Continental SportContact do rýchlosti 350 km/h

Piatok, 22 apríl 2016

Nové letné vysoko výkonné pneumatiky SportContactTM6 konštruktéri navrhovali pre výkonné a rýchle športové automobily a pre bezpečnú jazdu v rýchlostiach až 350 km/h.

1 SportContact na Porsche 911 S
Nové letné pneunatiky Continental SportContact sú pre rýchle autá ideálne. Pri testovaní si ich obulo superrýchle Porsche 911 Turbo S II.

Nové pneumatiky Continental poskytujú automobilom vysokú priľnavosť k vozovke vďaka jedinečnej behúňovej zmesi Black Chili, kontrolu nad vozidlom zaisťujú štruktúrou dezénu s technológiou Force Vectoring a perfektnú stabilitu dosahujú prostredníctvom tretieho nárazníka zo špeciálneho materiálu Aralon 350.

Pneumatiky SportContactTM6 sú dostupné v 41 rozmeroch pre ráfiky o priemere 19" až 23" a k svojim majiteľom putujú okrem iného z českého výrobného závodu Continental Barum v Otrokoviciach.

2 Conti SportContactTM 6
Nová pneumatika Continental SportContactTM6 je určená najmä pre výkonné a rýchle autá

SportContactTM6 suverénne ovládli nedávny test jedného nemeckého automobilového magazínu, ktorý porovnával pneumatiky zo segmentu Ultra-High Performance Tires. Continental očakáva v tejto kategórii nárast dopytu po pneumatikách veľkosti 19" až 23" až o 10 %.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.