Chevrolet Volt: na európsky trh v roku 2011

Streda, 04 august 2010

General Motors oznámil, že vybraní díleri v Spojených štátoch začali prijímať objednávky na Chevrolet Volt model 2011, prvý elektrický automobil na trhu so schopnosťou predĺženého dojazdu. Na svetových trhoch sa začne Volt predávať najprv v Európe a Číne v roku 2011. Termín predstavenia modelu Volt na našom trhu zatiaľ nebol presne stanovený.

Chevrolet Volt
Volt je plne elektrický automobil, ktorý na jedno nabitie a jednu nádrž prejde až 500 km

V USA sa bude Volt predávať za 41 000 dolárov, pri plnom federálnom daňovom zvýhodnení bude jeho cena len 33 500 dolárov. Daňový kredit môže byť nula až 7500 dolárov, podľa daňovej situácie zákazníka.

"Dnešným dňom sa na pomyselnom výklade mení výveska na Otvorené", povedal Joel Ewanick, viceprezident pre US marketing General Motors. "Chevrolet Volt bude najlepším vozidlom vo svojej triede, pretože je triedou sám o sebe. Žiadny iný výrobca neponúka elektrický automobil, na ktorom môžete ísť každý deň kam a kedy chcete. Volt bude štandardne vybavený tak, ako oveľa drahšie vozidlá."

Chevrolet Volt je jediným elektrickým automobilom na trhu, ktorý môže jazdiť bez obmedzenia a bez obavy z uviaznutia kvôli vybitej batérii. Jeho celkový jazdný dosah je vyše 500 kilometrov a vždy ho poháňa elektrina. Prvých 60 kilometrov jazdy absolvuje Volt bez použitia paliva a tvorby emisií, len na elektrickú energiu z lithium-ionových batérií s kapacitou 16 kWh. Keď sa batéria vybije, začne pracovať spaľovací motor s funkciou generátora a predĺži dojazd o ďalších 450 kilometrov na jednu náplň palivovej nádrže.

Chevrolet Volt je štandardne vybavený napríklad 7palcovým dotykovým displejom navigácie a energeticky úsporným prémiovým audiosystémom Bose. Štandardne je vybavený aj celým radom bezpečnostných prvkov, vrátanie ôsmich airbagov – dvojstupňovými čelnými, bočnými, kolennými a bočnými závesovými – ako aj elektronickým ovládaním stability StabiliTrak s ovládaním trakcie. Volt je na 80 percent skonštruovaný z vysokopevnostnej ocele, čo ešte viac zvyšuje bezpečnosť a chráni posádku.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."