Crossland X: Druhý crossover do rodiny Opel

Pondelok, 23 január 2017

Opel predstavil prvú novinku svojej produktovej ofenzívy "7 v 17", v rámci ktorej uvedie 7 nových modelov v roku 2017 – model Crossland X. Je to nový crossover, ktorý rozširuje rodinu X a pripája sa k veľmi dobre predávanému modelu Opel Mokka X.

1 Opel Crossland X
Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára tohto roku v Berlíne

Prvá z dvoch očakávaných noviniek SUV je už tu, druhú väčšiu Grandland X predstaví Opel neskôr v tomto roku. Nový Crossland X okrem zvýšenej polohy sedadiel ponúka aj priestranný interiér a vysokú flexibilitu. Prvý zo zmieňovaných modelov už poznáme a teraz zverejňujeme jeho prvé snímky.

Nový Crossland X segmentu B je kompaktný zvonka, má priestranný a flexibilný interiér s efektne dvojfarebným a sebavedomým vzhľadom SUV. Tento mestský crossover je druhým členom rodiny modelov Opel X. Nový model má prvky vybavenia orientované na rodinu. Novinka radu X spája v sebe výrazný dizajn, charakter SUV a vlastnosti pre mestský životný štýl.

Na rozdiel od modelu Opel Mokka X môže byť na želanie vybavený pohonom všetkých kolies. Crossland X je svojimi vonkajšími rozmermi predurčený pre mestskú premávku a vďaka priestrannému interiéru je vhodný aj na dlhé trasy. S dĺžkou 4,21 metra je Crossland X o 16 centimetrov kratší ako Astra, ale je o 10 centimetrov vyšší. Posádka sedí vyššie ako v bežnom aute, takže má z vozidla veľmi dobrý výhľad. Navyše zákazníci si môžu objednať panoramatické strešné okno.

Novinka prináša rozličné inovácie, ktoré zvyšujú bezpečnosť, uľahčujú ovládanie a zlepšujú komfort. Napríklad AFL LED svetlomety, head-up displej, panoramatickú cúvaciu kameru so záberom 180 stupňov, parkovací automat Advanced Park Assist a viacero asistenčných systémov.

Nový Crossland X príde s typickou konektivitou, ktorú zaistí telematický systém Opel OnStar a systém infotainmentu IntelliLink s farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou veľkosti osem palcov, kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto.

Nový Crossland má vpredu ergonomické sedadlá s certifikátom AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným výrobcom, ktorý ponúka tento typ sedadiel v segmente B – má ich aj Mokka X. Základný objem batožinového priestoru 410 litrov patrí svojou veľkosťou k špičke v triede. Navyše pasažieri vzadu majú možnosť posúvať svoje sedadlá v pozdĺžnom smere o 150 milimetrov a tak zväčšiť priestor pre nohy alebo objem kufra. To zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.

Nový Opel Crossland X bude mať oficiálnu premiéru 1. februára v Berlíne.

1 Opel Crossland X 2 Opel Crossland X 3 Opel Crossland X
Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.