Chevrolet vo Frankfurte: tri nové mini

Streda, 29 august 2007

Na blížiacom sa frankfurtskom autosalóne od 13. do 23. septembra predstaví Chevrolet jednu svetovú a štyri európske premiéry. Hlavnými exponátmi v stánku v európskej odnoži amerického Chevroletu budú tri kreatívne štúdie miniautomobilov nazvané Beat, Groove a Trax. Majú ukázať, koľko kreativity sa dá vložiť do kategórie miniautomobilov. Podľa výrobcu sú nové modely kombináciou energie, rôznorodosti a vzrušenia mestského života.

Chevrolet Beat, Groove a Trax

Prvý z trojice je Chevrolet Beat. Jeho dizajn spĺňa požiadavky na športový miniautomobil. Koncept trojdverového hatchbacku poháňa benzínový turbomotor so zdvihovým objemom 1,2 litra, ktorý sa na kolesá prednej nápravy prenáša prostredníctvom samočinnej prevodovky.

Ďalším z trojice predstavovaných štúdií je Chevrolet Groove. Je postavený v štýle retro s veľkými blatníkmi a vertikálnym čelným sklom. Štúdia je vraj príliš výkonná, než aby bolo rozkošná. Vďaka krátkej kapote a dlhej kabíne vyzerá dlhšia, než v skutočnosti je. Malý a hospodárny 1,0-litrový dieselový motor poháňa rovnako predné kolesá.

Posledný Chevrolet Trax je koncipovaný ako mestský crossover. Má byť rovnako komfortný tak na ceste ako aj v drsnom teréne vďaka nízkonákladovému pohonu štyroch kolies. Silácky výzor Traxu podporujú veľké jednodielne predné i zadné nárazníky prechádzajúce do blatníkov, rezervné koleso pripevnené vzadu zvonka a pozdĺžny strešný nosič. Trax poháňa litrový benzínový motor.

Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.