Continental a Hamilton partnermi nového off-roudového seriálu

Piatok, 02 október 2020

Nie je to kačica, ale naozajstná realita. Continental je zakladajúci partner seriálu a Lewis Hamilton zakladá vlastný tím pomenovaný X44 pre off-roudový seriál. Cieľom piatich pretekov seriálu s pretekmi v rôznych končinách sveta bude prostredníctvom motoristického športu zvyšovať povedomie ľudí o klimatických zmenách. Seriál štartuje na jar 2021 pri Lac Rose v Senegale.

1-Hamilton

Pre tento seriál zabezpečuje Continental špeciálne pneumatiky pre elektrické vozidlá Odyssey 21. Do štartu nového atraktívneho seriálu off-road pretekov Extreme E zostáva necelý rok a organizátori postupne predstavujú jednotlivé tímy, ktoré sa chystajú na elektrických SUV do najvzdialenejších kútov našej planéty.

O nový titul majstra Extreme E bude bojovať aj úradujúci svetový šampión formuly 1 Lewis Hamilton a jeho novozaložený tím X44. Snahou organizátorov seriálu je zvyšovať povedomie o klimatických zmenách medzi fanúšikmi motorizmu po celom svete, ale aj medzi politikmi, miestnymi komunitami a úradmi v mieste konania pretekov.

Lewis Hamilton zdôvodňuje svoje rozhodnutie zaradiť sa medzi účastníkov pretekov tak, že seriál Extreme E ho prilákal kvôli jeho zameraniu na životné prostredie. Seriál Extreme E chce pomocou motoršportu upozorniť nielen bežných ľudí, ale aj vlády na ohrozené miesta planéty, zmeny podnebia a na globálne otepľovanie.

Zakladateľ a predseda predstavenstva Extreme E Alejandro Agag: "Extreme E má ambiciózny cieľ varovať pred tým, čo sa v lokalitách, kde sa preteky budú konať, deje. Plánujeme to urobiť tak, že preteky elektromobilov sa budú konať v najohrozenejších kútoch planéty. Veríme, že upozorníme na škody, ktoré sú spôsobované na rôznych odľahlých miestach tohto sveta.

"Každý z nás má šancu zmeniť svet," tvrdí Hamilton, ktorého tím X44 (meno tímu je odvodené od jeho čísla (44) v pretekoch formuly 1) bude súčasťou seriálu. "Pre mňa znamená veľmi veľa to, že moja láska k pretekaniu spolu s mojou láskou k našej planéte sú naozajstné a dokážu mať pozitívny vplyv. Som nesmierne hrdý, že môžem oznámiť založenie môjho nového pretekárskeho tímu a potvrdiť jeho vstup do seriálu Extreme E."

Pretekársky víkend Extreme E bude pozostávať z piatich kôl: dve kvalifikačné kolá v sobotu, potom dve semifinálové a finále v nedeľu. Tímy musia mať jedného vodiča a jednu vodičku, čím seriál podporuje rodovú rovnosť a kladie rovnaké podmienky pre súťažiacich.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.