Dacia Lodgy: stvorená pre rodinu

Streda, 18 január 2012

O novom MPV Dacia Lodgy sme informovali pred vyše mesiacom, kedy sa tento model v upravenej verzii s menom Glace pripravoval ako prototyp na seriál pretekov na ľadovom okruhu Tropphé Andros. V sériovej podobe sa Dacia Lodgy predstaví už začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

Dacia Lodgy
Nová päť- alebo sedemmiestna Dacia Lodgy sa po prvý raz predstaví na autosalóne v Ženeve

Dacia Lodgy je klasický veľkopriestorový automobil strednej veľkosti s dĺžkou štyri a pol metra pre päť alebo sedem cestujúcich. Ide o jednopriestorové vozidlo rodinného typu, ktoré má spĺňať znaky značky Dacia - veľa priestoru, robustnosť a funkčný dizajn za dostupnú cenu.

Dizajn Dacie Lodgy je bez zbytočných okrás, zameraný na funkčnosť a praktickosť. Usudzujeme tak z prvých dvoch exteriérových fotografií, ktoré dala automobilka novinárom k dispozícii. To, ako bude vyzerať interiér, ešte nevieme, keďže žiadnu snímku interiéru Dacia ešte nezverejnila. Ďalšie fotografie zverejní továreň až pri príležitosti ženevského autosalónu.

Model Lodgy je ďalší prírastok značky Dacia, ktorý rozšíri rodinu značky o nový prírastok. Lodgy bude reprezentovať značku nadpriemerne priestorným interiérom a širokou ponukou výbavy, ktorá je prispôsobená špecifickým potrebám zákazníkov Dacie. Lodgy je určená predovšetkým pre rodiny, ktoré hľadajú všestranné vozidlo za priaznivú cenu.

Dacia Lodgy
Veľkopriestorová Dacia Lodgy poskytne dostatok miesta pre cestujúcich aj ich batožinu

Názov Lodgy pochádza z anglického slova lodge – lóža, chata. Odkazuje tak na hlavnú prednosť automobilu, ktorou je schopnosť vyhovieť i väčšej rodine a jej batožine. Priestranný interiér poskytuje dostatok miesta aj pre tretí rad sedadiel a má aj veľký batožinový priestor. To všetko v aute dlhom len 4,5 metra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Komentáre
ako rodina sa už nan tešime ak zaujme cenou chceme ho
Pridal jan golian ml v piatok 27 januára 2012 o 12:45
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.