Crossland X: Druhý crossover do rodiny Opel

Pondelok, 23 január 2017

Opel predstavil prvú novinku svojej produktovej ofenzívy "7 v 17", v rámci ktorej uvedie 7 nových modelov v roku 2017 – model Crossland X. Je to nový crossover, ktorý rozširuje rodinu X a pripája sa k veľmi dobre predávanému modelu Opel Mokka X.

1 Opel Crossland X
Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára tohto roku v Berlíne

Prvá z dvoch očakávaných noviniek SUV je už tu, druhú väčšiu Grandland X predstaví Opel neskôr v tomto roku. Nový Crossland X okrem zvýšenej polohy sedadiel ponúka aj priestranný interiér a vysokú flexibilitu. Prvý zo zmieňovaných modelov už poznáme a teraz zverejňujeme jeho prvé snímky.

Nový Crossland X segmentu B je kompaktný zvonka, má priestranný a flexibilný interiér s efektne dvojfarebným a sebavedomým vzhľadom SUV. Tento mestský crossover je druhým členom rodiny modelov Opel X. Nový model má prvky vybavenia orientované na rodinu. Novinka radu X spája v sebe výrazný dizajn, charakter SUV a vlastnosti pre mestský životný štýl.

Na rozdiel od modelu Opel Mokka X môže byť na želanie vybavený pohonom všetkých kolies. Crossland X je svojimi vonkajšími rozmermi predurčený pre mestskú premávku a vďaka priestrannému interiéru je vhodný aj na dlhé trasy. S dĺžkou 4,21 metra je Crossland X o 16 centimetrov kratší ako Astra, ale je o 10 centimetrov vyšší. Posádka sedí vyššie ako v bežnom aute, takže má z vozidla veľmi dobrý výhľad. Navyše zákazníci si môžu objednať panoramatické strešné okno.

Novinka prináša rozličné inovácie, ktoré zvyšujú bezpečnosť, uľahčujú ovládanie a zlepšujú komfort. Napríklad AFL LED svetlomety, head-up displej, panoramatickú cúvaciu kameru so záberom 180 stupňov, parkovací automat Advanced Park Assist a viacero asistenčných systémov.

Nový Crossland X príde s typickou konektivitou, ktorú zaistí telematický systém Opel OnStar a systém infotainmentu IntelliLink s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou veľkosti osem palcov, kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto.

Nový Crossland má vpredu ergonomické sedadlá s certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným výrobcom, ktorý ponúka tento typ sedadiel v segmente B – má ich aj Mokka X. Základný objem batožinového priestoru 410 litrov patrí svojou veľkosťou k špičke v triede. Navyše pasažieri vzadu majú možnosť posúvať svoje sedadlá v pozdĺžnom smere o 150 milimetrov a tak zväčšiť priestor pre nohy alebo objem kufra. To zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.

Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára v Berlíne.

1 Opel Crossland X 2 Opel Crossland X 3 Opel Crossland X
Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.