Continental SportContact do rýchlosti 350 km/h

Piatok, 22 apríl 2016

Nové letné vysoko výkonné pneumatiky SportContactTM6 konštruktéri navrhovali pre výkonné a rýchle športové automobily a pre bezpečnú jazdu v rýchlostiach až 350 km/h.

1 SportContact na Porsche 911 S
Nové letné pneunatiky Continental SportContact sú pre rýchle autá ideálne. Pri testovaní si ich obulo superrýchle Porsche 911 Turbo S II.

Nové pneumatiky Continental poskytujú automobilom vysokú priľnavosť k vozovke vďaka jedinečnej behúňovej zmesi Black Chili, kontrolu nad vozidlom zaisťujú štruktúrou dezénu s technológiou Force Vectoring a perfektnú stabilitu dosahujú prostredníctvom tretieho nárazníka zo špeciálneho materiálu Aralon 350.

Pneumatiky SportContactTM6 sú dostupné v 41 rozmeroch pre ráfiky o priemere 19" až 23" a k svojim majiteľom putujú okrem iného z českého výrobného závodu Continental Barum v Otrokoviciach.

2 Conti SportContactTM 6
Nová pneumatika Continental SportContactTM6 je určená najmä pre výkonné a rýchle autá

SportContactTM6 suverénne ovládli nedávny test jedného nemeckého automobilového magazínu, ktorý porovnával pneumatiky zo segmentu Ultra-High Performance Tires. Continental očakáva v tejto kategórii nárast dopytu po pneumatikách veľkosti 19" až 23" až o 10 %.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.