Chevrolet Trax: nové malé SUV

Štvrtok, 14 jún 2012

Chevrolet rozšíri svoje portfólio o model Trax – úplne nový športovo-úžitkový automobil. Svoju premiéru absolvuje Chevrolet Trax na parížskom autosalóne na jeseň tohto roku.

ChevroletTrax
Model Trax, nové kompaktné SUV, predstaví Chevrolet v septembri na autosalóne v Paríži

Automobilka zatiaľ zverejnila len jeden snímok svojho nového automobilu. Nový model by mal vychádzať zo súrodeneckej trojky Chevroletu, v ktorej sú okrem avizovaného Traxu ešte Buick Encore a Opel Mokka. Od týchto dvoch vzhľadovo blízkych modelov sa však Trax v mnohom odlišuje.

Trax ústami Susan Docherty, prezidentky a výkonnej riaditeľky európskej divízie Chevroletu umožní značke Chevrolet vstup do rastúceho segmentu malých SUV. Bude sa podľa nej vyznačovať flexibilitou, nízkou spotrebou a ovládaním na úrovni osobného automobilu.

S interiérom pre päť pasažierov a veľkým batožinovým priestorom má nový Trax uspokojiť potreby budúcich zákazníkov vo vyše 140 krajinách. Malé SUV sa objaví u európskych predajcov značky Chevrolet na jar roku 2013 a bude tak nasledovať po uvedení nového Chevroleta Malibu a žiadaného kombi Cruze Station Wagon počas roka 2012.

Trax svojim vzhľadom vyjadruje podľa Chevroletu napriek menším vonkajším rozmerom danosti športovo-úžitkových modelov - pevnosť a prostredníctvom svalnatého výzoru aj schopnosti, ktoré sú dané modelom SUV. Kým jeho vonkajšia forma stavia na globálnej estetike dizajnu Chevroletov, v interiéri Traxu nemajú chýbať prvky obvyklé v drahších autách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."