Dacia Logan MCV Stepway: Môže aj na poľné cesty

Streda, 22 február 2017

Dacia rozširuje rodinu Stepway po verziách modelov Sandero, Lodgy a Dokker o ďalší model, ktorý zvládne aj poľné cesty - Logan MCV Stepway. Predstaví sa o necelé dva týždne na autosalóne v Ženeve.

1 Dacia Logan MCV Stepway
Dacia Logan MCV Stepway so svetlou výškou 192 mm zvládne aj jazdu mimo asfalt

K úprave nového MCV Stepway pristupovala Dacia podľa zvyklostí z troch predchádzajúcich verzií Stepway, teda Sandera, Lodgy a Dokker. Veľké kombi MCV Stepway má tak už v základe väčšie 16palcové kolesá, ochranné hliníkové prvky nárazníku vpredu i vzadu a plastové lemovanie blatníkov a prahov. Typické pre MCV Stepway bude azúrovo modrá a hnedá farba karosérie.

Oproti štandardnej Dacii MCV má Stepway svetlú výšku zväčšenú o 50 milimetrov na 192 milimetrov, čo je viac ako majú mnohé SUV. S ňou si vystačí aj na rozbitejšie poľné cesty. Praktický je batožinový priestor s objemom 573 litrov.

Pohon modelu MCV Stepway bude zrejme obstarávať benzínový motor 0,9 TCe s výkonom 90 koní a turbodiesel 1,5 dCi s rovnaným výkonom a najvyšším krútiacim momentom 220 Nm. K ním bude buď 5stupňová manuálna prevodovka, alebo robotizovaná Easy-R.

Na autosalóne v Ženeve odhalí Dacia aj novú limitovanú sériu pre celý rad Stepway, vrátane modelov Sandero, Dokker, Lodgy a tiež nový Logan MCV, ale aj Duster. Uvádzacou farbou bude nová exkluzívna sivá Island a pre model Sandero nová oranžová Orce.

2 Dacia Sandero Stepway
Na autosalóne v Ženeve začiatkom marca sa predstaví aj Dacia Sandero Stepway v limitovanej edícii Outdoor v novej oranžovej farbe Orce

Limitovaná edícia Outdoor dostane výbavu obohatenú o multimediálny a navigačný systém Media Nav Evolution, zadné parkovacie senzory, špecifické čalúnenie, dizajnové prahy dverí a orámované ventilačné otvory.

Nový Logan MCV Stepway, ktorého cena bude známa až neskôr, bude na Slovensku v predaji od jesene tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring