Citroën novou identitou a logom naznačuje novú éru

Štvrtok, 13 október 2022

Citroën svojou novou korporátnou identitou a novým logom značky naznačuje nové smerovanie automobilky s dvomi šípmi v znaku. Signalizuje, že značka pôjde novou odvážnejšou, vzrušujúcejšou a dynamickejšou érou svojej 103-ročnej histórie.

citro1

Elegantný nový znak debutuje na významnej štúdii rodinného vozidla značky Citroën. Budúce nové verzie modelu vychádzajúce z tejto štúdie budú od polovice roku 2023 postupne zapĺňať produkciu značky Citroën.

Automobilka prejde pri všetkých nových modeloch na nový dizajnový jazyk. Charakteristickým preň bude výrazne vylepšený ovál loga na prednej čelnej ploche štúdie. Takto umiestnené logo je výrazné a stane sa charakteristickým prvkom budúcich modelov Citroën.

Vincent Cobée, generálny riaditeľ automobilky Citroën, k novej identite a smerovaniu nového dizajnového jazyka hovorí, že nová identita značky je elegantným symbolom pokroku, že Citroën robí všetko, aby najmä prechod zákazníkov na elektrický pohon bol cenovo dostupnejší, pohodlnejší a príjemnejší.

Povedal tiež, že dedičstvo inšpirácie odvážnymi a revolučnými vozidlami dáva Citroënu energiu prijať iný inkluzívnejší prístup k budúcej rodinnej mobilite.

Ústredným prvkom novej identity značky je evolúcia svetoznámeho symbolu značky Citroën v podobe dvojitých šípov deux chevrons. Ide o desiatu významnú úpravu loga automobilky Citroën od založenia spoločnosti v roku 1919.

Nový znak sa vyznačuje širšími a výraznejšími šípmi v kontraste s jemnejším vertikálnym oválnym rámom. Vizuálne výrazný znak sa tak stane v okamihu rozpoznateľným prvkom všetkých modelov Citroën.

Prvým dôkazom nového smerovania značky je exkluzívna štúdia rodinného auta, ktoré vychádza z konceptu Oli a ponesie novú identitu značky Citroën.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.
opel-astra1
Nový Opel Astra a Astra SportsTourer zvolila odborná porota German Car Awards za nemecké kompaktné auto roka 2023. Oba modely novej generácie zvíťazili v ankete s veľkým náskokom pred konkurentmi tohto segmentu. Astra presvedčila inovatívnymi bezpečnostnými technológiami, ktoré Astra sprístupňuje širokému spektru zákazníkov triedy kompaktných vozidiel. Rovnako aj široká ponuka pohonných jednotiek vrátane elektrifikovaného plug-in hybridného pohonu, vďaka ktorému môžu nové modely Astra jazdiť aj plne bez emisií. Zavážil aj príťažlivý pokrokový dizajn, ako aj pôžitok z jazdy a hodnota, za ktorú zákazník Astru dostáva.