Chevrolet Cruze SW: kompletná rodina

Nedeľa, 12 február 2012

Kombi ako tretia verzia celosvetovo najpopulárnejšieho modelu Chevrolet pridáva k sedanu a hatchbacku teraz v modelovom rade Cruze aj verziu kombi a rodina tak bude kompletná. Cruze Station Wagom (SW) sa vo svetovej premiére predstaví začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

Chevrolet Cruze SW
Kombi Cruze Station Wagom skompletizuje najpopulárnejší modelový rad Chevroletu

Cruze sa Chevroletu ujal a je najdôležitejším modelom. Po sedane v roku 2009 a hatchbachu v roku 2011 je tretím do partie kombi. Cruze kombi prichádza s vylepšeným dizajnom, novými technológiami a novým benzínovým motorom prepĺňaným turbokompresorom a úsporným turbodieselom.

Nové kombi bude mať na dĺžku 4675 mm (oproti sedanu viac o 78 mm a oproti hatchbacku o 165 mm) a stáva sa tak spolu Opelom Astra ST vo svojom segmente najväčším kombi na trhu. Poskytne tiež veľkorysý batožinový priestor od 500 do 1500 litrov.

Nové a vylepšené motory budú k dispozícii v celom modelovom rade Cruze od leta 2012. K doterajším benzínovým motorom s objemom 1,6 a 1,8 litra pribudol nový turbokompresorom prepĺňaný benzínový motor 1,4 litra. Vylepšený turbodiesel s objemom 2,0 litra doplní nový úsporný turbodiesel s objemom 1,7 litra, ktorého výkon Chevrolet neuvádza. Benzínový motor 1,4 litra a obidva turbodiesely 1,7 a 2,0 litra majú štandardne systém štart/stop. Všetky motory spĺňajú emisnú normu Euro 5.

Od leta 2012 sa začne do vyšších verzií modelu Cruze (aj do radu Aveo) zavádzať nový multimediálny systém značky Chevrolet pomenovaný MyLink. Systém prenáša obsah zo smartfónu na centrálny farebný dotykový monitor s uhlopriečkou 7 palcov (17,8 cm) s vysokým rozlíšením na stredovej konzole vozidla. Po pripojení smartfónu sa prostredníctvom dotykového monitoru dajú ovládať rozličné funkcie smartfónu ako fotogaléria, telefónny zoznam, záznam hudby či videa a špeciálne navigačné aplikácie.

Nové modely Cruze dostali inteligentný elektronický kľúč, ktorý umožňuje bezkľúčové odomykanie a zamykanie, ale aj spúšťanie a vypínanie motora.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.