Chevrolet Malibu: prvé fotografie

Štvrtok, 21 apríl 2011

V Číne na práve prebiehajúcom autosalóne predviedol Chvrolet svoj najnovší model Malibu. Okrem prvého obrázku zadného koncového svetla, ktoré pred približne pred mesiacom vyslal do sveta americký výrobca pridal teraz nové fotografie s reálnymi tvarmi modelu, ktorý sa už koncom tohto roku začne predávať.

Chevrolet Malibu
Nový sedan Cevrolet Malibu má v týchto dňoch premiéru na autosalóne v Šanghaji

Nový sedan sa bude predávať na šiestich kontinentoch, podľa Chevroletu vo vyše 100 krajinách celého sveta ako globálny model. Jeho exteriér je navrhnutý tak, aby vynikol všade tam, kde sa bude predávať. Nový aerodynamicky účinný tvar má šetriť palivo a znižovať aerodynamický hluk. Predpokladá sa, že exteriér Malibu získa certifikát SAE ako jedno z aerodynamicky najúčinnejších vozidiel v segmente, so súčiniteľom aerodynamického odporu blížiacemu sa Chevroletu Volt, ktorý má Cd=0,280.

Svojimi tvarmi nové Malibu evokuje príbuznosť s Oplom Insignia, Chevrolet však takúto nadväznosť nespomína.

Interiér s duálnym kokpitom je priestrannejší, tichší, s prémiovejšími materiálmi a prvkami a kvalitnejším spracovaním. Bol navrhnutý tak, aby do každodenného jazdenia vniesol prvok sofistikovanosti. Väčšia šírka nového Malibu znamená viac miesta v kabíne. Viac vnútorného priestoru znamená tiež viac priestoru v okolí ramien a hlavy. Komfort a pohodlie? Je tu úplne nový systém infotainmentu Chevrolet MyLink, ktorý združuje on-line služby ako Pandora® internet radio a Stitcher SmartRadio®.

Chevrolet v tlačovej správe o novom Malibu spomína úplne nové prvky zabezpečujúce jazdné vlastnosti a ovládateľnosť. Bezpečnostné prvky budú závisieť od konkrétneho trhu, kde sa Malibu bude predávať. Hovorí sa o desiatich airbagoch, systémoch varovania pred opustením jazdného pruhu a priblíženia sa vpredu idúcemu vozidlu a chýbať nebude ani systém spätnej kamery.

Chevrolet Malibu
Vyšperkovaný kokpit Malibu vyzerá veľmi elegantne, ale pre vodiča to môže byť mätúce

Malibu bude používať rad hospodárnych a výkonných 4- a 6valcových motorov s manuálnymi a automatickými prevodovkami, na benzín, naftu alebo LPG a má ich byť celkom desať. Žiadne ďalšie podrobnosti Chevrolet o nich neuvádza. Zrejme všetky podrobnosti si necháva na neskoršie. Do začiatku predaja ostáva totiž ešte dosť času.

Prvou krajinou, kde sa Malibu začne predávať, bude Čína, a to má byť koncom tohto roku. Začiatok predaja v Európe sa nespomína, predpoklad je, že by to mohlo byť na rozhraní rokov 2011 a 2012. Predaj v USA je plánovaný na začiatok roka 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."