Chystá sa premiéra modelov Honda Civic a Jazz

Štvrtok, 15 september 2016

Honda pripravuje malú premenu svojich menších modelov Civic a Jazz a predstaví ich koncom tohto mesiaca na autosalóne v Paríži.

1 Honda Jazz Spotlight
Honda Jazz Spotlight po dizajnových úpravách karosérie bude mať vynovený aj interiér

Civic Hatchback bude mať v Paríži svoju globálnu premiéru a predstaví zmwnwný exteriérový dizajn a interiér v sériovej verzii. Model sa objaví v európskych automobilových predajniach na začiatku roku 2017.

Civic je pre značku Honda najlepšie predávaným celosvetovým modelom a preto sa spoločnosť Honda pri vývoji desiatej generácie tohto modelu podujala na najkomplexnejší program výskumu a vývoja vo svojej histórii.

Na stánku Honda uvidia návštevníci parížskeho autosalónu aj verziu Civic sedan, ktorý sa vyrába vo výrobnom závode Hondy v Turecku. K zmenám dôjde na exteriéri, ale súčasťou modernizácie bude aj vylepšený dizajn interiéru. Civic v modernizovanej podobe bude dostupný na trhoch Európy na začiatku roka 2017.

2 Honda Civic hatchback
Civic v päťdverovej karosérii hatchback dozná takéto zmeny na zadnej časti karosérie

Honda Jazz sa v Paríži vo svojom debute predstaví v edícii Spotlight. Je evolúciou konceptu Honda Jazz Keenlight, ktorý Honda vystavovala už na začiatku tohto roka v Ženeve.

Edícia Spotlight dostane sériu dizajnových úprav, ktoré majú zaujať zákazníka s výraznejším záujmom o módu. Bude to napríklad bronzová dekorácia prednej mriežky chladiča, dekorácia spätného zrkadla, polepy na bokoch karosérie, nové 15palcové kolesá z ľahkej zliatiny, dekorácia dverí batožinového priestoru, prepracovaný volant a stredová konzola.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.