Cena pre Ford Kuga

Nedeľa, 13 apríl 2008

Ford Kuga je ďalším modelom značky Ford oceneným za svoj antialergický interiér. Spoločne s modelmi Ka, Focus (vrátane Focus CC), C-MAX, S-MAX, Galaxy a Mondeo má teraz etiketu Allergy tested interior. Kuga sa objaví na niektorých európskych trhoch už počas leta, na Slovensku na jeseň.

Ford Kuga

Automobily Ford spĺňajú prísne štandardy TÜV, nezávislej nemeckej testovacej a hodnotiacej organizácie, ktorej certifikát je zárukou, že materiály použité v interiéri boli vybrané tak, aby minimalizovali riziko alergickej reakcie na najnižšiu možnú úroveň. Ford Kuga prešiel početnými testami podľa prísnych skúšobných postupov organizácie TÜV. Viac než 100 materiálov a komponentov bolo testovaných na škodlivé a alergiu spôsobujúce látky. Všetky komponenty, s ktorými je koža v dlhšom kontakte, ako volant, čalúnenie sedadiel, koberčeky a bezpečnostné pásy, boli dermatologicky testované.

Aby Ford dosiahol tieto štandardy, odborníci podieľajúci sa na interiéri modelu Kuga, rozhodli vyhnúť sa použitiu materiálov ako sú latex, chróm a nikel, ktoré môžu niektorým ľuďom spôsobiť alergické reakcie. Navyše automobily Ford sú vybavené vysoko výkonným peľovým filtrom, ktorý účinne zachytáva peľ a tak zabraňuje jeho vniknutiu do interiéru vozidla, čo ocenia najmä alergici.

Ford Kuga je pre spoločnosť Ford of Europe prvým crossoverom skonštruovaným tak, aby jazdnými vlastnosťami a ostatnými schopnosťami príjemne prekvapil. Lákadlom pre potenciálnych zákazníkov je aj jeho antialergický interiér.

Autor: J. Goldberger
Foto: Ford
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.