Continental SportContact do rýchlosti 350 km/h

Piatok, 22 apríl 2016

Nové letné vysoko výkonné pneumatiky SportContactTM6 konštruktéri navrhovali pre výkonné a rýchle športové automobily a pre bezpečnú jazdu v rýchlostiach až 350 km/h.

1 SportContact na Porsche 911 S
Nové letné pneunatiky Continental SportContact sú pre rýchle autá ideálne. Pri testovaní si ich obulo superrýchle Porsche 911 Turbo S II.

Nové pneumatiky Continental poskytujú automobilom vysokú priľnavosť k vozovke vďaka jedinečnej behúňovej zmesi Black Chili, kontrolu nad vozidlom zaisťujú štruktúrou dezénu s technológiou Force Vectoring a perfektnú stabilitu dosahujú prostredníctvom tretieho nárazníka zo špeciálneho materiálu Aralon 350.

Pneumatiky SportContactTM6 sú dostupné v 41 rozmeroch pre ráfiky o priemere 19" až 23" a k svojim majiteľom putujú okrem iného z českého výrobného závodu Continental Barum v Otrokoviciach.

2 Conti SportContactTM 6
Nová pneumatika Continental SportContactTM6 je určená najmä pre výkonné a rýchle autá

SportContactTM6 suverénne ovládli nedávny test jedného nemeckého automobilového magazínu, ktorý porovnával pneumatiky zo segmentu Ultra-High Performance Tires. Continental očakáva v tejto kategórii nárast dopytu po pneumatikách veľkosti 19" až 23" až o 10 %.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.