Dacia odhalila nový Logan i Sandero

Streda, 19 september 2012

Pred ôsmimi rokmi uzrel svetlo tohto sveta model Logan rumunskej automobilky Dacia a oživil jej výrobu. Za tým všetkým stál a doteraz stojí francúzsky Renault a urobil tým veľkú vec.

Dacia Logan
Nový Logan predstavuje nové dizajnové línie značky Dacia. Premiéru bude mať v Paríži.

Renault modelom Dacia Logan vykročil pred ôsmimi rokmi na cestu lacnejších plnohodnotných modelov, ktorú potom začalo kopírovať viacero automobiliek. To, že sa Loganu darí, svedčí aj fakt, že to prežil a teraz prichádza s druhou generáciou. Premiéru bude mať o osem dní na autosalóne v Paríži. A aby toho nebolo málo, súčasne s Loganom sa v Paríži predstaví aj ďalší nový model – Sandero.

Logan i Sandero, prezentujú nové dizajnové línie značky. Z oboch vyžaruje podľa automobilky dojem kvality a sily. Keďže nové modely poznáme len z fotografií presvedčiť sa o tom budeme môcť o pár dní na autosalóne v Paríži. Automobilka k novým modelom poskytla zatiaľ len veľmi strohé informácie.

Línie prednej časti zdieľané oboma modelmi zvýrazňujú logo Dacia umiestnené na mriežke chladiča. Predná maska nových modelov je ešte expresívnejšia a zvýraznená je širokými svetlometmi a je nápadne podobná tomu, čo už nosí SUV Duster.

Pohľad zboku odkrýva proporcie bočných panelov. Celkovo oba modely pôsobia robustne, vypuklejšie blatníky a prehĺbené bočné línie sú prvkami, ktoré nachádzame na celom produktovom rade.

Fotografie poskytnuté automobilkou nahliadajú aj do interiéru vozidla. Podľa nich možno usudzovať, že vnútrajšok nových modelov nadväzuje sa svojich predchodcov a stredová konzola je veľmi podobná tej, ktorú používa MPV Lodgy.

Oba nové modely prichádzajú s dobre vybavenou a modernou palubnou doskou, ktorá je buď vo farbe uhlíka alebo dvojfarebná. Na nej našli svoje miesto ovládače, ktoré pochádzajú z iných modelov, ako napríklad multimediálny systém s dotykovým displejom známy z Dacie Lodgy.

Pozornosť v interiéri venovali v Dacii aj tým, že použili nové materiály a kvalitnejšie spracovanie. Na nový Logan i Sandero dáva fabrika záruku tri roky alebo do záruka platí do najazdenia 100 000 kilometrov.

Kedy sa nové modely dostanú na trh a aká bude ich cena, to výrobca neoznámil. Predpokladá sa, že by to mohlo byť začiatkom roku 2013.

Dacia Logan Dacia Logan Dacia Logan Dacia Sandero Dacia Sandero
Autor: Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.