Chystá sa premiéra modelov Honda Civic a Jazz

Štvrtok, 15 september 2016

Honda pripravuje malú premenu svojich menších modelov Civic a Jazz a predstaví ich koncom tohto mesiaca na autosalóne v Paríži.

1 Honda Jazz Spotlight
Honda Jazz Spotlight po dizajnových úpravách karosérie bude mať vynovený aj interiér

Civic Hatchback bude mať v Paríži svoju globálnu premiéru a predstaví zmwnwný exteriérový dizajn a interiér v sériovej verzii. Model sa objaví v európskych automobilových predajniach na začiatku roku 2017.

Civic je pre značku Honda najlepšie predávaným celosvetovým modelom a preto sa spoločnosť Honda pri vývoji desiatej generácie tohto modelu podujala na najkomplexnejší program výskumu a vývoja vo svojej histórii.

Na stánku Honda uvidia návštevníci parížskeho autosalónu aj verziu Civic sedan, ktorý sa vyrába vo výrobnom závode Hondy v Turecku. K zmenám dôjde na exteriéri, ale súčasťou modernizácie bude aj vylepšený dizajn interiéru. Civic v modernizovanej podobe bude dostupný na trhoch Európy na začiatku roka 2017.

2 Honda Civic hatchback
Civic v päťdverovej karosérii hatchback dozná takéto zmeny na zadnej časti karosérie

Honda Jazz sa v Paríži vo svojom debute predstaví v edícii Spotlight. Je evolúciou konceptu Honda Jazz Keenlight, ktorý Honda vystavovala už na začiatku tohto roka v Ženeve.

Edícia Spotlight dostane sériu dizajnových úprav, ktoré majú zaujať zákazníka s výraznejším záujmom o módu. Bude to napríklad bronzová dekorácia prednej mriežky chladiča, dekorácia spätného zrkadla, polepy na bokoch karosérie, nové 15palcové kolesá z ľahkej zliatiny, dekorácia dverí batožinového priestoru, prepracovaný volant a stredová konzola.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.