Dacia Logan MCV Stepway: Môže aj na poľné cesty

Streda, 22 február 2017

Dacia rozširuje rodinu Stepway po verziách modelov Sandero, Lodgy a Dokker o ďalší model, ktorý zvládne aj poľné cesty - Logan MCV Stepway. Predstaví sa o necelé dva týždne na autosalóne v Ženeve.

1 Dacia Logan MCV Stepway
Dacia Logan MCV Stepway so svetlou výškou 192 mm zvládne aj jazdu mimo asfalt

K úprave nového MCV Stepway pristupovala Dacia podľa zvyklostí z troch predchádzajúcich verzií Stepway, teda Sandera, Lodgy a Dokker. Veľké kombi MCV Stepway má tak už v základe väčšie 16palcové kolesá, ochranné hliníkové prvky nárazníku vpredu i vzadu a plastové lemovanie blatníkov a prahov. Typické pre MCV Stepway bude azúrovo modrá a hnedá farba karosérie.

Oproti štandardnej Dacii MCV má Stepway svetlú výšku zväčšenú o 50 milimetrov na 192 milimetrov, čo je viac ako majú mnohé SUV. S ňou si vystačí aj na rozbitejšie poľné cesty. Praktický je batožinový priestor s objemom 573 litrov.

Pohon modelu MCV Stepway bude zrejme obstarávať benzínový motor 0,9 TCe s výkonom 90 koní a turbodiesel 1,5 dCi s rovnaným výkonom a najvyšším krútiacim momentom 220 Nm. K ním bude buď 5stupňová manuálna prevodovka, alebo robotizovaná Easy-R.

Na autosalóne v Ženeve odhalí Dacia aj novú limitovanú sériu pre celý rad Stepway, vrátane modelov Sandero, Dokker, Lodgy a tiež nový Logan MCV, ale aj Duster. Uvádzacou farbou bude nová exkluzívna sivá Island a pre model Sandero nová oranžová Orce.

2 Dacia Sandero Stepway
Na autosalóne v Ženeve začiatkom marca sa predstaví aj Dacia Sandero Stepway v limitovanej edícii Outdoor v novej oranžovej farbe Orce

Limitovaná edícia Outdoor dostane výbavu obohatenú o multimediálny a navigačný systém Media Nav Evolution, zadné parkovacie senzory, špecifické čalúnenie, dizajnové prahy dverí a orámované ventilačné otvory.

Nový Logan MCV Stepway, ktorého cena bude známa až neskôr, bude na Slovensku v predaji od jesene tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.