Chevrolet oslovuje novú generáciu

Utorok, 17 január 2012

Chevrolet predstavil na prebiehajúcom autosalóne v Detroite dve štúdie kupé. Podľa Chevroletu sú obe zamerané na inšpiráciu novej generácie zákazníkov, ktorí majú možnosť sprostredkovať svoje myšlienky a stať sa spolutvorcami vozidla.

Chevrolet Code 130 R
Kupé Code 130R v červenej metalíze a so zlatými diskami kolies zaujme najmä mladých

Bližšie vysvetlenie hľadajme vo vyjadrení prezidenta General Motors North America Marka Reussa: "Naše nové štúdie interpretujú víziu pre budúcu generáciu. Skúmame názory našich zákazníkov, počúvame ich odporúčania a zaoberáme sa nimi novými spôsobmi."

Prvou štúdiou je štvorsedadlové kupé s jednoduchým, vzpriameným profilom Code 130R. Má celkom nový odtieň metalickej červenej farby s anodizovanými zlatými kolesami. Code 130R využíva prvky "výkonového" stylingu inšpirovaného minulosťou a využíva pohon zadných kolies. Agresívnou prednou časťou, pre Chevrolet typickými oblúkmi blatníkov, hladkými bokmi a chevroletovým emblémom so šachovnicovitými zástavami sa odvoláva na dedičstvo výkonných Chevroletov.

Konštruktéri Code 130R sa rozhodli pre turbomotor vyladený pre spoluprácu s technológiou eAssist. Vypínaním motora pri zastavení, získavaním energie pri brzdení a podporou krútiaceho momentu pri akcelerácii, pozdvihuje táto štúdia automobilovú elektrifikáciu na novú úroveň a zosúlaďuje výkonnosť turbomotora s hospodárnou spotrebou.

Druhá štúdia Tru 140S je "exotické" štvorsedadlové športové kupé s pohonom predných kolies. Trojdverový hatchback bol navrhnutý ako atraktívny, ale ešte dostupný športový automobil. Predstavuje sa v celkom novom matnom odtieni s chrómovanými športovými kolesami Chevrolet a emblémom so šachovnicovými vlajkami. Tru 140 je navrhnutý tak, aby vyzeral sebaisto, exoticky, draho a dynamicky. Je postavený na rovnakej platforme ako model Cruze a prelomový elektrický Chevrolet Volt s predĺženým dojazdom.

Chevrolet TRU 140 S
Štúdia Tru 140S je štvorsedadlové kupé navrhnuté ako atraktívny športový automobil

Konštruktéri Tru 140S chcú predviesť technológie typické pre drahšie autá, vrátane priameho vstrekovania paliva, stop/štart technológie, vyváženého vnútorného spaľovania a elektrifikácie, ktoré vytvárajú vysokú hodnotu a zlepšenú spotrebu paliva.

Obe štúdie rešpektujú hodnoty, ktoré deklarujú mladší zákazníci, napríklad funkčnosť na úrovni sedanov vo forme výkonného kupé pre štyri osoby, interiérovú konektivitu a pohodlie vrátane inovatívnych úložných priestorov, WiFi, integrácie smartphonu so systémom Chevrolet MyLink a head-up displejom, spotrebu približne 5,9 l/100 km s motorom 1,4 Turbo Ecotec s výkonom približne 150 koní a cenu pod 20 000 amerických dolárov.

Z detroitského autosalónu poputuje dvojica štúdií Chevroletu na najvýznamnejšie autosalóny, kľúčové lifestylové podujatia, individuálne diskusie a ďalšie miesta, napríklad na univerzitné kampusy. Chevrolet zapojí do akcie aj zákazníkov prostredníctvom sociálnych sietí.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.