Chevrolet Trax: nové malé SUV

Štvrtok, 14 jún 2012

Chevrolet rozšíri svoje portfólio o model Trax – úplne nový športovo-úžitkový automobil. Svoju premiéru absolvuje Chevrolet Trax na parížskom autosalóne na jeseň tohto roku.

ChevroletTrax
Model Trax, nové kompaktné SUV, predstaví Chevrolet v septembri na autosalóne v Paríži

Automobilka zatiaľ zverejnila len jeden snímok svojho nového automobilu. Nový model by mal vychádzať zo súrodeneckej trojky Chevroletu, v ktorej sú okrem avizovaného Traxu ešte Buick Encore a Opel Mokka. Od týchto dvoch vzhľadovo blízkych modelov sa však Trax v mnohom odlišuje.

Trax ústami Susan Docherty, prezidentky a výkonnej riaditeľky európskej divízie Chevroletu umožní značke Chevrolet vstup do rastúceho segmentu malých SUV. Bude sa podľa nej vyznačovať flexibilitou, nízkou spotrebou a ovládaním na úrovni osobného automobilu.

S interiérom pre päť pasažierov a veľkým batožinovým priestorom má nový Trax uspokojiť potreby budúcich zákazníkov vo vyše 140 krajinách. Malé SUV sa objaví u európskych predajcov značky Chevrolet na jar roku 2013 a bude tak nasledovať po uvedení nového Chevroleta Malibu a žiadaného kombi Cruze Station Wagon počas roka 2012.

Trax svojim vzhľadom vyjadruje podľa Chevroletu napriek menším vonkajším rozmerom danosti športovo-úžitkových modelov - pevnosť a prostredníctvom svalnatého výzoru aj schopnosti, ktoré sú dané modelom SUV. Kým jeho vonkajšia forma stavia na globálnej estetike dizajnu Chevroletov, v interiéri Traxu nemajú chýbať prvky obvyklé v drahších autách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.