Chevrolet: nový Spark a Cruze

Utorok, 03 marec 2009

Súčasná doba a situácia vo svete orientuje záujme kupujúcich na menšie a lacnejšie automobily s nižšou spotrebou. Príspevkom do tohto segmentu je aj nový Spark, ktorý bude mať svetovú premiéru už v nasledujúcich dňoch na autosalóne v Ženeve.

Chevrolet

Chevrolet Spark sa na autosalóne v Ženeve predstaví vo verzii pripravenej do výroby a občerství v Európe rastúci segment mini automobilov. Ide už o druhú generáciu tohto modelu, táto má oproti prechádzajúcej jeden pár dverí navyše. Oblé tvary prvej generácie sú minulosťou, nový model je charakteristický hranatým stylingom a ostrými linkami. Logo značky je teraz umiestnené na hornej mriežke chladiča. Nový Spark je dlhší o 145 mm (teraz meria 3640 mm), väčší je aj rázvor náprav o 40 mm (2375 mm) a bude jazdiť na 15palcových kolesách.

Na európske trhy sa Spark podľa tlačovej správy Chevroletu dostane začiatkom budúceho roka. Pod kapotou budú dva štvorvalcové motory so zdvihovým objemom 1,0 a 1,2 litra a majú mať vynikajúcu spotrebu paliva a nízke hodnoty emisií. Päťdverový Spark, ktorý vychádza zo štúdie Beat, spája pútavý dizajn so solídnou priestrannosťou.

V expozícii Chevrolet na ženevskom autosalóne bude popri modeli Spark pútať pozornosť aj úplne nový kompaktný sedan Cruze, ktorý je prvým nositeľom nového designérskeho jazyka značky. Je prvým automobilom v tomto segmente v štýle štvordverového kupé a nositeľom vizuálnych prvkov vyjadrujúcich tradičný dizajn značky Chevrolet. Vyvinutý bol tak, aby uspokojil chute Európanov svojim dizajnom i jazdnými vlastnosťami.

Chevrolet

ModelCruze sa začne predávať už v marci a bude predzvesťou príchodu radu nových produktov, vrátane Sparka, ktoré využívajú tieto dizajnérske prvky i štandardy kvality. Cruze bude k dispozícii s benzínovými motormi 1,6 a 1,8 litra s variabilným časovaním ventilov a tiež s turbodieselom 2,0 litra s výkonom 150 koní a kombinovanou spotrebou 5,6 l/100 km.

Hostesky v stánku Chevrolet budú na ženevskom autosalóne oblečené v modeloch pochádzajúcich zo súťaže Young? Creative? Chevrolet! 2008, druhého ročníka paneurópskej súťaže značky Chevrolet, určenej pre študentov škôl užitého umenia. O realizáciu návrhov sa postarali študenti z módnych škôl, ktoré sa tejto súťaže zúčastnili.

Chevrolet Chevrolet Chevrolet Chevrolet
Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.