Citroën novou identitou a logom naznačuje novú éru

Štvrtok, 13 október 2022

Citroën svojou novou korporátnou identitou a novým logom značky naznačuje nové smerovanie automobilky s dvomi šípmi v znaku. Signalizuje, že značka pôjde novou odvážnejšou, vzrušujúcejšou a dynamickejšou érou svojej 103-ročnej histórie.

citro1

Elegantný nový znak debutuje na významnej štúdii rodinného vozidla značky Citroën. Budúce nové verzie modelu vychádzajúce z tejto štúdie budú od polovice roku 2023 postupne zapĺňať produkciu značky Citroën.

Automobilka prejde pri všetkých nových modeloch na nový dizajnový jazyk. Charakteristickým preň bude výrazne vylepšený ovál loga na prednej čelnej ploche štúdie. Takto umiestnené logo je výrazné a stane sa charakteristickým prvkom budúcich modelov Citroën.

Vincent Cobée, generálny riaditeľ automobilky Citroën, k novej identite a smerovaniu nového dizajnového jazyka hovorí, že nová identita značky je elegantným symbolom pokroku, že Citroën robí všetko, aby najmä prechod zákazníkov na elektrický pohon bol cenovo dostupnejší, pohodlnejší a príjemnejší.

Povedal tiež, že dedičstvo inšpirácie odvážnymi a revolučnými vozidlami dáva Citroënu energiu prijať iný inkluzívnejší prístup k budúcej rodinnej mobilite.

Ústredným prvkom novej identity značky je evolúcia svetoznámeho symbolu značky Citroën v podobe dvojitých šípov deux chevrons. Ide o desiatu významnú úpravu loga automobilky Citroën od založenia spoločnosti v roku 1919.

Nový znak sa vyznačuje širšími a výraznejšími šípmi v kontraste s jemnejším vertikálnym oválnym rámom. Vizuálne výrazný znak sa tak stane v okamihu rozpoznateľným prvkom všetkých modelov Citroën.

Prvým dôkazom nového smerovania značky je exkluzívna štúdia rodinného auta, ktoré vychádza z konceptu Oli a ponesie novú identitu značky Citroën.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.