Chevrolet oslovuje novú generáciu

Utorok, 17 január 2012

Chevrolet predstavil na prebiehajúcom autosalóne v Detroite dve štúdie kupé. Podľa Chevroletu sú obe zamerané na inšpiráciu novej generácie zákazníkov, ktorí majú možnosť sprostredkovať svoje myšlienky a stať sa spolutvorcami vozidla.

Chevrolet Code 130 R
Kupé Code 130R v červenej metalíze a so zlatými diskami kolies zaujme najmä mladých

Bližšie vysvetlenie hľadajme vo vyjadrení prezidenta General Motors North America Marka Reussa: "Naše nové štúdie interpretujú víziu pre budúcu generáciu. Skúmame názory našich zákazníkov, počúvame ich odporúčania a zaoberáme sa nimi novými spôsobmi."

Prvou štúdiou je štvorsedadlové kupé s jednoduchým, vzpriameným profilom Code 130R. Má celkom nový odtieň metalickej červenej farby s anodizovanými zlatými kolesami. Code 130R využíva prvky "výkonového" stylingu inšpirovaného minulosťou a využíva pohon zadných kolies. Agresívnou prednou časťou, pre Chevrolet typickými oblúkmi blatníkov, hladkými bokmi a chevroletovým emblémom so šachovnicovitými zástavami sa odvoláva na dedičstvo výkonných Chevroletov.

Konštruktéri Code 130R sa rozhodli pre turbomotor vyladený pre spoluprácu s technológiou eAssist. Vypínaním motora pri zastavení, získavaním energie pri brzdení a podporou krútiaceho momentu pri akcelerácii, pozdvihuje táto štúdia automobilovú elektrifikáciu na novú úroveň a zosúlaďuje výkonnosť turbomotora s hospodárnou spotrebou.

Druhá štúdia Tru 140S je "exotické" štvorsedadlové športové kupé s pohonom predných kolies. Trojdverový hatchback bol navrhnutý ako atraktívny, ale ešte dostupný športový automobil. Predstavuje sa v celkom novom matnom odtieni s chrómovanými športovými kolesami Chevrolet a emblémom so šachovnicovými vlajkami. Tru 140 je navrhnutý tak, aby vyzeral sebaisto, exoticky, draho a dynamicky. Je postavený na rovnakej platforme ako model Cruze a prelomový elektrický Chevrolet Volt s predĺženým dojazdom.

Chevrolet TRU 140 S
Štúdia Tru 140S je štvorsedadlové kupé navrhnuté ako atraktívny športový automobil

Konštruktéri Tru 140S chcú predviesť technológie typické pre drahšie autá, vrátane priameho vstrekovania paliva, stop/štart technológie, vyváženého vnútorného spaľovania a elektrifikácie, ktoré vytvárajú vysokú hodnotu a zlepšenú spotrebu paliva.

Obe štúdie rešpektujú hodnoty, ktoré deklarujú mladší zákazníci, napríklad funkčnosť na úrovni sedanov vo forme výkonného kupé pre štyri osoby, interiérovú konektivitu a pohodlie vrátane inovatívnych úložných priestorov, WiFi, integrácie smartphonu so systémom Chevrolet MyLink a head-up displejom, spotrebu približne 5,9 l/100 km s motorom 1,4 Turbo Ecotec s výkonom približne 150 koní a cenu pod 20 000 amerických dolárov.

Z detroitského autosalónu poputuje dvojica štúdií Chevroletu na najvýznamnejšie autosalóny, kľúčové lifestylové podujatia, individuálne diskusie a ďalšie miesta, napríklad na univerzitné kampusy. Chevrolet zapojí do akcie aj zákazníkov prostredníctvom sociálnych sietí.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.