Chevrolet oslovuje novú generáciu

Utorok, 17 január 2012

Chevrolet predstavil na prebiehajúcom autosalóne v Detroite dve štúdie kupé. Podľa Chevroletu sú obe zamerané na inšpiráciu novej generácie zákazníkov, ktorí majú možnosť sprostredkovať svoje myšlienky a stať sa spolutvorcami vozidla.

Chevrolet Code 130 R
Kupé Code 130R v červenej metalíze a so zlatými diskami kolies zaujme najmä mladých

Bližšie vysvetlenie hľadajme vo vyjadrení prezidenta General Motors North America Marka Reussa: "Naše nové štúdie interpretujú víziu pre budúcu generáciu. Skúmame názory našich zákazníkov, počúvame ich odporúčania a zaoberáme sa nimi novými spôsobmi."

Prvou štúdiou je štvorsedadlové kupé s jednoduchým, vzpriameným profilom Code 130R. Má celkom nový odtieň metalickej červenej farby s anodizovanými zlatými kolesami. Code 130R využíva prvky "výkonového" stylingu inšpirovaného minulosťou a využíva pohon zadných kolies. Agresívnou prednou časťou, pre Chevrolet typickými oblúkmi blatníkov, hladkými bokmi a chevroletovým emblémom so šachovnicovitými zástavami sa odvoláva na dedičstvo výkonných Chevroletov.

Konštruktéri Code 130R sa rozhodli pre turbomotor vyladený pre spoluprácu s technológiou eAssist. Vypínaním motora pri zastavení, získavaním energie pri brzdení a podporou krútiaceho momentu pri akcelerácii, pozdvihuje táto štúdia automobilovú elektrifikáciu na novú úroveň a zosúlaďuje výkonnosť turbomotora s hospodárnou spotrebou.

Druhá štúdia Tru 140S je "exotické" štvorsedadlové športové kupé s pohonom predných kolies. Trojdverový hatchback bol navrhnutý ako atraktívny, ale ešte dostupný športový automobil. Predstavuje sa v celkom novom matnom odtieni s chrómovanými športovými kolesami Chevrolet a emblémom so šachovnicovými vlajkami. Tru 140 je navrhnutý tak, aby vyzeral sebaisto, exoticky, draho a dynamicky. Je postavený na rovnakej platforme ako model Cruze a prelomový elektrický Chevrolet Volt s predĺženým dojazdom.

Chevrolet TRU 140 S
Štúdia Tru 140S je štvorsedadlové kupé navrhnuté ako atraktívny športový automobil

Konštruktéri Tru 140S chcú predviesť technológie typické pre drahšie autá, vrátane priameho vstrekovania paliva, stop/štart technológie, vyváženého vnútorného spaľovania a elektrifikácie, ktoré vytvárajú vysokú hodnotu a zlepšenú spotrebu paliva.

Obe štúdie rešpektujú hodnoty, ktoré deklarujú mladší zákazníci, napríklad funkčnosť na úrovni sedanov vo forme výkonného kupé pre štyri osoby, interiérovú konektivitu a pohodlie vrátane inovatívnych úložných priestorov, WiFi, integrácie smartphonu so systémom Chevrolet MyLink a head-up displejom, spotrebu približne 5,9 l/100 km s motorom 1,4 Turbo Ecotec s výkonom približne 150 koní a cenu pod 20 000 amerických dolárov.

Z detroitského autosalónu poputuje dvojica štúdií Chevroletu na najvýznamnejšie autosalóny, kľúčové lifestylové podujatia, individuálne diskusie a ďalšie miesta, napríklad na univerzitné kampusy. Chevrolet zapojí do akcie aj zákazníkov prostredníctvom sociálnych sietí.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.