Dacia mieri do terénu

Pondelok, 16 jún 2008

A je tu ďalšia nová Dacia, tentoraz ľahké SUV. Rumunská značka ako odnož francúzskeho Renaultu prichádza s ďalším novým modelom, ktorý bude môcť jazdiť aj na nespevnených cestách a v ľahšom teréne.

Dacia SUV

Nový model Dacie len potvrdzuje fakt, že s expanziou svojej produkcie to rumunská automobilka myslí vážne a výroba jedného milióna automobilov ročne môže byť do dvoch rokov realitou. Po modeli Sandero, ktorý absolvoval už svoje výstavné premiéry, a ohlasovanom pick-upe, je nové SUV ďalším produktom Dacie, ktorý sa s určitosťou dostane do výroby. Fotografiu nového pripravovaného SUV nám poslal Renault Slovensko s tým, že snímka je všetko, čo sa o novom modeli dá zatiaľ povedať.

Pripravovaný automobil by si techniku mal vypožičať od Nissana, konkrétne z modelu X-Trailu prvej generácie. Takto silné gény budú tým najlepším predpokladom úspešnosti nového modelu, ktorého základnou prednosťou má byť aj teraz cena. Aj keď pripravované SUV bude možno najdrahším modelom Dacie, určite bude patriť k najdostupnejším automobilom s pohonom štyroch kolies do ľahšieho terénu. Do predaja by sa nový model, ktorého meno je zatiaľ neznáme, mohol dostať v závere roku 2010.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.