Continental a Hamilton partnermi nového off-roudového seriálu

Piatok, 02 október 2020

Nie je to kačica, ale naozajstná realita. Continental je zakladajúci partner seriálu a Lewis Hamilton zakladá vlastný tím pomenovaný X44 pre off-roudový seriál. Cieľom piatich pretekov seriálu s pretekmi v rôznych končinách sveta bude prostredníctvom motoristického športu zvyšovať povedomie ľudí o klimatických zmenách. Seriál štartuje na jar 2021 pri Lac Rose v Senegale.

1-Hamilton

Pre tento seriál zabezpečuje Continental špeciálne pneumatiky pre elektrické vozidlá Odyssey 21. Do štartu nového atraktívneho seriálu off-road pretekov Extreme E zostáva necelý rok a organizátori postupne predstavujú jednotlivé tímy, ktoré sa chystajú na elektrických SUV do najvzdialenejších kútov našej planéty.

O nový titul majstra Extreme E bude bojovať aj úradujúci svetový šampión formuly 1 Lewis Hamilton a jeho novozaložený tím X44. Snahou organizátorov seriálu je zvyšovať povedomie o klimatických zmenách medzi fanúšikmi motorizmu po celom svete, ale aj medzi politikmi, miestnymi komunitami a úradmi v mieste konania pretekov.

Lewis Hamilton zdôvodňuje svoje rozhodnutie zaradiť sa medzi účastníkov pretekov tak, že seriál Extreme E ho prilákal kvôli jeho zameraniu na životné prostredie. Seriál Extreme E chce pomocou motoršportu upozorniť nielen bežných ľudí, ale aj vlády na ohrozené miesta planéty, zmeny podnebia a na globálne otepľovanie.

Zakladateľ a predseda predstavenstva Extreme E Alejandro Agag: "Extreme E má ambiciózny cieľ varovať pred tým, čo sa v lokalitách, kde sa preteky budú konať, deje. Plánujeme to urobiť tak, že preteky elektromobilov sa budú konať v najohrozenejších kútoch planéty. Veríme, že upozorníme na škody, ktoré sú spôsobované na rôznych odľahlých miestach tohto sveta.

"Každý z nás má šancu zmeniť svet," tvrdí Hamilton, ktorého tím X44 (meno tímu je odvodené od jeho čísla (44) v pretekoch formuly 1) bude súčasťou seriálu. "Pre mňa znamená veľmi veľa to, že moja láska k pretekaniu spolu s mojou láskou k našej planéte sú naozajstné a dokážu mať pozitívny vplyv. Som nesmierne hrdý, že môžem oznámiť založenie môjho nového pretekárskeho tímu a potvrdiť jeho vstup do seriálu Extreme E."

Pretekársky víkend Extreme E bude pozostávať z piatich kôl: dve kvalifikačné kolá v sobotu, potom dve semifinálové a finále v nedeľu. Tímy musia mať jedného vodiča a jednu vodičku, čím seriál podporuje rodovú rovnosť a kladie rovnaké podmienky pre súťažiacich.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.