Chevrolet Trax: nové malé SUV

Štvrtok, 14 jún 2012

Chevrolet rozšíri svoje portfólio o model Trax – úplne nový športovo-úžitkový automobil. Svoju premiéru absolvuje Chevrolet Trax na parížskom autosalóne na jeseň tohto roku.

ChevroletTrax
Model Trax, nové kompaktné SUV, predstaví Chevrolet v septembri na autosalóne v Paríži

Automobilka zatiaľ zverejnila len jeden snímok svojho nového automobilu. Nový model by mal vychádzať zo súrodeneckej trojky Chevroletu, v ktorej sú okrem avizovaného Traxu ešte Buick Encore a Opel Mokka. Od týchto dvoch vzhľadovo blízkych modelov sa však Trax v mnohom odlišuje.

Trax ústami Susan Docherty, prezidentky a výkonnej riaditeľky európskej divízie Chevroletu umožní značke Chevrolet vstup do rastúceho segmentu malých SUV. Bude sa podľa nej vyznačovať flexibilitou, nízkou spotrebou a ovládaním na úrovni osobného automobilu.

S interiérom pre päť pasažierov a veľkým batožinovým priestorom má nový Trax uspokojiť potreby budúcich zákazníkov vo vyše 140 krajinách. Malé SUV sa objaví u európskych predajcov značky Chevrolet na jar roku 2013 a bude tak nasledovať po uvedení nového Chevroleta Malibu a žiadaného kombi Cruze Station Wagon počas roka 2012.

Trax svojim vzhľadom vyjadruje podľa Chevroletu napriek menším vonkajším rozmerom danosti športovo-úžitkových modelov - pevnosť a prostredníctvom svalnatého výzoru aj schopnosti, ktoré sú dané modelom SUV. Kým jeho vonkajšia forma stavia na globálnej estetike dizajnu Chevroletov, v interiéri Traxu nemajú chýbať prvky obvyklé v drahších autách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring