšom kontakte, ako volant, čalúnenie sedadiel, koberčeky a bezpečnostné pásy, boli dermatologicky testované.

Aby Ford dosiahol tieto štandardy, odborníci podieľajúci sa na interiéri modelu Kuga, rozhodli vyhnúť sa použitiu materiálov ako sú latex, chróm a nikel, ktoré môžu niektorým ľuďom spôsobiť alergické reakcie. Navyše automobily Ford sú vybavené vysoko výkonným peľovým filtrom, ktorý účinne zachytáva peľ a tak zabraňuje jeho vniknutiu do interiéru vozidla, čo ocenia najmä alergici.

Ford Kuga je pre spoločnosť Ford of Europe prvým crossoverom skonštruovaným tak, aby jazdnými vlastnosťami a ostatnými schopnosťami príjemne prekvapil. Lákadlom pre potenciálnych zákazníkov je aj jeho antialergický interiér.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.