Dacia Lodgy: stvorená pre rodinu

Streda, 18 január 2012

O novom MPV Dacia Lodgy sme informovali pred vyše mesiacom, kedy sa tento model v upravenej verzii s menom Glace pripravoval ako prototyp na seriál pretekov na ľadovom okruhu Tropphé Andros. V sériovej podobe sa Dacia Lodgy predstaví už začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

Dacia Lodgy
Nová päť- alebo sedemmiestna Dacia Lodgy sa po prvý raz predstaví na autosalóne v Ženeve

Dacia Lodgy je klasický veľkopriestorový automobil strednej veľkosti s dĺžkou štyri a pol metra pre päť alebo sedem cestujúcich. Ide o jednopriestorové vozidlo rodinného typu, ktoré má spĺňať znaky značky Dacia - veľa priestoru, robustnosť a funkčný dizajn za dostupnú cenu.

Dizajn Dacie Lodgy je bez zbytočných okrás, zameraný na funkčnosť a praktickosť. Usudzujeme tak z prvých dvoch exteriérových fotografií, ktoré dala automobilka novinárom k dispozícii. To, ako bude vyzerať interiér, ešte nevieme, keďže žiadnu snímku interiéru Dacia ešte nezverejnila. Ďalšie fotografie zverejní továreň až pri príležitosti ženevského autosalónu.

Model Lodgy je ďalší prírastok značky Dacia, ktorý rozšíri rodinu značky o nový prírastok. Lodgy bude reprezentovať značku nadpriemerne priestorným interiérom a širokou ponukou výbavy, ktorá je prispôsobená špecifickým potrebám zákazníkov Dacie. Lodgy je určená predovšetkým pre rodiny, ktoré hľadajú všestranné vozidlo za priaznivú cenu.

Dacia Lodgy
Veľkopriestorová Dacia Lodgy poskytne dostatok miesta pre cestujúcich aj ich batožinu

Názov Lodgy pochádza z anglického slova lodge – lóža, chata. Odkazuje tak na hlavnú prednosť automobilu, ktorou je schopnosť vyhovieť i väčšej rodine a jej batožine. Priestranný interiér poskytuje dostatok miesta aj pre tretí rad sedadiel a má aj veľký batožinový priestor. To všetko v aute dlhom len 4,5 metra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Komentáre
ako rodina sa už nan tešime ak zaujme cenou chceme ho
Pridal jan golian ml v piatok 27 januára 2012 o 12:45
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.