Chevrolet Malibu: prvé fotografie

Štvrtok, 21 apríl 2011

V Číne na práve prebiehajúcom autosalóne predviedol Chvrolet svoj najnovší model Malibu. Okrem prvého obrázku zadného koncového svetla, ktoré pred približne pred mesiacom vyslal do sveta americký výrobca pridal teraz nové fotografie s reálnymi tvarmi modelu, ktorý sa už koncom tohto roku začne predávať.

Chevrolet Malibu
Nový sedan Cevrolet Malibu má v týchto dňoch premiéru na autosalóne v Šanghaji

Nový sedan sa bude predávať na šiestich kontinentoch, podľa Chevroletu vo vyše 100 krajinách celého sveta ako globálny model. Jeho exteriér je navrhnutý tak, aby vynikol všade tam, kde sa bude predávať. Nový aerodynamicky účinný tvar má šetriť palivo a znižovať aerodynamický hluk. Predpokladá sa, že exteriér Malibu získa certifikát SAE ako jedno z aerodynamicky najúčinnejších vozidiel v segmente, so súčiniteľom aerodynamického odporu blížiacemu sa Chevroletu Volt, ktorý má Cd=0,280.

Svojimi tvarmi nové Malibu evokuje príbuznosť s Oplom Insignia, Chevrolet však takúto nadväznosť nespomína.

Interiér s duálnym kokpitom je priestrannejší, tichší, s prémiovejšími materiálmi a prvkami a kvalitnejším spracovaním. Bol navrhnutý tak, aby do každodenného jazdenia vniesol prvok sofistikovanosti. Väčšia šírka nového Malibu znamená viac miesta v kabíne. Viac vnútorného priestoru znamená tiež viac priestoru v okolí ramien a hlavy. Komfort a pohodlie? Je tu úplne nový systém infotainmentu Chevrolet MyLink, ktorý združuje on-line služby ako Pandora® internet radio a Stitcher SmartRadio®.

Chevrolet v tlačovej správe o novom Malibu spomína úplne nové prvky zabezpečujúce jazdné vlastnosti a ovládateľnosť. Bezpečnostné prvky budú závisieť od konkrétneho trhu, kde sa Malibu bude predávať. Hovorí sa o desiatich airbagoch, systémoch varovania pred opustením jazdného pruhu a priblíženia sa vpredu idúcemu vozidlu a chýbať nebude ani systém spätnej kamery.

Chevrolet Malibu
Vyšperkovaný kokpit Malibu vyzerá veľmi elegantne, ale pre vodiča to môže byť mätúce

Malibu bude používať rad hospodárnych a výkonných 4- a 6valcových motorov s manuálnymi a automatickými prevodovkami, na benzín, naftu alebo LPG a má ich byť celkom desať. Žiadne ďalšie podrobnosti Chevrolet o nich neuvádza. Zrejme všetky podrobnosti si necháva na neskoršie. Do začiatku predaja ostáva totiž ešte dosť času.

Prvou krajinou, kde sa Malibu začne predávať, bude Čína, a to má byť koncom tohto roku. Začiatok predaja v Európe sa nespomína, predpoklad je, že by to mohlo byť na rozhraní rokov 2011 a 2012. Predaj v USA je plánovaný na začiatok roka 2012.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.