Crossland X: Druhý crossover do rodiny Opel

Pondelok, 23 január 2017

Opel predstavil prvú novinku svojej produktovej ofenzívy "7 v 17", v rámci ktorej uvedie 7 nových modelov v roku 2017 – model Crossland X. Je to nový crossover, ktorý rozširuje rodinu X a pripája sa k veľmi dobre predávanému modelu Opel Mokka X.

1 Opel Crossland X
Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára tohto roku v Berlíne

Prvá z dvoch očakávaných noviniek SUV je už tu, druhú väčšiu Grandland X predstaví Opel neskôr v tomto roku. Nový Crossland X okrem zvýšenej polohy sedadiel ponúka aj priestranný interiér a vysokú flexibilitu. Prvý zo zmieňovaných modelov už poznáme a teraz zverejňujeme jeho prvé snímky.

Nový Crossland X segmentu B je kompaktný zvonka, má priestranný a flexibilný interiér s efektne dvojfarebným a sebavedomým vzhľadom SUV. Tento mestský crossover je druhým členom rodiny modelov Opel X. Nový model má prvky vybavenia orientované na rodinu. Novinka radu X spája v sebe výrazný dizajn, charakter SUV a vlastnosti pre mestský životný štýl.

Na rozdiel od modelu Opel Mokka X môže byť na želanie vybavený pohonom všetkých kolies. Crossland X je svojimi vonkajšími rozmermi predurčený pre mestskú premávku a vďaka priestrannému interiéru je vhodný aj na dlhé trasy. S dĺžkou 4,21 metra je Crossland X o 16 centimetrov kratší ako Astra, ale je o 10 centimetrov vyšší. Posádka sedí vyššie ako v bežnom aute, takže má z vozidla veľmi dobrý výhľad. Navyše zákazníci si môžu objednať panoramatické strešné okno.

Novinka prináša rozličné inovácie, ktoré zvyšujú bezpečnosť, uľahčujú ovládanie a zlepšujú komfort. Napríklad AFL LED svetlomety, head-up displej, panoramatickú cúvaciu kameru so záberom 180 stupňov, parkovací automat Advanced Park Assist a viacero asistenčných systémov.

Nový Crossland X príde s typickou konektivitou, ktorú zaistí telematický systém Opel OnStar a systém infotainmentu IntelliLink s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou veľkosti osem palcov, kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto.

Nový Crossland má vpredu ergonomické sedadlá s certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným výrobcom, ktorý ponúka tento typ sedadiel v segmente B – má ich aj Mokka X. Základný objem batožinového priestoru 410 litrov patrí svojou veľkosťou k špičke v triede. Navyše pasažieri vzadu majú možnosť posúvať svoje sedadlá v pozdĺžnom smere o 150 milimetrov a tak zväčšiť priestor pre nohy alebo objem kufra. To zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.

Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára v Berlíne.

1 Opel Crossland X 2 Opel Crossland X 3 Opel Crossland X
Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.