Citroën Wild Rubis so znakom DS

Piatok, 12 apríl 2013

Približne týždeň pred autosalónom v Šanghaji Citroën po prvý raz oficiálne predstavil štúdiu DS Wild Rubis. Odohralo sa to na zámku Cheval Blanc, v jednom z najprestížnejších vinárstiev v regióne. Pre novinárov a fotografov aj na opustených cestách departementu Tarn v blízkosti ohromujúceho mosta pri obci Millau.

Citroen Wild Rubis
Citroën Wild Rubis vstúpi do segmentov veľkých SUV v Číne na autosalóne v Šanghaji

Po modeloch DS3, DS4, DS5 a štúdii Numéro 9 je nový koncept Wild Rubis ďalším prírastkom do modelového radu DS. Koncept predznamenáva budúce SUV modelovej línie DS. Nové SUV spája výkon a dizajn. Najnovší výtvor má výrazný dizajn a veľmi dobre zapadá do línie DS:

Citroën opisuje nový model ako rebelský, divoký, no zároveň rafinovaný a dotiahnutý do najmenších detailov. Je to vraj skutočný šperk. Štúdia Wild Rubis bude mať svetovú výstavnú premiéru na autosalóne v Šanghaji a jej pohon bude obstarávať nešpecifikovaný hybridný systém plug-in.

Štúdia je dlhá 4,7 metra, šírku má 1,95 metra, vysoká je 1,59 metra a jej rázvor náprav má nezvykle veľkú dĺžku 2,9 metra. Tieto rozmery evokujú najmä výkon. Vozidlo je postavené na 21palcových kolesách s pneumatikami 255/40 R21. Jazdnými vlastnosťami a variabilitou interiéru má budúci model zodpovedať potrebám a požiadavkám klientov prémiového segmentu.

V Citroëne venovali štúdii Wild Rubis mimoriadnu pozornosť každému detailu. Rubínovo červená farba exteriéru sa mení podľa intenzity dopadajúceho svetla a podľa toho sa viac či menej zvýrazňujú tvary karosérie. Táto farba doplní paletu farieb súčasnej ponuky modelového radu DS.

Predpokladá sa, že nové veľké SUV Citroënu, rozmermi porovnateľné s VW Touareg, by sa s určitosťou malo dostať do sériovej výroby. Viac o tom napovie zrejme až autosalón v Šanghaji.

Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis Citroen Wild Rubis
Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.