Crossland X: Druhý crossover do rodiny Opel

Pondelok, 23 január 2017

Opel predstavil prvú novinku svojej produktovej ofenzívy "7 v 17", v rámci ktorej uvedie 7 nových modelov v roku 2017 – model Crossland X. Je to nový crossover, ktorý rozširuje rodinu X a pripája sa k veľmi dobre predávanému modelu Opel Mokka X.

1 Opel Crossland X
Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára tohto roku v Berlíne

Prvá z dvoch očakávaných noviniek SUV je už tu, druhú väčšiu Grandland X predstaví Opel neskôr v tomto roku. Nový Crossland X okrem zvýšenej polohy sedadiel ponúka aj priestranný interiér a vysokú flexibilitu. Prvý zo zmieňovaných modelov už poznáme a teraz zverejňujeme jeho prvé snímky.

Nový Crossland X segmentu B je kompaktný zvonka, má priestranný a flexibilný interiér s efektne dvojfarebným a sebavedomým vzhľadom SUV. Tento mestský crossover je druhým členom rodiny modelov Opel X. Nový model má prvky vybavenia orientované na rodinu. Novinka radu X spája v sebe výrazný dizajn, charakter SUV a vlastnosti pre mestský životný štýl.

Na rozdiel od modelu Opel Mokka X môže byť na želanie vybavený pohonom všetkých kolies. Crossland X je svojimi vonkajšími rozmermi predurčený pre mestskú premávku a vďaka priestrannému interiéru je vhodný aj na dlhé trasy. S dĺžkou 4,21 metra je Crossland X o 16 centimetrov kratší ako Astra, ale je o 10 centimetrov vyšší. Posádka sedí vyššie ako v bežnom aute, takže má z vozidla veľmi dobrý výhľad. Navyše zákazníci si môžu objednať panoramatické strešné okno.

Novinka prináša rozličné inovácie, ktoré zvyšujú bezpečnosť, uľahčujú ovládanie a zlepšujú komfort. Napríklad AFL LED svetlomety, head-up displej, panoramatickú cúvaciu kameru so záberom 180 stupňov, parkovací automat Advanced Park Assist a viacero asistenčných systémov.

Nový Crossland X príde s typickou konektivitou, ktorú zaistí telematický systém Opel OnStar a systém infotainmentu IntelliLink s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou veľkosti osem palcov, kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto.

Nový Crossland má vpredu ergonomické sedadlá s certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným výrobcom, ktorý ponúka tento typ sedadiel v segmente B – má ich aj Mokka X. Základný objem batožinového priestoru 410 litrov patrí svojou veľkosťou k špičke v triede. Navyše pasažieri vzadu majú možnosť posúvať svoje sedadlá v pozdĺžnom smere o 150 milimetrov a tak zväčšiť priestor pre nohy alebo objem kufra. To zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.

Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára v Berlíne.

1 Opel Crossland X 2 Opel Crossland X 3 Opel Crossland X
Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.