Cupra Tavascan Concept: Elektrické SUV kupé vo Frankfurte

Utorok, 10 september 2019

Španielsky výrobca športových modelov prichádza s konceptom Tavascan, ktorý bude čisto elektrickým SUV kupé. Meno Tavascan je prevzaté z dediny v Pyrenejach, ktorá sa vyznačuje fascinujúcou scenériou a okolitou prírodou.

1-Cupra-Tavascan

Štúdia Cupra Tavascan vyniká robustnosťou a dynamickým dizajnom

Po premiére štúdie Cupra Formentor s plug-in hybrid pohonom na jar tohto roku značka postúpila o krok ďalej s víziou plne elektrického športového automobilu, a je tu štúdia Cupra Tavascan. Špecializovaná španielska značka spojila svoju športovú DNA s najmodernejším elektrickým pohonom a sofistikovaným dizajnom. Kupé SUV s elektrickým pohonom vytvorila automobilka pre nový segment, v ktorom očakáva 15 %-ný ročný rasť.

Tavascan je veľké SUV kupé založené podľa španielskeho výrobcu na dynamickom dizajne karosérie, sofistikovanom interiéri a vyspelom pohonnom ústrojenstve. Štúdia má kombinovať štýl kupé, robustnosť SUV a športovú eleganciu. Zároveň aj demonštrovať potenciál dizajnu značky Cupra. Tavascan stojí na koncernovej platforme MEB a zdrojom energie je batéria s kapacitou 77 kWh. Odhaduje sa dojazd 450 km.

Elektrický systém pohonu vyniká s vysokým výkonom, tichým chodom a vysokou účinnosťou. Dva elektromotory – jeden na prednej náprave a druhý na zadnej – spolu poskytujú systémový výkon 225 kW (306 k), ktorý sa adaptívne prenáša na všetky kolesá. Štúdia Cupra Tavascan zrýchľuje z nuly na 100 km/h za menej ako 6,5 sekundy.

Štúdia Tavascan má karosériu lakovanú sofistikovaným lakom s efektom tekutého kovu. Vonkajší dizajn dopĺňajú farebne zladené karbónové prvky a akcentujú detaily medenej farby.

2-Cupra-Tavascan

Nový Tavascan sa predstavuje v týchto dňoch na autosalóne vo Frankfurte

Wayne Griffiths, výkonný riaditeľ značky Cupra: "Okrem modelu Cupra Formentor, ktorý začneme predávať v roku 2020 spolu s ďalšími dvoma výkonnými modelmi s pohonom plug-in hybrid, sme demonštrovali naše technologické schopnosti vývojom prvého pretekárskeho cestovného automobilu s elektrickým pohonom Cupra e-Racer. Predstavením štúdie Cupra Tavascan prenášame túto víziu na cestu a dokazujeme, že aj vysoko výkonné vozidlo môže mať elektrický pohon."

Štúdia Cupra Tavascan má svetovú výstavnú premiéru v týchto dňoch na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.

Autor: J. Goldberger
Foto: Cupra
Pridať komentár
Bleskovky
Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.