Chevrolet Cruze SW: kompletná rodina

Nedeľa, 12 február 2012

Kombi ako tretia verzia celosvetovo najpopulárnejšieho modelu Chevrolet pridáva k sedanu a hatchbacku teraz v modelovom rade Cruze aj verziu kombi a rodina tak bude kompletná. Cruze Station Wagom (SW) sa vo svetovej premiére predstaví začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

Chevrolet Cruze SW
Kombi Cruze Station Wagom skompletizuje najpopulárnejší modelový rad Chevroletu

Cruze sa Chevroletu ujal a je najdôležitejším modelom. Po sedane v roku 2009 a hatchbachu v roku 2011 je tretím do partie kombi. Cruze kombi prichádza s vylepšeným dizajnom, novými technológiami a novým benzínovým motorom prepĺňaným turbokompresorom a úsporným turbodieselom.

Nové kombi bude mať na dĺžku 4675 mm (oproti sedanu viac o 78 mm a oproti hatchbacku o 165 mm) a stáva sa tak spolu Opelom Astra ST vo svojom segmente najväčším kombi na trhu. Poskytne tiež veľkorysý batožinový priestor od 500 do 1500 litrov.

Nové a vylepšené motory budú k dispozícii v celom modelovom rade Cruze od leta 2012. K doterajším benzínovým motorom s objemom 1,6 a 1,8 litra pribudol nový turbokompresorom prepĺňaný benzínový motor 1,4 litra. Vylepšený turbodiesel s objemom 2,0 litra doplní nový úsporný turbodiesel s objemom 1,7 litra, ktorého výkon Chevrolet neuvádza. Benzínový motor 1,4 litra a obidva turbodiesely 1,7 a 2,0 litra majú štandardne systém štart/stop. Všetky motory spĺňajú emisnú normu Euro 5.

Od leta 2012 sa začne do vyšších verzií modelu Cruze (aj do radu Aveo) zavádzať nový multimediálny systém značky Chevrolet pomenovaný MyLink. Systém prenáša obsah zo smartfónu na centrálny farebný dotykový monitor s uhlopriečkou 7 palcov (17,8 cm) s vysokým rozlíšením na stredovej konzole vozidla. Po pripojení smartfónu sa prostredníctvom dotykového monitoru dajú ovládať rozličné funkcie smartfónu ako fotogaléria, telefónny zoznam, záznam hudby či videa a špeciálne navigačné aplikácie.

Nové modely Cruze dostali inteligentný elektronický kľúč, ktorý umožňuje bezkľúčové odomykanie a zamykanie, ale aj spúšťanie a vypínanie motora.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.