Dacia odhalila nový Logan i Sandero

Streda, 19 september 2012

Pred ôsmimi rokmi uzrel svetlo tohto sveta model Logan rumunskej automobilky Dacia a oživil jej výrobu. Za tým všetkým stál a doteraz stojí francúzsky Renault a urobil tým veľkú vec.

Dacia Logan
Nový Logan predstavuje nové dizajnové línie značky Dacia. Premiéru bude mať v Paríži.

Renault modelom Dacia Logan vykročil pred ôsmimi rokmi na cestu lacnejších plnohodnotných modelov, ktorú potom začalo kopírovať viacero automobiliek. To, že sa Loganu darí, svedčí aj fakt, že to prežil a teraz prichádza s druhou generáciou. Premiéru bude mať o osem dní na autosalóne v Paríži. A aby toho nebolo málo, súčasne s Loganom sa v Paríži predstaví aj ďalší nový model – Sandero.

Logan i Sandero, prezentujú nové dizajnové línie značky. Z oboch vyžaruje podľa automobilky dojem kvality a sily. Keďže nové modely poznáme len z fotografií presvedčiť sa o tom budeme môcť o pár dní na autosalóne v Paríži. Automobilka k novým modelom poskytla zatiaľ len veľmi strohé informácie.

Línie prednej časti zdieľané oboma modelmi zvýrazňujú logo Dacia umiestnené na mriežke chladiča. Predná maska nových modelov je ešte expresívnejšia a zvýraznená je širokými svetlometmi a je nápadne podobná tomu, čo už nosí SUV Duster.

Pohľad zboku odkrýva proporcie bočných panelov. Celkovo oba modely pôsobia robustne, vypuklejšie blatníky a prehĺbené bočné línie sú prvkami, ktoré nachádzame na celom produktovom rade.

Fotografie poskytnuté automobilkou nahliadajú aj do interiéru vozidla. Podľa nich možno usudzovať, že vnútrajšok nových modelov nadväzuje sa svojich predchodcov a stredová konzola je veľmi podobná tej, ktorú používa MPV Lodgy.

Oba nové modely prichádzajú s dobre vybavenou a modernou palubnou doskou, ktorá je buď vo farbe uhlíka alebo dvojfarebná. Na nej našli svoje miesto ovládače, ktoré pochádzajú z iných modelov, ako napríklad multimediálny systém s dotykovým displejom známy z Dacie Lodgy.

Pozornosť v interiéri venovali v Dacii aj tým, že použili nové materiály a kvalitnejšie spracovanie. Na nový Logan i Sandero dáva fabrika záruku tri roky alebo do záruka platí do najazdenia 100 000 kilometrov.

Kedy sa nové modely dostanú na trh a aká bude ich cena, to výrobca neoznámil. Predpokladá sa, že by to mohlo byť začiatkom roku 2013.

Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Sandero Dacia Sandero
Autor: Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.