Dacia Lodgy: stvorená pre rodinu

Streda, 18 január 2012

O novom MPV Dacia Lodgy sme informovali pred vyše mesiacom, kedy sa tento model v upravenej verzii s menom Glace pripravoval ako prototyp na seriál pretekov na ľadovom okruhu Tropphé Andros. V sériovej podobe sa Dacia Lodgy predstaví už začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

Dacia Lodgy
Nová päť- alebo sedemmiestna Dacia Lodgy sa po prvý raz predstaví na autosalóne v Ženeve

Dacia Lodgy je klasický veľkopriestorový automobil strednej veľkosti s dĺžkou štyri a pol metra pre päť alebo sedem cestujúcich. Ide o jednopriestorové vozidlo rodinného typu, ktoré má spĺňať znaky značky Dacia - veľa priestoru, robustnosť a funkčný dizajn za dostupnú cenu.

Dizajn Dacie Lodgy je bez zbytočných okrás, zameraný na funkčnosť a praktickosť. Usudzujeme tak z prvých dvoch exteriérových fotografií, ktoré dala automobilka novinárom k dispozícii. To, ako bude vyzerať interiér, ešte nevieme, keďže žiadnu snímku interiéru Dacia ešte nezverejnila. Ďalšie fotografie zverejní továreň až pri príležitosti ženevského autosalónu.

Model Lodgy je ďalší prírastok značky Dacia, ktorý rozšíri rodinu značky o nový prírastok. Lodgy bude reprezentovať značku nadpriemerne priestorným interiérom a širokou ponukou výbavy, ktorá je prispôsobená špecifickým potrebám zákazníkov Dacie. Lodgy je určená predovšetkým pre rodiny, ktoré hľadajú všestranné vozidlo za priaznivú cenu.

Dacia Lodgy
Veľkopriestorová Dacia Lodgy poskytne dostatok miesta pre cestujúcich aj ich batožinu

Názov Lodgy pochádza z anglického slova lodge – lóža, chata. Odkazuje tak na hlavnú prednosť automobilu, ktorou je schopnosť vyhovieť i väčšej rodine a jej batožine. Priestranný interiér poskytuje dostatok miesta aj pre tretí rad sedadiel a má aj veľký batožinový priestor. To všetko v aute dlhom len 4,5 metra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Komentáre
ako rodina sa už nan tešime ak zaujme cenou chceme ho
Pridal jan golian ml v piatok 27 januára 2012 o 12:45
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.