Chystá sa premiéra modelov Honda Civic a Jazz

Štvrtok, 15 september 2016

Honda pripravuje malú premenu svojich menších modelov Civic a Jazz a predstaví ich koncom tohto mesiaca na autosalóne v Paríži.

1 Honda Jazz Spotlight
Honda Jazz Spotlight po dizajnových úpravách karosérie bude mať vynovený aj interiér

Civic Hatchback bude mať v Paríži svoju globálnu premiéru a predstaví zmwnwný exteriérový dizajn a interiér v sériovej verzii. Model sa objaví v európskych automobilových predajniach na začiatku roku 2017.

Civic je pre značku Honda najlepšie predávaným celosvetovým modelom a preto sa spoločnosť Honda pri vývoji desiatej generácie tohto modelu podujala na najkomplexnejší program výskumu a vývoja vo svojej histórii.

Na stánku Honda uvidia návštevníci parížskeho autosalónu aj verziu Civic sedan, ktorý sa vyrába vo výrobnom závode Hondy v Turecku. K zmenám dôjde na exteriéri, ale súčasťou modernizácie bude aj vylepšený dizajn interiéru. Civic v modernizovanej podobe bude dostupný na trhoch Európy na začiatku roka 2017.

2 Honda Civic hatchback
Civic v päťdverovej karosérii hatchback dozná takéto zmeny na zadnej časti karosérie

Honda Jazz sa v Paríži vo svojom debute predstaví v edícii Spotlight. Je evolúciou konceptu Honda Jazz Keenlight, ktorý Honda vystavovala už na začiatku tohto roka v Ženeve.

Edícia Spotlight dostane sériu dizajnových úprav, ktoré majú zaujať zákazníka s výraznejším záujmom o módu. Bude to napríklad bronzová dekorácia prednej mriežky chladiča, dekorácia spätného zrkadla, polepy na bokoch karosérie, nové 15palcové kolesá z ľahkej zliatiny, dekorácia dverí batožinového priestoru, prepracovaný volant a stredová konzola.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.