Dacia Lodgy: stvorená pre rodinu

Streda, 18 január 2012

O novom MPV Dacia Lodgy sme informovali pred vyše mesiacom, kedy sa tento model v upravenej verzii s menom Glace pripravoval ako prototyp na seriál pretekov na ľadovom okruhu Tropphé Andros. V sériovej podobe sa Dacia Lodgy predstaví už začiatkom marca na autosalóne v Ženeve.

Dacia Lodgy
Nová päť- alebo sedemmiestna Dacia Lodgy sa po prvý raz predstaví na autosalóne v Ženeve

Dacia Lodgy je klasický veľkopriestorový automobil strednej veľkosti s dĺžkou štyri a pol metra pre päť alebo sedem cestujúcich. Ide o jednopriestorové vozidlo rodinného typu, ktoré má spĺňať znaky značky Dacia - veľa priestoru, robustnosť a funkčný dizajn za dostupnú cenu.

Dizajn Dacie Lodgy je bez zbytočných okrás, zameraný na funkčnosť a praktickosť. Usudzujeme tak z prvých dvoch exteriérových fotografií, ktoré dala automobilka novinárom k dispozícii. To, ako bude vyzerať interiér, ešte nevieme, keďže žiadnu snímku interiéru Dacia ešte nezverejnila. Ďalšie fotografie zverejní továreň až pri príležitosti ženevského autosalónu.

Model Lodgy je ďalší prírastok značky Dacia, ktorý rozšíri rodinu značky o nový prírastok. Lodgy bude reprezentovať značku nadpriemerne priestorným interiérom a širokou ponukou výbavy, ktorá je prispôsobená špecifickým potrebám zákazníkov Dacie. Lodgy je určená predovšetkým pre rodiny, ktoré hľadajú všestranné vozidlo za priaznivú cenu.

Dacia Lodgy
Veľkopriestorová Dacia Lodgy poskytne dostatok miesta pre cestujúcich aj ich batožinu

Názov Lodgy pochádza z anglického slova lodge – lóža, chata. Odkazuje tak na hlavnú prednosť automobilu, ktorou je schopnosť vyhovieť i väčšej rodine a jej batožine. Priestranný interiér poskytuje dostatok miesta aj pre tretí rad sedadiel a má aj veľký batožinový priestor. To všetko v aute dlhom len 4,5 metra.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Komentáre
ako rodina sa už nan tešime ak zaujme cenou chceme ho
Pridal jan golian ml v piatok 27 januára 2012 o 12:45
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.