Dacia Logan MCV Stepway: Môže aj na poľné cesty

Streda, 22 február 2017

Dacia rozširuje rodinu Stepway po verziách modelov Sandero, Lodgy a Dokker o ďalší model, ktorý zvládne aj poľné cesty - Logan MCV Stepway. Predstaví sa o necelé dva týždne na autosalóne v Ženeve.

1 Dacia Logan MCV Stepway
Dacia Logan MCV Stepway so svetlou výškou 192 mm zvládne aj jazdu mimo asfalt

K úprave nového MCV Stepway pristupovala Dacia podľa zvyklostí z troch predchádzajúcich verzií Stepway, teda Sandera, Lodgy a Dokker. Veľké kombi MCV Stepway má tak už v základe väčšie 16palcové kolesá, ochranné hliníkové prvky nárazníku vpredu i vzadu a plastové lemovanie blatníkov a prahov. Typické pre MCV Stepway bude azúrovo modrá a hnedá farba karosérie.

Oproti štandardnej Dacii MCV má Stepway svetlú výšku zväčšenú o 50 milimetrov na 192 milimetrov, čo je viac ako majú mnohé SUV. S ňou si vystačí aj na rozbitejšie poľné cesty. Praktický je batožinový priestor s objemom 573 litrov.

Pohon modelu MCV Stepway bude zrejme obstarávať benzínový motor 0,9 TCe s výkonom 90 koní a turbodiesel 1,5 dCi s rovnaným výkonom a najvyšším krútiacim momentom 220 Nm. K ním bude buď 5stupňová manuálna prevodovka, alebo robotizovaná Easy-R.

Na autosalóne v Ženeve odhalí Dacia aj novú limitovanú sériu pre celý rad Stepway, vrátane modelov Sandero, Dokker, Lodgy a tiež nový Logan MCV, ale aj Duster. Uvádzacou farbou bude nová exkluzívna sivá Island a pre model Sandero nová oranžová Orce.

2 Dacia Sandero Stepway
Na autosalóne v Ženeve začiatkom marca sa predstaví aj Dacia Sandero Stepway v limitovanej edícii Outdoor v novej oranžovej farbe Orce

Limitovaná edícia Outdoor dostane výbavu obohatenú o multimediálny a navigačný systém Media Nav Evolution, zadné parkovacie senzory, špecifické čalúnenie, dizajnové prahy dverí a orámované ventilačné otvory.

Nový Logan MCV Stepway, ktorého cena bude známa až neskôr, bude na Slovensku v predaji od jesene tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.