Cupra Formentor VZ5 BAT: Pre emocionálnejší zážitok

Pondelok, 04 september 2023

Novú limitovanú verziu modelu Cupru Formentor VZ5 s päťvalcom 2,5 TSI s výkonom 390 koní dodá španielsky výrobca 500 zákazníkom, ktorí mali to šťastie a stihli si exkluzívny model včas objednať. Verzia nesie označenie Formentor VZ5 BAT, má mimoriadne komfortné vybavenie a v budúcnosti by mohla byť aj zaujímavým zberateľským kúskom.

1-cupra-formentor-vz5-bat
Cupra Formentor VZ5 BAT - výkon 390 koní a krútiaci moment 480 Nm

Španielsky výrobca modelu Cupra Formentor VZ5 o novej verzii píše, že limitovaná edícia BAT pozdvihuje emócie na novú vyššiu úroveň. Formentor VZ5 sa aj v tomto vydaní predstavuje automobilovým nadšencom spaľovacím ikonickým päťvalcom 2,5 TSI s výkonom 287 kW/390 k. Vo verzii Formentor VZ5 BAT však poskytuje ešte emocionálnejší zážitok z jazdy.

Už predchádzajúca základná verzia modelu Cupra Formentor VZ5 bola limitovaná počtom 7000 kusov. Aby model Formentor VZ5 ešte viac zatraktívnil, pridal nové úpravy a spestril a zatraktívnil výbavu 500 kusovej limitovanej edície verzie BAT novými prvkami, luxusnými materiálmi a špeciálnym farebným vybavením.

Sven Schuwirth, COO značky Cupra takto hodnotí nový variant športovo ladeného modelu: "Cupra Formentor VZ5 BAT limited edition je mimoriadny automobil s výnimočnou výkonnosťou. Jeho dizajn je expresívny a provokačný, predstavuje ďalšiu evolúciu línie modelov našej značky so spaľovacím motorom."

Dodal ešte, že Formentor VZ5 BAT je "automobil, ktorý búra zaužívané predstavy svojim vzhľadom akcentovaným čiernou farbou. Jeho vonkajšie doplnky umocňujú jeho energickú športovú estetiku, pričom interiér s tmavými akcentmi prispieva k ešte emocionálnejšiemu zážitku z jazdy".

Cupra Formentor VZ5 BAT má dizajn karosérie doplnený čiernymi prvkami. Tiahnu sa od lesklých čiernych líšt strešného nosiča, prednej masky vrátane rámu, obkladov lemov blatníkov a prahov karosérie cez 20-palcové disky z ľahkej zliatiny až po karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel a koncovky výfuku s čiernou keramickou povrchovou úpravou.

Čierne prvky dominujú aj športovému charakteru interiéru. Zaujmú od prvého nazretia do kabíny, podobne ako škrupinové športové sedadlá. Rovnako tak aj detaily z čierneho chrómu okolo mriežok ventilácie a stredovej konzoly, ktoré zvýrazňujú osobnosť výnimočného automobilu.

Formentor VZ5 BAT už samotným výkonom motora láka automobilových nadšencov – turbodúchadlom prepĺňaný radový päťvalcový motor s objemom 2,5 litra má výkon 287 kW/390k a krútiaci moment 480 Nm. Ten sa na všetky štyri kolesá prenáša cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Úžasné je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy i maximálna rýchlosť elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Novinka Cupra Formentor VZ5 BAT je limitovaná počtom 500 kusov a predstavuje doteraz najexkluzívnejšiu verziu radu Formentor.

1-cupra-formentor-vz5-bat 2-cupra-formentor-vz5-bat
Autor: J. Goldberger
Foto: CUPRA
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.