Chevrolet Trax: nové malé SUV

Štvrtok, 14 jún 2012

Chevrolet rozšíri svoje portfólio o model Trax – úplne nový športovo-úžitkový automobil. Svoju premiéru absolvuje Chevrolet Trax na parížskom autosalóne na jeseň tohto roku.

ChevroletTrax
Model Trax, nové kompaktné SUV, predstaví Chevrolet v septembri na autosalóne v Paríži

Automobilka zatiaľ zverejnila len jeden snímok svojho nového automobilu. Nový model by mal vychádzať zo súrodeneckej trojky Chevroletu, v ktorej sú okrem avizovaného Traxu ešte Buick Encore a Opel Mokka. Od týchto dvoch vzhľadovo blízkych modelov sa však Trax v mnohom odlišuje.

Trax ústami Susan Docherty, prezidentky a výkonnej riaditeľky európskej divízie Chevroletu umožní značke Chevrolet vstup do rastúceho segmentu malých SUV. Bude sa podľa nej vyznačovať flexibilitou, nízkou spotrebou a ovládaním na úrovni osobného automobilu.

S interiérom pre päť pasažierov a veľkým batožinovým priestorom má nový Trax uspokojiť potreby budúcich zákazníkov vo vyše 140 krajinách. Malé SUV sa objaví u európskych predajcov značky Chevrolet na jar roku 2013 a bude tak nasledovať po uvedení nového Chevroleta Malibu a žiadaného kombi Cruze Station Wagon počas roka 2012.

Trax svojim vzhľadom vyjadruje podľa Chevroletu napriek menším vonkajším rozmerom danosti športovo-úžitkových modelov - pevnosť a prostredníctvom svalnatého výzoru aj schopnosti, ktoré sú dané modelom SUV. Kým jeho vonkajšia forma stavia na globálnej estetike dizajnu Chevroletov, v interiéri Traxu nemajú chýbať prvky obvyklé v drahších autách.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.