Chevrolet: nový Spark a Cruze

Utorok, 03 marec 2009

Súčasná doba a situácia vo svete orientuje záujme kupujúcich na menšie a lacnejšie automobily s nižšou spotrebou. Príspevkom do tohto segmentu je aj nový Spark, ktorý bude mať svetovú premiéru už v nasledujúcich dňoch na autosalóne v Ženeve.

Chevrolet

Chevrolet Spark sa na autosalóne v Ženeve predstaví vo verzii pripravenej do výroby a občerství v Európe rastúci segment mini automobilov. Ide už o druhú generáciu tohto modelu, táto má oproti prechádzajúcej jeden pár dverí navyše. Oblé tvary prvej generácie sú minulosťou, nový model je charakteristický hranatým stylingom a ostrými linkami. Logo značky je teraz umiestnené na hornej mriežke chladiča. Nový Spark je dlhší o 145 mm (teraz meria 3640 mm), väčší je aj rázvor náprav o 40 mm (2375 mm) a bude jazdiť na 15palcových kolesách.

Na európske trhy sa Spark podľa tlačovej správy Chevroletu dostane začiatkom budúceho roka. Pod kapotou budú dva štvorvalcové motory so zdvihovým objemom 1,0 a 1,2 litra a majú mať vynikajúcu spotrebu paliva a nízke hodnoty emisií. Päťdverový Spark, ktorý vychádza zo štúdie Beat, spája pútavý dizajn so solídnou priestrannosťou.

V expozícii Chevrolet na ženevskom autosalóne bude popri modeli Spark pútať pozornosť aj úplne nový kompaktný sedan Cruze, ktorý je prvým nositeľom nového designérskeho jazyka značky. Je prvým automobilom v tomto segmente v štýle štvordverového kupé a nositeľom vizuálnych prvkov vyjadrujúcich tradičný dizajn značky Chevrolet. Vyvinutý bol tak, aby uspokojil chute Európanov svojim dizajnom i jazdnými vlastnosťami.

Chevrolet

ModelCruze sa začne predávať už v marci a bude predzvesťou príchodu radu nových produktov, vrátane Sparka, ktoré využívajú tieto dizajnérske prvky i štandardy kvality. Cruze bude k dispozícii s benzínovými motormi 1,6 a 1,8 litra s variabilným časovaním ventilov a tiež s turbodieselom 2,0 litra s výkonom 150 koní a kombinovanou spotrebou 5,6 l/100 km.

Hostesky v stánku Chevrolet budú na ženevskom autosalóne oblečené v modeloch pochádzajúcich zo súťaže Young? Creative? Chevrolet! 2008, druhého ročníka paneurópskej súťaže značky Chevrolet, určenej pre študentov škôl užitého umenia. O realizáciu návrhov sa postarali študenti z módnych škôl, ktoré sa tejto súťaže zúčastnili.

Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet
Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.