Citroën Wild Rubis so znakom DS

Piatok, 12 apríl 2013

Približne týždeň pred autosalónom v Šanghaji Citroën po prvý raz oficiálne predstavil štúdiu DS Wild Rubis. Odohralo sa to na zámku Cheval Blanc, v jednom z najprestížnejších vinárstiev v regióne. Pre novinárov a fotografov aj na opustených cestách departementu Tarn v blízkosti ohromujúceho mosta pri obci Millau.

Citroen Wild Rubis
Citroën Wild Rubis vstúpi do segmentov veľkých SUV v Číne na autosalóne v Šanghaji

Po modeloch DS3, DS4, DS5 a štúdii Numéro 9 je nový koncept Wild Rubis ďalším prírastkom do modelového radu DS. Koncept predznamenáva budúce SUV modelovej línie DS. Nové SUV spája výkon a dizajn. Najnovší výtvor má výrazný dizajn a veľmi dobre zapadá do línie DS:

Citroën opisuje nový model ako rebelský, divoký, no zároveň rafinovaný a dotiahnutý do najmenších detailov. Je to vraj skutočný šperk. Štúdia Wild Rubis bude mať svetovú výstavnú premiéru na autosalóne v Šanghaji a jej pohon bude obstarávať nešpecifikovaný hybridný systém plug-in.

Štúdia je dlhá 4,7 metra, šírku má 1,95 metra, vysoká je 1,59 metra a jej rázvor náprav má nezvykle veľkú dĺžku 2,9 metra. Tieto rozmery evokujú najmä výkon. Vozidlo je postavené na 21palcových kolesách s pneumatikami 255/40 R21. Jazdnými vlastnosťami a variabilitou interiéru má budúci model zodpovedať potrebám a požiadavkám klientov prémiového segmentu.

V Citroëne venovali štúdii Wild Rubis mimoriadnu pozornosť každému detailu. Rubínovo červená farba exteriéru sa mení podľa intenzity dopadajúceho svetla a podľa toho sa viac či menej zvýrazňujú tvary karosérie. Táto farba doplní paletu farieb súčasnej ponuky modelového radu DS.

Predpokladá sa, že nové veľké SUV Citroënu, rozmermi porovnateľné s VW Touareg, by sa s určitosťou malo dostať do sériovej výroby. Viac o tom napovie zrejme až autosalón v Šanghaji.

Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.