Dacia odhalila nový Logan i Sandero

Streda, 19 september 2012

Pred ôsmimi rokmi uzrel svetlo tohto sveta model Logan rumunskej automobilky Dacia a oživil jej výrobu. Za tým všetkým stál a doteraz stojí francúzsky Renault a urobil tým veľkú vec.

Dacia Logan
Nový Logan predstavuje nové dizajnové línie značky Dacia. Premiéru bude mať v Paríži.

Renault modelom Dacia Logan vykročil pred ôsmimi rokmi na cestu lacnejších plnohodnotných modelov, ktorú potom začalo kopírovať viacero automobiliek. To, že sa Loganu darí, svedčí aj fakt, že to prežil a teraz prichádza s druhou generáciou. Premiéru bude mať o osem dní na autosalóne v Paríži. A aby toho nebolo málo, súčasne s Loganom sa v Paríži predstaví aj ďalší nový model – Sandero.

Logan i Sandero, prezentujú nové dizajnové línie značky. Z oboch vyžaruje podľa automobilky dojem kvality a sily. Keďže nové modely poznáme len z fotografií presvedčiť sa o tom budeme môcť o pár dní na autosalóne v Paríži. Automobilka k novým modelom poskytla zatiaľ len veľmi strohé informácie.

Línie prednej časti zdieľané oboma modelmi zvýrazňujú logo Dacia umiestnené na mriežke chladiča. Predná maska nových modelov je ešte expresívnejšia a zvýraznená je širokými svetlometmi a je nápadne podobná tomu, čo už nosí SUV Duster.

Pohľad zboku odkrýva proporcie bočných panelov. Celkovo oba modely pôsobia robustne, vypuklejšie blatníky a prehĺbené bočné línie sú prvkami, ktoré nachádzame na celom produktovom rade.

Fotografie poskytnuté automobilkou nahliadajú aj do interiéru vozidla. Podľa nich možno usudzovať, že vnútrajšok nových modelov nadväzuje sa svojich predchodcov a stredová konzola je veľmi podobná tej, ktorú používa MPV Lodgy.

Oba nové modely prichádzajú s dobre vybavenou a modernou palubnou doskou, ktorá je buď vo farbe uhlíka alebo dvojfarebná. Na nej našli svoje miesto ovládače, ktoré pochádzajú z iných modelov, ako napríklad multimediálny systém s dotykovým displejom známy z Dacie Lodgy.

Pozornosť v interiéri venovali v Dacii aj tým, že použili nové materiály a kvalitnejšie spracovanie. Na nový Logan i Sandero dáva fabrika záruku tri roky alebo do záruka platí do najazdenia 100 000 kilometrov.

Kedy sa nové modely dostanú na trh a aká bude ich cena, to výrobca neoznámil. Predpokladá sa, že by to mohlo byť začiatkom roku 2013.

Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Sandero Dacia Sandero
Autor: Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.